SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

web-bg.com - блокиран

ник

Спасителен чук
Ха, днес реших да си публикувам една статийка по мрежите, и тръгвам да влизам в web-bg.com и ми изкара онзи страшен червен надпис в мозилата Reported Attack Site!

Знам, че собственика му е юзер във форума, и евентуално да го предупредя и да питам кво е станало?
 
Re: web-bg.com - блокиран

Хакнат е...На мен също ми се е случвало. Просто трябва да го изчисти от вирусите и да го репортне че е окей вече. Хакера слага злонамерен код (най-често download trojan) и заради това се блокира сайта....
 
Re: web-bg.com - блокиран

експоит в pligg, беше редактиран и добавен един ифрейм в индекс файла. Веднага изпратих заявка за преглеждане от GWT и днеска вече са го оправили.
 
Re: web-bg.com - блокиран

Ще дадеш ли малко инфо или линк какво точно са ползвали ?
 
Re: web-bg.com - блокиран

Аз имам подобен проблем. На PC-то имам нещо, което щом направя .htm файл си слага ето този ред преди </body>

( направих го на изображение, за да няма много заразени :D )

ПП а и то беше .png, но явно системата си го прави .jpg - сърдете се на нея :)
 

Прикачени файлове

  • virus.jpg
    virus.jpg
    4.8 KB · Преглеждания: 0
Re: web-bg.com - блокиран

<iframe src="" width=1 height=1 style="visibility: hidden"></iframe>
В индекс файла имаше това.
pligg не е последна версия при мен и явно е стар експоит. Ще трябва да го обновя вече.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: web-bg.com - блокиран

Ако не ползваш iframes в сайта можеш много лесно да се застраховаш от проблеми от това естество.
Изравяш в php-кода къде се плюе html-а и му прилагаш str_replace('<iframe', '<баничка', $output) :)
 

Горе