SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

tyxo.bg PR7 no more :)

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
вече не са 7-ца :)
Ето ви доказателство за вчерашния PR ъпдейт,
ама кефче.бг си е 7-ца, което ми е доста странно, защото има линкове само от тиксото
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Не си си доспал май :)

www . tyxo . bg - pr7
tyxo . bg - pr5
tyxo . bg/top100/ - pr7

Извини ме ако греша :п

Поздрави!
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

ми нормално е , те са си различни за Г, моя бизнес каталог с www ПР4, а без е ПР2
хмм, някой друг да изкаже мнение??
Аз лично досега несъм виждал такъв случай освен с редиректнати сайтове с фалшив PR, и доколкото знам знам това - да се провери с www и без www,заедно с info: в гугъл показват дали е истински PR
според http://domainpagerank.com/ има PR5
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

според теб нормално ли е с и без www да има различен PR??

Е как да не е нормално - това са два съвсем различни субдомейна! Според теб temp.domain.com и shit.domain.com едно и също нещо ли е? В случая с tyxo едното е домейн а другото е субдомейн...
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Е как да не е нормално - това са два съвсем различни субдомейна! Според теб temp.domain.com и shit.domain.com едно и също нещо ли е? В случая с tyxo едното е домейн а другото е субдомейн...
еми не точно, най-малкото domain.com не е събдомейн ...
покажи ми друг такъв случай?
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Разбира се че www. е събдомейн.

Гугле са дали възможност да си унифицираш нещата през уебмастър тулс или пък можеш да си ги оправиш твърдо с редирект.

Но явно за тези сайтове, не е имало кой да им я свърши тази работа.
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Не съм съгласен, че WWW е събдомейн в "класическият" му вид.

По-скоро показва какъв сървис върви на сървъра - ftp, web и т.н

БТВ, може ли да се пусне сайт на www.domain.com, различен от този на domain.com. Сега ми хрумна, но нито съм пробвал, нито се сещам да съм виждал такъв случай.
 
Последно редактирано:
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Не съм съгласен, че WWW е събдомейн в "класическият" му вид.

По-скоро показва какъв сървис върви на сървъра - ftp, web и т.н

ilieff можеш ли да ми дефинираш "класическото" значение на домейн и на събдомейн ?
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Subdomain

Some websites use different subdomains to point to different server clusters. For example, www.example.com points to Server Cluster 1 or Datacentre 1, and www2.example.com points to Server Cluster 2 or Datacentre 2, etc.


http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,2542,t=subdomain&i=52181,00.asp

A lower-level component of a domain name. For example, www.mycompany.com and support.mycompany.com are subdomains of mycompany.com, which is known as a "second level domain."
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

ilieff можеш ли да ми дефинираш "класическото" значение на домейн и на събдомейн ?

Дефиниции има колкото искаш. Ето две според, които www е определял типа на сървиса на даден хост.

Machines that are part of a domain, gets subnames under that domain. Example machine1.domain.com machine2.domain.com. In the early days of the Internet the people that connected to the Internet was majority big corporations, or educational institutions because of the high cost. These wanted to run many services, and had many computers that where visible out on the Internet. These services could be mail, news, ftp, gopher, databases, web, nameservers. They adapted a practice to name these mail.domain.com news.domain.com, ftp.domain.com and so on. Then it would be very easy to find the service you wanted. The webserver would be found on www.

If you use a domain name primarily for web there is no use for using a subname www. The primary use of the www.-consept is as said to load distribute different services across different machines in a big organization when you can not run all services on one machine.

The letters "www" are commonly found at the beginning of Web addresses because of the long-standing practice of naming Internet hosts (servers) according to the services they provide. So for example, the host name for a Web server is often "www"; for an FTP server, "ftp"; and for a USENET news server, "news" or "nntp" (after the news protocol NNTP). These host names appear as DNS subdomain names, as in "www.example.com".

This use of such prefixes is not required by any technical standard; indeed, the first Web server was at "nxoc01.cern.ch",[32] and even today many Web sites exist without a "www" prefix. The "www" prefix has no meaning in the way the main Web site is shown. The "www" prefix is simply one choice for a Web site's host name.

Some Web browsers will automatically try adding "www." to the beginning, and possibly ".com" to the end, of typed URLs if no host is found without them. All major web browser will also prefix "http://www." and append ".com" to the address bar contents if the Control and Enter keys are pressed simultaneously. For example, entering "example" in the address bar and then pressing either just Enter or Control+Enter will usually resolve to "http://www.example.com", depending on the exact browser version and its settings.
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

БТВ, може ли да се пусне сайт на www.domain.com, различен от този на domain.com. Сега ми хрумна, но нито съм пробвал, нито се сещам да съм виждал такъв случай.

Естествено че може - може на domain.com да имаш п0рно сайт а на www.domain.com да имаш сайт за продажба на кокошки.

Дефиниции има колкото искаш. Ето две според, които www е определял типа на сървиса на даден хост.

Това никой не го отрича. Типа на услугата няма нищо общо с това дали www.domain.com и domain.com са различни неща. Отвори си /etc/services и виж колко различни услуги има ( иначе нали се сещаш какъв хаос ще стане ако всеки слага различните услуги на който порт си иска ). Не е казано никъде обаче, че не можеш да пуснеш ftp server на www.domain.com и уеб сървър на ftp.domain.com.

Netsurfer - в момента наистина не се сещам, но съм виждала такова нещо на един от големите новинарски сайтове. Ще прегледам като ми остане свободно време и ще ти го пратя.

ЕДИТ: netsurfer - пич и пичка са две различни думи ;)
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Не е важно какво е дефинирано, важно е как Гугъл си разпределя ПР-а. ПР-а на домейн.ком и на ввв.домейн.ком много често е различен поне преди беше. Да в последно време си оправят това и от уебмастъртуулс може да настроиш кои са ти основните урл-та с или без www. Но има още останали домейни с разлика във www и без. С www го приема като поддомейн /или поне го приемаше/ и дори в по-ранни години трябваше да си платиш за да ползваш и www и без ввв на домейна :)
С командата link: също резултатите са много различни
Ergebnisse 1 - 10 von ungefähr 375, die auf abv.bg verlinken.
Ergebnisse 1 - 10 von ungefähr 294, die auf www. abv.bg verlinken
В момента командата с link: според мен е доста бъгава, но преди имаше разлики с хиляди.
 
Re: tyxo.bg PR7 no more :)

Не е важно какво е дефинирано, важно е как Гугъл си разпределя ПР-а. ПР-а на домейн.ком и на ввв.домейн.ком много често е различен поне преди беше. Да в последно време си оправят това и от уебмастъртуулс може да настроиш кои са ти основните урл-та с или без www. Но има още останали домейни с разлика във www и без. С www го приема като поддомейн /или поне го приемаше/ и дори в по-ранни години трябваше да си платиш за да ползваш и www и без ввв на домейна :)
С командата link: също резултатите са много различни


В момента командата с link: според мен е доста бъгава, но преди имаше разлики с хиляди.
ами аз лично досега несъм срещал друг такъв случай??
А и доколкото помня аз тиксо с www никога несъм отварял и преди си беше и то с PR7, интересното, че и в гuгъл нищо не дава за info:tyxo.bg
 

Горе