SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO in Bulgaria - Grand respect

Sergei-Cho

New member
за първи път създавам подобен топик. Само ситуация, нищо повече...

Има сайт А, който е официален дистрибутор на стока Б в България.
Във футъра им има линкове към
1. Супер фирма за създаване и оптимизиране на сайтове.
2. Супер фирма за популяризиране и маркетинг.

и двата сайта се водят като супер-успешни и мега-лидерски. Описват как страхотно работят върху това - да създават позитивен имидж на клиентите си. Бла-бла. Най-добри, най-най-страхотни. Пишат статии, имат редактори, журналисти, оптимизатори за текстове, редактори за оптимизатори, директори за редактори на оптимизатори...

И ? Копираха ми текст за нов продукт С 1 към 1 ... Набутаха си го на страница и предупреждават всички, че в никакъв случай не може да се копира.

та да се обърна към вас, "колеги".

БЛАГОДАРЯ ВИ. ОГРОМНО МЕРСИ. Това, че вие крадете от мен е признание за мен. Ползвайте си текста, ние сме в състояние да ги променяме и всеки ден... Да сте живи и здрави. Моля Ви - да копирате все повече и повече за да ви избутаме от СЕРПа по-бързо.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Добре е да се каже кои са, защо да ги пазиш след като краденето е налице?
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Да обобщя дали съм разбрал само ... че малко се пообърках :)
Копирали са статия от сайта, който те ви оптимизират и са го сложили на друга тяхна страница и са написали, че копирането е забранено?
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Да обобщя дали съм разбрал само ... че малко се пообърках :)
Копирали са статия от сайта, който те ви оптимизират и са го сложили на друга тяхна страница и са написали, че копирането е забранено?

Не ...

Никой нищо не ми оптимизира. Просто ми откраднаха текста за клиента си. И това е .


Няма да споменавам никакви имена, щото от една страна сам съм (почти никой ) , а от друга 3 фирми с големи имена (клиент и две мега-сео-супер-организации). Темата е само за да им кажа МЕРСИ, приятно ми е.
 
Последно редактирано:
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Не ...

Никой нищо не ми оптимизира. Просто ми откраднаха текста за клиента си. И това е .


Няма да споменавам никакви имена, щото от една страна сам съм (почти никой ) , а от друга 3 фирми с големи имена (клиент и две мега-сео-супер-организации). Темата е само за да им кажа МЕРСИ, приятно ми е.

Защо не им пишеш? Шефът им може да не знае какви ги върши някой, който го мързи да пише и е решил цап-царап да си набави конктент.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

То хубаво им казваш "Мерси", ама дали изобщо някой ще разбере за кого говориш? А и има хора, които правят подобни неща без дори да мислят, че засягат чужди интереси или че не е морално/законно.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

То хубаво им казваш "Мерси", ама дали изобщо някой ще разбере за кого говориш? А и има хора, които правят подобни неща без дори да мислят, че засягат чужди интереси или че не е морално/законно.

Ами не знам... Не ме интересува.
Просто и само споделих радостта си с вас ). Пребързано най-вероятно.
Съжалявам, направих го без да се замислям.

Не искам нито да им пиша, нито да обсъждам нещо с тях. Щом правят такива глупости в тази ниша значи не разбират до край все още потенциала й и не ни възприемат като сериозен конкурент. Това е добре за нас на този етап.
 
Последно редактирано:
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Няма да споменавам никакви имена, щото от една страна сам съм (почти никой ) , а от друга 3 фирми с големи имена (клиент и две мега-сео-супер-организации). Темата е само за да им кажа МЕРСИ, приятно ми е.

Човек като каже "А", трябва да е готов да каже и "Б".
Не виждам причина да назовеш фирмите, така всеки ще ги знае и този топик може да излезе в СЕРП-а при търсенето на името на фирмата.
От там бъдещите клиенти да знаят с кого си имат работа.
А от това съобщение имам чувството, че те е страх от тези супер-пупер-мега-сео фирми.
Макар, че не виждам какво може да ти сторят.
Иначе темата е напълно безсмислена.
Не си човек който е неразумен (мое мнение), така че не разбирам отварянето на темата в този случай.
Да беше го написал това в блога си или някъде другаде.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Да беше го написал това в блога си или някъде другаде.

Нямам блог. :) Sorry.

Човек като каже "А", трябва да е готов да каже и "Б".

От кога има такова нещо? Трябва? Не знам тази дума

А от това съобщение имам чувството, че те е страх от тези супер-пупер-мега-сео фирми.

Ага, да, умирам от страх...

Иначе темата е напълно безсмислена.

Ами така си е. Извинявам се, приятели. Според мен, това е просто смешен случай. Ако разправяш някакъв смешен случай с кола - длъжен ли си да споменаваш номера й? Ако с куче - името и стопанина му? Ако виц за програмисти - да посочваш в коя фирма работят? Мисля, че не. Ако на някой не му се вижда за смешно. Сорри. Имаме си администратор - ако прецени, ще изтрие тема.

