SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO рекорди и постижения

Poltargaista

VRETIEL
Колеги, добро утро!

Отдавна се каня да Я пусна тази тема... просто любопитство, а и гледам че много хора едва ли не се стряскат от някакви добри резултати...
Та.. нека, който има желание, да сподели какви са му личните рекорди и постижения в сверата на SEO-то... дори и да са за различни сайтове - постиженията са важни.

1. Класация по ключова дума - ниско/средно/високо търсене и за колко време е постигнато;
2. PR - какъв, за колко време;
3. Средно уникални посещения - колко, за колко време;
4. Alexa Rank - колко, за колко време;

Ако пропускам нещо - споделете и вие! :-] И все пак да не стане каша - говорим за реални, запазили се резултати.

Аз мога да открия темата и с отговор:

1. Класация по ключова дума - ниско търсене (30 хил. месечно) - 4-та позиция в SERP за 6 часа - все още е там!
2. PR - 3 за 3 дена.

За останалите неща - нямам наблюдения/рекорди.
 
Re: SEO рекорди и постижения

Много е относително това. За да си ги мерим, най-малкото трябва да има "равен старт". А такъв на практика няма как да има. Напоследък все повече се убеждавам в силата на стария, отлежал домейн. Да видиш примерно 10-годишен домейн как се класира в брутална ниша с нулеви усилия ...
PR - зависи какъв късмет ще имаш да мине ъпдейт (даже и minor)
Средно уникални посещения - предполагам само organic от търсачки, без директен и реферал ?
Алексата не дава особено достоверна информация като аналитичен инструмент.
 
За: SEO рекорди и постижения

За: SEO рекорди и постижения

Наистина нямаме равен старт... някой се занимават със SEO от 10 години, други от 10 седмици. :-]
Мисълта ми беше за лични рекорди и постижения. Аз лично съм много доволен от постигнатите резултати в момента... ако направя нещо по-добро - ще пиша пак.
Даже си мисля, че ще е полезно ако "старите кучета" споделят рекордите си - ще има с какво да се прави сравнение, ще има към какво да се стремим. :)
 
За: SEO рекорди и постижения

За: SEO рекорди и постижения

Ами хайде да се похваля с над 40% първи места :)
В момента в който пиша са 45,3% :)
Просто резултатите се сменят ежедневно, според реалните позиции за предишния ден.
 
Re: SEO рекорди и постижения

Всичко е много относително. Може да се класираш в ниша с 10 милиона резултата без да се изхвърляш много а може да има ниша с 1 милион и така да са бетонирали топ10 че да неможе да се намърдаш незабелязан.
 
Re: SEO рекорди и постижения

6-то място /от 200М резултата/ при "best 3 day diet" с финансов сайт, объркана статия ми носи в момента 20-25% от трафика :)
Никакъв събмит, никакви социалки, просто я бях объркал и я оставих да видя какъв ще е резултата.
 
За: Re: SEO рекорди и постижения

За: Re: SEO рекорди и постижения

6-то място /от 200М резултата/ при "best 3 day diet" с финансов сайт, объркана статия ми носи в момента 20-25% от трафика :)
Никакъв събмит, никакви социалки, просто я бях объркал и я оставих да видя какъв ще е резултата.
Тук има и друга малка грешка :)
Когато търсим точното количество документи за дадена фраза, търсим в кавички :)
И в този случай имаме не 200млн, а 76 хил :)
 
Re: За: Re: SEO рекорди и постижения

Re: За: Re: SEO рекорди и постижения

Приема се, в този случай съм твърдо N1 :)
Тук има и друга малка грешка :)
Когато търсим точното количество документи за дадена фраза,търсим в кавички[/URL] :)
И в този случай имаме не 200млн, а 76 хил :)
 

Горе