SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO на One Page сайт и мнението на Google

Frik

New member
Здравейте!

Интересувам се някой има ли наблюдения как Google възприема One Page сайтовете и има ли някакви по-специфични особености при оптимизирането на подобен тип сайтове.

Ще фокусирам върху няколко неща, който мен лично ме притесняват, а именно:
- всичко се намира на една единствена (начална) страница
- много дълга страница изискваща скрол (всъщност може да се маневрира и от менюто, така че това не знам до колко е проблем)
- всички входни линкове ще са са единствено към домейна на страницата
- значително ограничено съдържание;
- и много др. :)

Интересно ми е вашето мнение за този тип сайтове, тъй като възнамерявам да стартирам нов проект и се чудя дали да не пробвам с One Page сайт.

Пример за One Page сайт: _http://prguru.eu
 
За: SEO на One Page сайт и мнението на Google

За: SEO на One Page сайт и мнението на Google

може да го почнеш като една страница, но ако нямаш някаква услуга, която да предоставяш от тази страница трябва да го разшириш малко по малко
иначе поне за контакти, правила за ползване и разни такива можеш да сложиш
 
Re: SEO на One Page сайт и мнението на Google

Този тип сайт е подходящ за фирмен сайт, портфолио и др. подобни, които така или иначе нямат съдържание.
В конкретния пример на събитието не му трябва SEO. :)

Аз в определени случаи бих направил такъв сайт, защото е готино, но бих добавил блог който е отделно и си има страници (който така или иначе не можеш да сложиш на една страница).
Имай предвид, че ако направиш сайта така и имаш 5 услуги например ще ти е много трудно да оптимизираш за конкретната услуга и най-вече от usability гледна точка като ти намери човек сайта търсейки дадена услуга, а пък тя е представена някъде на петия скрол е много вероятно човека да не се ориентира и да bounce-не.
 
За: SEO на One Page сайт и мнението на Google

За: SEO на One Page сайт и мнението на Google

От собствен опит - смятам че при всички случаи ако отделиш 5 минути да качиш един WordPress и да разделиш информацията на няколко публикации, ще е несравнимо по-добре от гледна точка на SEO.
 
Re: SEO на One Page сайт и мнението на Google

Аз съм имал подобен случай и въпреки че първоначално се ужасих от ситуацията, в която папднах (поради изброените от теб причини), успях да класирам страницата в топ10 по няколко думи и техните вариации (2-ра позиция беше най-високата). Става, няма проблеми с one-page сайтовете друг е въпросът дали е оптималното решение на твоя казус, ти си прецени.
 

Горе