SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress проблем с база данни.

Virosss

New member
Знам, че сигурно вече станах досаден, но от личен опит знам, че тук много повече хора ми помагат с въпросите, отколкото в официалният форум за българи в wordpress.org ;) Та въпросът ми е следният. Пробвам се да извлека последните 10 теми от форум и да ги изкарам в wordpress блог. Добре извличам ги, излизат, но когато създам връзка с базаданните на форума, след това ми се прецаква база данните на wordpress-a. Пробвам да затворя връзката, но все пак след полето в което се извеждат последните 10 теми, ми спира и връзката с базаданните на wordpress. Някой сблъсквал ли се е с този проблем, да ползва 2 различни дб-та на wordpress без проблем?!? Четох из функциите на $wpdb, но нещо не ми стана хич ясно как става тази магия :)
 
Re: Wordpress проблем с база данни.

Знам, че сигурно вече станах досаден, но от личен опит знам, че тук много повече хора ми помагат с въпросите, отколкото в официалният форум за българи в wordpress.org ;) Та въпросът ми е следният. Пробвам се да извлека последните 10 теми от форум и да ги изкарам в wordpress блог. Добре извличам ги, излизат, но когато създам връзка с базаданните на форума, след това ми се прецаква база данните на wordpress-a. Пробвам да затворя връзката, но все пак след полето в което се извеждат последните 10 теми, ми спира и връзката с базаданните на wordpress. Някой сблъсквал ли се е с този проблем, да ползва 2 различни дб-та на wordpress без проблем?!? Четох из функциите на $wpdb, но нещо не ми стана хич ясно как става тази магия :)
Ами проблема ти е специфичен. Смятам, че ще е много по-лесно, ако си отделиш скрипта за последните теми от форума в отделен файл и после с един iframe го слагаш в блога.
 
Re: Wordpress проблем с база данни.

Мислех и за този вариант... да решение е, но не съвсем, понеже този ифрейм вероятно ще има проблем с него при различните резолюции и при оразмеряването - първо и второ така или иначе ме интересува, как ще става номера да използвам две различни базаданни, понеже за вбъдеще, че искам да внедрявам някой мой скриптове които ще използват дб. Не ми се иска да ползвам една дб, понеже ползвам хост.бг като хостинг компания, а предполагам знаете, че те имат лимит на заявките към дб и ако сложа всичко в 1 дб имам опасение, че е възможно да се получи пренатоварване на дб-то от такива заявки.
 

Горе