SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
24/7 онлайн мониторинг на електронни магазини, фирмени и лични сайтове

1. Зарежда ли се сайтът ви ?
2. Проверка за "хакинг" - подмяна на съдържание на начална страница.
3. Проверка за кражба на Google посетители чрез сървърни пренасочвания.
4. Проверка за грешка при зареждане на сайта ви - 500 Internal server error.
5. Проверка за изразходван трафик на сайта.
6. 100% поддръжка на домейни на кирилица - International Domain Names.
7. Емайл и SMS известяване при проблеми.

Sendsignal.com
 
Re: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Това доста добре изглежда.

Пък и цените са перфектни.

А и от SEO гледна точка генерира трафик и посещения ;)
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Сега взех един акаунт и ще тествам ...

А е проект на един от админите във форума, трябва да се подмажем :)
 
Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

А е проект на един от админите във форума, трябва да се подмажем :)

Аз това се чудих... че и в другия форум пускат тема и хвалят чистак нов сайт, та ми беше интересно дали са ви платили или си ви е ваш проекта.
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

с Cloxy пуснахме няколко сайта та да видим. Дано никога не ми пусне SMS :)
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Здравейте колеги, благодаря за подкрепата.

Мониторинг услугата е специално разработена в помощ на оптимизатори и уебмастери, които искат да следят отблизо онлайн бизнеса си за да не губят трафик и пари. Системата работи и с домейни на кирилица, поддомейни и интернет адреси. Всичко се проверява през три независими сървъра (Англия, Германия, САЩ), а SMS известяването се осъществява през българските мобилни оператори, което е важно за получаването на SMS-те.


Ще се радвам да отговоря на всичките ви въпроси. :)
 
Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Ако аз си променя първа страница на сайта, ще получа ли смс че е хакнат, на база промяна на кода й?
Ако да, ще го направите ли да не е така.
Ако не, и сайта е хакнат найстина, к'во следва?
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Благодаря за въпроса.

Всеки сайт на началната си страница има текст, който не се променя при добавяне на новини или ново съдържание. Това често е дума от <title> </title> тага, текста "ЗА КОНТАКТИ" или друга част от сайта.

Полезно: Може да бъде дума от закоментарен ред в кода на страницата, която не се показва при зареждането на сайта в браузера. Например за http://www.bgstreet.co.uk може да е "СЪБИТИЯТА В БЪЛГАРСКАТА ОБЩНОСТ".

За Wordpress базираните сайтовете, където всичко се генерира динамнично още по ефективно може да се използва проверката по зададена дума т.к. ако спре да работи базата данни на сайта ще се изпрати SMS.

Дефейс хакинга в 99% е пълна смяна на съдържанието на началната страница с друго.
 
За: Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Ако аз си променя първа страница на сайта, ще получа ли смс че е хакнат, на база промяна на кода й?
Ако да, ще го направите ли да не е така.
Ако не, и сайта е хакнат найстина, к'во следва?

А когато теглиш пари от банкомат не получаваш ли пак SMS ? Или банката трябва да предположи, че евентуално ти теглиш тези пари и да не те притеснява :). Аз като се логвам в накои сървъри като root също получавам SMS, но след като съм пред лаптопа ми е ясно, че това е false positive.
 
Re: За: Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Re: За: Re: За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

А когато теглиш пари от банкомат не получаваш ли пак SMS ? Или банката трябва да предположи, че евентуално ти теглиш тези пари и да не те притеснява :). Аз като се логвам в накои сървъри като root също получавам SMS, но след като съм пред лаптопа ми е ясно, че това е false positive.

офф/ Ми не, не получавам СМС. Има тази опция, но не я ползвам. Изобщо в УК е друго с банките. /
Услугата е ОК. Въпроса е количеството на false positive.
Бикс отговори, особенно за динамичните сайтове. Обаче аз лично полза от дефейс не виждам. Полза от хакване за мен има ако напр. набутам 1-2 линка към мой сайт.
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Дефейсите съвсем не са рядкост и са винаги автоматизирани. След хакване скрипт подменя наред всички начални страници на хостнатите домейни. Понякога оцеляват IDN-те заради специфичното им изписване.

Целта е да бъде полезна услугата и да обхване максимално всички проблемни ситуации и алармира навреме уебмастерите и собствениците на сайтове.
 
Последно редактирано:
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Бикс, просто добавете (ако вече няма добавена) функционалност, някои от методите за проверка да бъдат деактивирани и всички ще мирясат :) По един радиобутон ON/OFF след всеки вид проверка и всичко е 6 точки
 
Re: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Здравейте колеги,
исках просто да споделя краткия, но полезен опит със sendsignal.com . С няколко думи: Ползвам от няколко години hostracker + uptimerobot за мониторинг и когато на Godaddy им "паднаха" dns-те само sendsignal.com ми изпратиха sms. Мисля, че става ясно какво искам да кажа. Да. От системите hostracker и uptimerobot нито имейл нито sms , че сайтовете не са достъпни.

Пълния пост може да бъде прочетен тук: Препоръчвам този мониторинг за сайтове -sendsignal.com | Мартин Петров Blog

PS: Искрено пожелавам ползването на този мониторинг защото работи и е БЪЛГАРСКИ( Българи, да подкрепим Българското!)
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Здравейте колеги,

Вече е добавено видео в което всичко е подробно описано как се работи със системата и с какво може да ви бъде полезна.

Поздрави
Sendsignal.com - мониторинг и хакинг алерт услуга за вашите сайтове
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Ами сега ? :)

Интернет адрес: SEO и интернет маркетинг форум - SearchEngines.BG
Статус: Hacking deface alert
Честота на проверка: 2 мин.
Сигнала е получен на: Wed, 26 Sep 2012 07:58:03 +0300
Потвърден от: два контролни сървъра /Dallas &
London/

За допълнителна информация влезте в
личния си профил Sendsignal.com

---
Благодарим ви че използвате услугата
Sendsignal.com - Хакинг алерт и мониторинг
услуга за вашите сайтове
 
Re: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

Аммм...

Искам да си направя акаунт, но не мога да платя... Moneybookers картата ми не се приема от Епей явно...

Някакви по-"нашенски" методи за плащане, като Пейпал?
 
За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

За: SEND Signal - онлайн мониторинг на сайтове

С paypal не работим за момента. Пиши ми кой план си избрал да ти активирам акаунта.
 

Горе