SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO на мобилен сайт

Cypermethrin

New member
трява ли да правя SEO на мобилната версия на сайта ми?
когато човек търси в ГООГЛЕ през мобилен телефон, какви резултати излизат - само на сайтове с мобилна версия ли?
трябва ли да събмитна мобилната версия в някакви мобилни директории, има ли такива изобщо?
 
Re: SEO на мобилен сайт

Мобилната версия, ако е отделен сайт, то той според мен трябва чрез canonical всяка една страница да пренасочва към стандартната версия на сайта. Да слагаш връзки към мобилната версия за мен е безсмислено.

Да не говорим, че според мен е грешно мобилната версия да е отделен сайт. Светът върви към адаптивните дизайни вече много отдавна.
 
Re: SEO на мобилен сайт

Главният сайт съдържа примерно 60 категории със около 100 търговски марки в каталога си
Мобилният сайт съдържа 15 обобщени категории с около 35 марки в себе си и някои от продуктите в онлайн магазина

Сега на всяка страница от мобилния сайт трябва да слова рел каноникал = "съответстващата страница от главния сайт", така ли? И да не събмитвам мобилния сайт никъде?
 
За: Re: SEO на мобилен сайт

За: Re: SEO на мобилен сайт

И аз си мисля че е хубаво мобилната версия да не е отделен сайт, наистина световните тенденции са към адаптивния /responsive/ дизайн.
Макар да има гласове и за обратното, понеже някой може да линкне сайта ти а друг да линкне мобилната версия, тъка получаваш 2 линка...
Все пак трябва да се внимава с дублираното съдържание.

Има и мобилни директории:
seego.com
mdir.mobi
mobinks.com
wapreview.com
greatsites.mobi
phonefavs.com
mobilemammoth.com
idibidi.com
 
Re: SEO на мобилен сайт

всъщност, матт кътс каза, че гоогле не са глупави, и че правят разлика между мобилна версия на сайта и нормалната му версия, така че сигурни ли сте, че каноникал таговете са необходими?
също така, STAN, това че ми даваш списък с мобилни директории, означава ли че твоето мнение е ЗА събмитване на мобилните версии на сайтовете?
Объркан съм
 
Re: SEO на мобилен сайт

всъщност, матт кътс каза, че гоогле не са глупави, и че правят разлика между мобилна версия на сайта и нормалната му версия, така че сигурни ли сте, че каноникал таговете са необходими?
също така, STAN, това че ми даваш списък с мобилни директории, означава ли че твоето мнение е ЗА събмитване на мобилните версии на сайтовете?
Объркан съм
 

Горе