SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Здравейте,
след много запитвания от моя страна към голямо количество хора все още нямам никакви пари от Adsense. Имам сайт BGSTART.EU, който прави по 100 уникални на ден, до 200 на моменти, сайта е от близо 3 месеца, домейна от повече от 6 месеца, статиите не са крадени, а са написани собственоръчно, но все пак нямам дори и цент печалба.

За самия проблем. Показват ми се реклами в сайта имам и издателски номер в Adsense. Колкото до кликането няма как да няма поне 10 кликвания за 3 месеца. За да вкарам кода използвам widget на Wordpress вместо да го вкарам директно в HTML, защото не съм от големите разбирачи, но предполагам, че щом ми се показват рекламите и другите хора ги виждат значи всичко е наред.

Другото е, че дори не ми показва в акаунта ми в Adsense колко пъти са показани рекламите, а за съпоставка преди два дни си направих блог в Blogger и още за вчера имах малко над 170 показвания на рекламите само там.

Моля ви помогнете и ви обещавам една стабилна кръчма. Благодаря ви много момчета и момичета =]
 
Re: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

да не би да си задал показване само от доверени сайтове. Виж долу в менюто дали си разрешил на всички сайтове

Друго предположение - провери дали е правилно въведен твоя пуб номер в адсенс рекламите

м др кой плъгин ползваш или дай урл към сайта

google-allowed-sites.jpg
 
За: Re: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: Re: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Всички сайтове са допуснати няма блокирани.
Според мен е въведен, защото ми изкарва реклами, не въвеждам никакъв канал.
Виж това за повече информация, какво ми показва в адсенс акаунта ми:
Използвам plugin Adsense made Easy.
Моите-реклами-Google-AdSense.png


Линк към сайта
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Сигурен ли си че просто копираш адсенс кода и го слагаш без модификации в текстов уиджет, за да ти го покаже в сайдбара? Въртят се няколко кода, но дали са от твоя акаунт!? Я кажи и адреса на сайта в блогер, за който ти отчита импресиите.
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Нищо друго не правя, дори не копирам и кода, а само pub номера на акаунта, горе от десния ъгъл на Adsense.
Това пък е адреса на сайта в Blogger
Начална-страница-Google-AdSense.png
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Петко - виждам 3 реклами в твоя сайт. Двете реклами са с твоя идентификационен номер, показан от теб на снимката - google_ad_client = "3819089248"; третата реклама е с друг номер - google_ad_client = "835742704659495"; Виж този, втория идентификационен номер твой ли е или не. Ако е твой - значи няма проблем и рекламите ти се виждат. Ако не е твой - сайта ти е хакнат. Доколкото виждам, този втория номер е първата реклама в дясно, най-горе, точно под полето за търсене.
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Пробвай само с копиране. Натискаш върху [Получаване на кода] под името на рекламния елемент и вграждаш каквото има там в един текст виджет който да се показва в сайдбара. Това вграждане с подробния код е стария код за рекламите, от преди 2 години и не съм сигурен дали се поддържа все още.
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Да и двата са мой. Първият номер е на рекламния елемент, а втория е моят издателски номер намиращ се горе в десния ъгъл в Адсенс. Кой да сложа като номер в plugin-a?
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Можеш ли да ми препоръчаш някакъв текстов widget, който да е изпробван и сигурен. Благодаря
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Да и двата са мой. Първият номер е на рекламния елемент, а втория е моят издателски номер намиращ се горе в десния ъгъл в Адсенс. Кой да сложа като номер в plugin-a?

В този случай не мога да разбера какви ти са притесненията. Имаш реклами, рекламите ти се показват в сайта, това са твоите реклами! Тогава за какво е цялата работа?

...след много запитвания от моя страна към голямо количество хора все още нямам никакви пари от Adsense.

Пари се изплащат когато се мине лимита. До тогава само се събират.

Ако питаш защо не отчита пари - отговора е лесен: хората не кликват.

Гугъл дава пари или на импресии или на клик, но системата им е така направена, че ти не знаеш кои реклами са на импресии и кои на кликване.

С една дума: слабо посещаван сайт + никакво кликване = никакви пари !


Отделен е въпроса ако си ангажирал твои приятели да кликват по рекламите и да не виждаш резултат! ;)
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Не ползвай плъгин за да вкараш този код. Препоръчвам ти вградените възможности. Влизаш в админ панела->Външен вид->Джаджи->намираш Текст (Произволен текст или HTML) ->преместваш го в сайдбара и в него слагаш кода на рекламния елемент.

Странникът: Лошото е че не му отброява дори и импресиите, а той определено има такива. т.е.показва рекламите, но не ги отчита.
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Това за импресиите - забелязал съм това, и при мен има понякога разминаване когато съпоставям адсенс с аналитикса, но го отдавам на различните типове реклами на гугъл - зависи дали показва заплащане на реклама на импресии или на кликване. От друга страна е възможно по някаква причина да не се отчита импресиите ако ползва външен плъгин - по-добре е както си го посъветвал - да използва вградените функции на системата.
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Добре благодаря и на двама ви за съветите! =]
 
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

Не бързай толкова.. Първо с подобни "widgets" няма да стане, както и с толкова малко посещения.. Аз с 15 пъти повече съм неводолен, но това е .... т.е. white (ако говорим въобще за сео) няма да стане лесно. На толкова посещения поне 1 до 3 клика трябва да ти отрязява, а ще ги изтеглиш, когато станат 70 евро. Не искам да те отчайвам, но или трябва да се трудиш много, или остави и почни друг проект. НО... винаги ще се сблъскваш с този проблем, така че реши по-скоро дали правиш нещо за себе си, за кеф... или за пари.. или за някого... Рекламите сами ще се нагодят според съдържанието ти, няма нужда там да базикаш кой знае какво.. Просто вдигни посещенията и бъди готов за повече инвестиции, ако не.. се откажи навреме.. ;P
Не ползвай плъгини за адсенс. Добави си нов widget в sidebar с Text и просто сложи там кода... Отделно го добави според предпочитанията си в останите php-та от тематата си (надолу-, под- , след- нещо си...).
 
Последно редактирано:
За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

За: WordPress сайт и проблем с Google AdSense. Няма такива нерви..

TheCrazyBastard използвах текстов widget за да сложа кода и мога да кажа, че имам някакъв напредък за сега, поне ми смени статуса на рекламния елемент от нов на АКТИВЕН. =] Колкото до парите не очаквам никакви огромни суми, но интересното ми е, защо при мен не става, а при други не, дори не ми отброява и броя показвания на рекламите.
 

Горе