SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

visa electron - проПродит

johnny

trigger hippie
От почти две седмици имам проблем с VE от proCredit. Преди седмица и половина отивам да тегля от банкомат - недостатъчна наличност, а уж имах пари, опит за справка състояние на сметка - същия резултат. Отивам в проКредит от там ми казват, че парите са задържани заради някакво плащане по интернет и всъщност всичките 77лв и нещо ще бъдат изтеглени. Не знам защо, но он-лайн банкирането още ми показва, че имам 77лв и нещо. Не съм правил такова плащане!

Пазарувал съм единствено от godaddy, ebay - там не можа да ми приеме картата, уж спечелих buyitnow, а после и да искам, не можах да платя и сега получавам някакви наказателни точки - не знам точно каква е процедурата, може би от там нещо. И другото ми плащане дето също не можа да се осъществи е от echophp.com.

Не съм си давал на никой номера на картата.

Служителя от проКредит ми каза да чакам он-лайн банкирането да се обнови и да видя къде са отишли тея пари, но се мина вече седмица и половина и парите си ми седят.

Някой да си има на идея защо се получава така?
 
Re: visa electron - проПродит

Спокойно!

Имах същия проблем. Бас ловя, че си се регистрирал в pool.com :) Прав ли съм?

От там ти замразяват 60$, които за тъпите служители в банката изглеждат като чакащи плащания.

Като се отпишеш от системата (изтриеш си картата) ти отблокират парите до 7 дни.

Питаш ли ме като съм се регнал 3 пъти колко пари ми държат там :)

Иначе от Интернет банкирането ти казва, че имаш парите, а банкомата казва, че ги няма.
 
Re: visa electron - проПродит

Е cloxy успокой ме, регнал съм се в pool да :). Изтрих си картата преди 3-4 дена.
 
Re: visa electron - проПродит

Питаш ли ме докато разбера че са те, бях се вкарал във филм, че някой ми точи картата. А имах няколко хилядарки вътре. Регистрирам се аз в pool от време на време и без да го свързвам ми изчезват пари от картата периодично.

Накрая след дълги математически сметки установих, че липсващата сума е кратна на 60$. Оттам нататък се сетих къде е проблема, писах на pool и те потвърдиха.

А банката, банката казва, че парите са чакащи, ама не можели да видят за къде чакат. Викам им - еми блокирайте ги тогава - струвало по 100 лева за блокиране на транзакция и не знаели точно как става, отнемало и много време и молби.

Представяш ли си - ако някой ти набара номера, няма и да разбереш къде са ти отишли парите, защото банките в България са на ебати нивото.

П.С.: Не трий картата, а я заменяй с друга. Ако я изтриеш ти блокират акаунта. Поне при мен така стана.
 
Последно редактирано:
Re: visa electron - проПродит

По този повод - една идея - аз съм в ДСК - те имат виртуални карти - т.е. даваш си навсякъде номера на виртуалната карта, а не на истинската и от там нататък нямаш грижи - аз във виртуалната сметка привеждам пари само когато ще правя разплащане. Иначе там суми не държа :)

Всичко е много удобно направено - имаш 3 нива на сигурност и през сайта можеш да прехвърляш пари между трите нива на сигурност. Най-високото ниво на сигурност не е достъпно от никъде (освен през сайта на ДСК), средното ниво на сигурност е достъпно от банкомат, а най-ниското ниво на сигурност е виртуалната карта с която правиш он-лайн разплащания и в която привеждаш пари само когато ти трябват.

Надявам се да съм ви бил полезен :)


Питаш ли ме докато разбера че са те, бях се вкарал във филм, че някой ми точи картата. А имах няколко хилядарки вътре. Регистрирам се аз в pool от време на време и без да го свързвам ми изчезват пари от картата периодично.

Накрая след дълги математически сметки установих, че липсващата сума е кратна на 60$. Оттам нататък се сетих къде е проблема, писах на pool и те потвърдиха.

А банката, банката казва, че парите са чакащи, ама не можели да видят за къде чакат. Викам им - еми блокирайте ги тогава - струвало по 100 лева за блокиране на транзакция и не знаели точно как става, отнемало и много време и молби.

Представяш ли си - ако някой ти набара номера, няма и да разбереш къде са ти отишли парите, защото банките в България са на ебати нивото.

П.С.: Не трий картата, а я заменяй с друга. Ако я изтриеш ти блокират акаунта. Поне при мен така стана.
 
Re: visa electron - проПродит

Sekretko, това дали картата е виртуална или реална, няма да реши проблема с блокирането на средства.
 
Re: visa electron - проПродит

Sekretko, това дали картата е виртуална или реална, няма да реши проблема с блокирането на средства.

Ммм, дам. Имам една Mastercard при която след всяко плащане трябва да тичам банката да я отблокирам.

Visa ми я блокират само ако мина 50 транзакции седмично. Веднъж се е случвало само до сега :)
 
Re: visa electron - проПродит

Писах че във виртуалната карта слагам пари само когато трябва да направя разплащане, иначе там пари няма.

Как могат да блокират средства по сметка в която няма нищо?

Sekretko, това дали картата е виртуална или реална, няма да реши проблема с блокирането на средства.
 
Re: visa electron - проПродит

Как могат да блокират средства по сметка в която няма нищо?
Ако не ти блокират парите, не можеш да си свършиш работата. Т.е. блокирането е задължителнбо условие в конкретния случай. Проблемът е, че в банката си не можеш да разбереш каква е причината за блокирането.
 
Re: visa electron - проПродит

Благодаря за пояснението - прав си.

Ако не ти блокират парите, не можеш да си свършиш работата. Т.е. блокирането е задължителнбо условие в конкретния случай. Проблемът е, че в банката си не можеш да разбереш каква е причината за блокирането.
 

Горе