SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SQL заявка

wordi4

New member
Здравейте , имам един доста странен проблем с който не съм се сблъсквал досега.
Имам следния код :
Код:
SELECT a.name,a.id,(select assets from apf_kunena_subs b where b.userid = '42') as assetids,(select assets from apf_kunena_subs c where c.userid = '42') as checked FROM apf_kunena_keyword AS a where a.parent = 1

Тоест имам 2 различни таблици.
В едната apf_kunena_keyword имам дадени ид-та и съответно име за ид-то .
В другата apf_kunena_subs имам 1 поле в което имам записани ид-та разделени със запетайка например - 3,2

Това което искам да направя е чрез sql ,да направя 3та колонка checked , и в нея да се записва стойност 1 или 0 в зависимост от това дали ид-то от apf_kunena_keyword се среща в apf_kunena_subs полето с ид-тата разделени със запетайка .
Искам нещо от сорта на :

id: 1
ids: 2,3
checked: 0

id: 2
ids: 2,3
checked: 1

id: 3
ids: 2,3
checked: 1

id: 4
ids: 2,3
checked: 0

Това е съкратен запис на нещото което искам да получа , ако можете да ми помогнете ще ви бъда благодарен .
 
За: SQL заявка

За: SQL заявка

Здравей,
не съм много сигурен дали е правилно да се изполва IN по този начин, но на практика работи
Код:
SELECT id, ids, id IN (ids) AS checked FROM table_name WHERE ...
Поздрави.
 

Горе