SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress плугин за валутните курсове

mlazarov

Web Entrepreneur
Пуснах поредния wordpress плугин, който се надявам да ви бъде полезен:

Плъгина се казва Валутни курсове и можете да си го свалите от тук или направо да си добавите от wordpress админ панела, като в полето за търсене на плугин въведете "valutni kursovo".

Плъгинчето извежда курсовете за деня на избрани от вас валути.
Котировките са по курса на БНБ.

Ще се радвам да чуя мнението ви и препоръки.

П.С. Плугина разбира се е безплатен и опън сорс
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

Поздравления! Тествах го и ми хареса - лесен и удобен за употреба.
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

Готин плъгин, само един въпрос, защо се използва "посреднически източник"? Не е ли по-добре просто да се кешират данните в локален файл(или в БД) и да се обновяват веднъж дневно? Както е направено в момента, ако посредническия източник "падне" какво правим? Не се заяждам, просто давам идея. Успех!
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

Дори и в момента се кешират данните на един час. Това, което ме притеснява е ако много хора започнат да използват плугина - това ще за N на брой инстанции дърпащи информация от сайта на БНБ. Не се наемам да им обяснявам защо с едни просто плъгинче съм им свалил сайта, може и хакер да ме изкарат както е модерно в днешно време. Отделно ако утре решат и сменят апи-то ще е много по-бързо и лесно просто да го променя при мен, а за хората ползващи плъгина да няма никакви нарушения на работата. Ако всичко е в плъгина, то трябва всеки да ъпдейтне иначе няма да му работи, което не ме кефи - нещата трябва да работят при всякакви обстоятелства.
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

Полезен плъгин.
Не виждам обаче EUR. Добре е да присъства и тази валута, въпреки, че е фиксирана.
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

mlazarov, благодаря и от мен! Много полезно, наистина имаше нужда от такъв плъгин.
 
За: Wordpress плугин за валутните курсове

За: Wordpress плугин за валутните курсове

Благодаря за отзивите!
В новата версия добавих и курса на еврото.

Е, сега с еврото направо "светна" :D
Благодарим!
 

Горе