SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wisdom.bg и смс Nokia - споделете опит

secretko

New member
Здравейте,

Искам да ви питам дали имате подобен проблем със смс разплащанията от Wisdom.BG - когато потребители изпращат смс-и от GSM апарати Nokia - смс-ите се получават по следният начин:

1) Или с празен текст (и съответно потребителя получава съобщение за грешка)
2) Или с текст: "0"
3) Или с текст: 0 с някакви символи отзад

Резултата е следният:
1) Или смс-а седи на изчакване докато някой не си го потърси
2) Или понякога от Wisdom.BG изпращат автоматичен обратен смс с някакъв код, който не е от нашият сайт - алгоритъма им бил такъв, че връщали автоматично смс на база на това какъв е последният изпратен смс от този номер

Като цяло, заради тая работа губим и потребители и клиенти.

Имам 2 въпроса към вас:

1) Вие имате ли подобен проблем със смс-и от апарати Нокиа при Wisdom.Bg?
2) Имате ли впечатления дали при Mobio.bg го има този проблем със смс-и от апарати на Нокиа. Ние вече мислим дали да не си сменим смс фирмата.

Ще се радвам да напишете вашият опит за Wisdom.bg, Mobio.bg и смс-ите от апарати на Нокиа.
 
Re: Wisdom.bg и смс Nokia - споделете опит

Имал съм един такъв случай. Клиента ми се обади и от разговора разбрах, че е пратил SMS на кирилица. Мисля, но не съм на 100% сигурен, че каза че телефона му е Nokia и ми каза, е може да пише само на кирилица. Не съм много запознат с различните видове телефони, но провери дали случаите при теб не са същите.
 

Горе