SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

WordPress + H1, H2... + SEO

4iko

New member
Здравейте,

Имам WP блог и малко по млако го оптимизирам за гугъл. Не бях обърнал внимание на Н1, Н2 и т.н... и разглеждайки го обстойно видях, че на индекса, всички заглавия на публикациите са в Н1, както и заглавието на блога. Доколкото знам не е правилно една страница да има повече от един H1 таг, а може и да греша. Преправих кода и в момента заглавието ми е Н2, както и всички постинги в индекса H2, обаче нямам Н1 :( Разглеждайки отделен пост, докарах заглавието му Н1, което е добре, тъй като съвпада с <title> на пермалинка. Заглавието в хедъра обаче е в Н2 и в кода е преди заглавието на поста, което е в Н1 :)

Та в резюме проблемите:
1. Преправих всички "H"-ове на заглавната страница, заглавията от Н1, станаха на H2 и отсъства Н1.
2. Чудя се Гугъл как ще реагира на тази промяна на йерархията. Блога ми е на малко повече от месец, а от една седмица се радвам на добра посещаемост от Г, средно 120 визитс дневно.
3. Наличието на Н2, без да има Н1...

Разглеждах много блогове, и определено доста от тях имат същият "проблем". Ще се радвам на някакво разяснение.

20х
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

4iko, проблема не е от wordpress, а от конкретната тема.

По принцип генерално извратено в 99.9% от темите е това, че в h1 е заглавието на самия блог, а на темата, дори в single, е h2...
Първото, което правя, е да разкарам h1 от името на блога и да сменя h2 на h1 в single post :)
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Според мен, ако търсим някаква последователност и правилна семантична структура на йерархията, то най-важният елемент в една страница е заглавието на сайта (примерно: име на фирма, име на блог и тн), после идва наред името на страницата или статията (примерно: За автора, Контакт, Име на публикацията и тн). Та в този ред на мисли, мисля най-правилно е H1 да е заглавието на самия блог, а публикациите да са H2. Съответно ако имаме подзаглавие, то ще е H3 и тн.

С CSS винаги можеш да промениш изгледа на H1, може дори да сложиш картинка.

Също така не е добре да имаш пропуски или прескачания при употреба на H тага, имам предвид примерно да имаш H2 таг на страницата, но да нямаш H1.
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Ronson, една причина, с която да ме убедиш, че "блогът на Атанас Янев" е по-важно от заглавието на конкретен пост? :)
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Ето последователната поредица от въпроси, които си задава един обикновен посетител или робот:

1-ви въпрос: На кой сайт се намирам?

2-ри въпрос: Коя страница разглеждам?

http://www.w3.org/TR/2007/WD-WCAG20-TECHS-20070517/Overview.html#H42

Нямам за цел да те убедя, защото всичко е въпрос на собствено виждане. Много хора поддържат твоята теза, но много поддържат и моята, така че... :) безмислено е да се спори.
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Kalin4y каза:
какво спорите не мога да разбера..."силата" на таговете не са това, което бяха ;) :D

При цялото ми уважение основната цел на heading таговете и причината да ги има не е тяхната сила за seo-то, а правилното структуриране на информацията. Тези, които си мислят, че като натъпчат страниците си с безброй безмислени heading тагове и по този начин си мислят, че seo-то им е тип-топ, много, ама много се лъжат.
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

ronson каза:
[
При цялото ми уважение основната цел на heading таговете и причината да ги има не е тяхната сила за seo-то, а правилното структуриране на информацията.

То това е целкта на всичките тагове... ама seo-то ги осакати и ги превърна в поредния инстумент за оптимизация.
Аз лично ги ползвам доста, защото са ми удобни
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Насе четох , че за вордпресс не е проблем , че Х1 тага е така използван Гугъл бота взима под предвид останалите тагове като им дава предимство ,а на Х1 тага не обръща внимание . Някъде Георги Матеев беше дал линк тук за различните тагове и тяхното значение , но не знам в коя тема беше .
За WP мисля най-важните неща са да си сложиш плъгина SEO all in one ,да махнеш целите статии да не се показват на дрго място освен в собствената им страница и да избереш добро представяне с модреврайта .За сега съм повече от доволен от индексирането и позиционирането на блога само с тия промени .
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

ilianskim, то няма и какво да е проблем това :)
... + related posts ;)

Относно h1, h2 etc - според мен няма смисъл да се спори, въпрос на лично виждане - аз съм изразил мнението си и до сега не съм видял нещо, което да ме убеди в обратното :)

ronson, аз лично първо гледам какво чета, а после къде го чета ;)
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

като стане дума за гугъл и онпейдж,
според мен има 4 неща на страницата:

  • тайтъл
  • линкове
  • урл
  • текст (вкючващ - чист текст, алт атрибути, носкрипт, падащи менюта и друг булшит който по стечение на обстоятелствата индексира)


естествно ако искаш да си перфектен, съобразяваш и всички останали подробности,
все пак има повече от една търсачка...
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Според много СЕО-та H2 вече има повече заначение от H1 и май това е вярно. Просто всеки знае за h1 и си блъска ключовите думи там така, че има логика.
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

Не, няма логика.
Дай тогава да махнем значението и на title тага, и на url-то и на всичко известно.
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

А вярвате ли си?
След написаните от вас твърдиния?
 
Re: WordPress + H1, H2... + SEO

vlnt каза:
А вярвате ли си?
След написаните от вас твърдиния?

кой дали си вярва? щото аз имам гадния навик да си вярвам ;)
 

Горе