SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

the new dude

cholich

New member
Здравейте,
от скоро чета форума и се интересувам от уеб дизайн. Направих си и сайт, за една къща, която отдавам под наем. Гледам, че това е раздела за теми от този род, та ви пиша с молба да хвърлите едно око на сайта ми и да си кажете мнението. Сайта е с адрес: www.countryhouse.free.bg
Благодаря за отделеното внимание! :)
 
Re: the new dude

- Оправи енкодинга на home page-то... както и на всички бг страници.
- сложи някакво действие на линковете в менюто
- горе където пише BG/EN сложи глагчета
- малко може да разчупиш текста че е прекалено сух

иначе като цяло ми допада, удобно и се чете лесно
 
Re: the new dude

-направи проучване за ключови думи свързани с темата на сайта
-напиши нов <title> на всяка една страница, взимайки предвид ключовите думи
 
Re: the new dude

Лично аз когато търся нещо за себе си, ме интересува информацията, без значение самия сайт как изглежда.
Така че ако целта ти е да намираш клиенти действай в посока популяризиране на сайта по всички възможни начини.
И хвърли едно око на конкуренцията (без да прекаляваш)
 
Re: the new dude

tipin каза:
Лично аз когато търся нещо за себе си, ме интересува информацията, без значение самия сайт как изглежда.

много си прав, аз съм си резервирал хотел от сайт с фреймове (стил 1996) хостван в tripod
важно е да имаш хубави снимки, да си личи че там където резервираш е на ниво,
и да го промотнеш добре
добре е да полазиш бъргаските травел директории, които се класират добре за околносите на вилата. доста от резервациите ще ти дойдат от тях
търси класиране по географски ориентири (близки градове, села, забележитености)
можеш да помислиш как да ги споменеш на сайта си
дори да им добавиш и снимки, в момента нямам идея какво предлагате освен напиване с водка
помисли малко в посока къде могат да се разходят хората през деня? има ли исторически забележителности в района?
освен за любителите на пешеходните разходки

риболовен,
исторически и еко туризъм
коя река, езеро, пещера, воденица, манастир?
хората обикновенно си съставят план.
отиваме там, пием по едно кафе, ходим до... връщаме се... и се и пием бири
втори ден ловим риба, вечерта си правим барбекю... (ако не хванем нищо, има ли магазин наблизо да си купим)
трети ден ходим до...

бтв, предлагате ли велосипеди под наем? ::)
 
Re: the new dude

Мерси за помоща,
целта ми е да популяризирам сайта - в смисъл за повече клиенти на вилата :friday:
Ще се постаря да последвам максимално съветите Ви, но съм абсолютно начинаещ в уеб
дизайна и организацията на сайтове. Незнам как го направих, но сайта се вижда в гугъл?!
Още един въпрос - какво означава да оправя енкодинга, не е ли кирилица по подразбиране
(има проблем с някой браузер ли?), при мен енкодинга е наред??? Още събирам информация за
района, имам нови снимки да добавя в галерията, но засега имам гости и нямам време.
:) велосипеди засега нямаме под наем, но ще измислим нещо по въпроса!
До една - две седмици ще има нова информация, надявам се ще започна да рекламирам и приемам гости.

ПП Още веднъж благодаря за помоща, май ще трябва да почерпя ;D
PP да добавя, имам този ред за енкодинг:
<?xml version="1.0" encoding="windows-1251"?>
той работи при мен, тествам с мозила и ИЕ4 нужно ли е да добавям нещо друго?
 
Re: the new dude

да си оправиш енкодинга ще рече да имаш този мета таг в head

Код:
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />

някои браузъри могат да имат проблеми ако не е зададен. последното което искаш е на сайта да дойде посетител и да вижда само маймуни

за да го намира и класира добре гугъл, ти трябват линкове.ю
потърси във форума списъци с директории... като ти е готов сайта, събмитни в тях и ще си ок с индексирането
 
Re: the new dude

до колкото знам на такива малки хотелчета голяма част от клиентелата им идва от интернет....
така, че е добре от сега да се замислиш за собствен домейн и платен хостинг. това доста малка инвестиция но се изплаща много добре във времето...
 
Re: the new dude

......гепих го, като идея 'как да си оправя кирилицата в мозила' от един приятел :) ... по - скоро той ми каза да сложа този ред в кода на страницата, най - отгоре и досега е работил при всичките ми тестове, а от скромният си опит знам, че нещо, което работи не се пипа. Като гледам този сайт валидатор, направо се плаша от толкова много грешки, които ми показва :eek: Ако променя 'xml' в 'html' в даденият ред, дали ще са наред нещата?
А получава се и един странен проблем - в някои случаи с ИЕ7 се виждат в сорса тагове, които не съм ги писал или не ги виждам в моите редактор(ноутпад++) и браузъри, имате ли някаква идея каква може да е причината?