Не си човек който е неразумен

Грешиш, не съм нито нормален, нито разумен :confused:


Колко има изписано написано със споменаването на имена и т.н. Има ли резултат? Постигнахме ли нещо?

не всичко е 2D, пич. Много често има и трета страна и други неща. Или ти е страх или безсмислено... Ти трети, четвърти вариант - не ги ли виждаш ? ок. Пак се радвам.

Прочети пак това.
Щом правят такива глупости в тази ниша значи не разбират до край все още потенциала й и не ни възприемат като сериозен конкурент. Това е добре за нас на този етап.

Това е. А да ви занимавам с три страници копипейст и оплаквания колко е била лоша фирма А с линк Б и с ръководител С - ако ти намираш смисъл в това - чети другите теми има ги колкото щеш, само че не знам за резултати.

А и във всички случаи какво то и да кажа, трябва да го докажа (поне ние, ненормалните, така си мислим), което значи че трябва да покажа минимум сайт А и сайт Б. Това не мога да го направя по лични причини. Ок )?
 
Последно редактирано:
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Алтернативата в случая е да го беше постнал в раздел "Вицове" в такъв случай, ако е просто "смешен случай" :) Нищо лично де, кофти е положението наистина, но при тези обстоятелства нова тема без допълнителна информация наистина е излишна.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Приятел, щом са лични причини - дай тук да изпишем всичко лично, което ни се случва, без да казваме кое точно как е.

Напиши сайтовете, да ги обсъдим, не виждам нищо лошо.
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

1. Пак повтарям - нищо няма да конкретизирам.
И вие и nbsp разполагате с една и съща информация от мен. Само, че той вече даде КОНКРЕТЕН и АДЕКВАТЕН съвет за действие (мерси), а вие си търсете нещо "горещо".
2. @SeoLab, combatsambo - Ако някой от вас смята, че нарушавам правилата на този форум - слагайте червени точки, натискайте триъгълника с удивителна ( Report Post) , пишете на админа. (нещо като - баце, а що пък тоя ни пречи в чата да си говорим за айсидиси или агнешко на гергьовден и давате линк към моя профайл :) ). - ок? А намеци къде и какво трябва да пиша и какво лично и къде да се изнася - задръжте за себе си, че правете още по-лошо от мен. :)

Peace |
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Просто и само споделих радостта си с вас ). Пребързано най-вероятно.
Съжалявам, направих го без да се замислям. ... Щом правят такива глупости в тази ниша значи не разбират до край все още потенциала й и не ни възприемат като сериозен конкурент. Това е добре за нас на този етап.

Аз не успях да разбера, пишеш за това с неодобрение, значи не харесваш това, което правят, значи те е подразнило и тогава обяснението, че се радваш някак не звучи логично :confused: - проблема ми прилича на психологически - надявам се не се обиждаш :D

Извинявай, за полицейската логика :D просто си от по-инакомислещите и ми е интересно - сега вече след като си споделил ще трябва да обясняваш :p ако не успееш, ще трябва да им пишеш, защо някой хаптал трябва да получи пари за нещо за което се е трудил друг - притесняваш се някой да не те обвини в хейтърство ли ? хейтърство ли е да си уважаваш труда и да го браниш :confused:

ПС: 100 човека ме изпреварили, и аз на няколко пъти съм употребил "Трябва" но това няма да го редактирам :D
 
Последно редактирано:
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

@Sergei-Cho,

Докато всеки седи и си трае и само мрънка против големите и лошите как ограбват малките и добрите (класически БГ манталитет) няма да се промени нищо. Ти лично си ги хванал, обаче те щом са откраднали от теб е много вероятно да са откраднали и от други - при положение че са голяма фирма с много клиенти са имали и доста други причини а крадат.

Докато седиш и си траеш не само вредиш на себе си ами и на всички други. Ако им пишеш за това какъв е проблема, може да го решат (не вярвам голяма фирма с там N на брой хора работещи в нея и отговарящи са контента да ги е наела да копират съдържание - т.е. както казва nbsp фирмата/шефовете вероятно въобще не са в час със случая)
Другия вариант е наистина да напишеш тук коя е фирмата и ако някой друг се окаже също засегнат, може той да реши да комуникира с тях и да се опита да реши проблема, щом на теб не ти стиска.

Като цяло, докато "малките и добрите" оставят "големите и лошите" да ги грабят това ще си бъде така и нещата не се оправят с мрънкане а с предприемане на действия за решаване на проблемите. (Това е мнението ми по принцип за нещата иначе съм съгласен с nbsp че най-вероятно в случая е станало недоразумение)
 
Re: SEO in Bulgaria - Grand respect

Ако възможно заключете тема.
Обещавам повече да не добавям нищо подобно.

За идеалисти - виновните ще бъдат наказани. (това, че няма да стане с публично плюене, не означава, че няма да стане )

Извинявам се пред всичките - явно има недоразБИРАне помежду ни. Няма повече да коментирам.

Приятна събота/неделя на всички.
 

Горе