ПП Благодаря и за сайтовете, в които ще се регистрирам при първа възможност!
 
Re: the new dude

мисля, че целия ред xml, можеш спокойно да го затриеш и да сложиш на негово място това:

Код:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"
"[url]http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">[/url]

само от това грешките ще ти паднат поне на половина,

след което добави в хеад нещото което ти дадох малко по-горе, ако има проблем обаждай
 
Re: the new dude

Аз имам следния въпрос към теб
Защо не дадеш на някой професионалист да направи сайта ти, а ти после си го промотирай ( или го дай да друг професионалист )
Така поне ще има гаранция че не си допуснал грешки в дизайна ( seo грешки ), а и промотирането ще е много по сериозно. Все пак залагаш на този сайт за да си намериш клиенти
пък и уеб сайт не се прави така седнах и си направих сайт и го хостнах на безплатен хостинг
Инвестирай
 
Re: the new dude

Здравей :)

без да те насилвам да мислиш в моята посоко, ето как бих направила съдържанието на твоя сайт:

страница Начало:
Тази страница трябва да убеди посетителя, че той трябва да остане в сайта ти. Отоговори на въпроса "защо да остана в този сайт и да чета следващите страници" - ще усети какво е да се живее на село, ще диша чист въздух, ще избяга от клишетата ...

Може да не го казваш в прав текст, а да разкажеш някаква хубава история, която да ме накара да се зачета.

"можете да се свържете с нас на посочените телефони и е-мейл адрес", след което не даваш телефоните, защото имаш отделна страница за тях. По-добре махни този текст, ак оискат да те намерят ще отидат на Контакт.

страница с. Малки Воден - живял ли си някога в това село? Разкажи история, нещо което да накара човек да иска да отиде, стани симпатичен на читателите. Текстът, който е в момента е за хора дето обичат да четат учебници. Сложи снимки на теб в това село, снимки на хора от селото, селския ресторант, мегдана, дърветата, природа, язовир..

страница Къщата - тука трябва да са снимки, снимки, снимки. Има ли нещо интересно около тази къща? Като са идвали гости какво са казвали за къщата. Сегашният текст е ок, но има нужда от повече живец в него. Примерно като има корито за чистене на риба- сложи снимки на хора, които чистят риба в него.

страница Галерия
Тук сложи снимки, които тематично не са ти пасвали на другите страници, под всяка снимка сложи текст, например "Това е баира дето през зимата се пързаляхме с найлонови торби пълни със слама, беше голям смях, макар вечер да ни болеше д-то :)))

или снимка на магаре и каруца с текст "това е основният превоз тук, искаш ли да си в каруцата ..."

Идеята ми е, човек да си представи, че иска да бъде на това място, снимките, забавните коментари и това, че ти си жив човек, а не агенция за резервации, ще повишат шансовете ти да стигнеш до наемане на къщата.

страница Контакти
струва ми се ок :) (да не повярваш, че не й намерих кусури:))))

На твое място не бих правила страница с текст под 300 думи, защото ако разчиташ на трафик от Гугъл, той обича думите, така разбира за какво е твоята страница.

Всички снимки трябва да имат таг alt, отново заради Гугъл, може след време да имаш хубав трафик от images.google.com.

За финал ти пожелавам успех в това начинание :)

Руми
 
Re: the new dude

Браво Руми! Само една малка забележка - alt е атрибут на img тага.

cholich, дължиш на колежката една вечеря в хубав ресторант или седмица в къщето.
 
Re: the new dude

Здравейте,
благодаря за идеите и "критиката", накарахте ме да се замисля, колко неща съм пропуснал. Току що се върнах от почивка в къщата и първите доволни гости бяха посрещнати и изпратени. От Понеделник ще добавя малко нови снимки и информация. То си било страшна работа да направиш нещо сериозно, но поне мерак имам в неизчероаеми количества ;D Ще се радвам на още предложения, съвети и коментари по темата. Колега nbsp, ако сложа charset=utf-8, цялата кирилица ми отива по дяволите, но ако сменя utf-8 с windows-1251 всичко е перфектно. Изпълних препоръките ти за доктайп реда, грешките паднаха от 55 на 14, като повечето от тях ми показва, че са в уеб брояча ;D

ПП Руми, по твое желание може да ти организирам екскурзия в къщата или вечеря в ресторант ;) много ценни идеи ми даде, даже ще те поканя за хоноруван бизнес туристически консултант. Голямо МЕРСИ!
 
Re: the new dude

cholich каза:
Колега nbsp, ако сложа charset=utf-8, цялата кирилица ми отива по дяволите...
Ако сменяш на УТФ-8 ще трябва да смениш и формата на файловете в УТФ-8, за да не "иде всичко по дяволите".
 

Горе