SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

YouTube оптимизация

nikolay-

New member
Има ли някой запознат с оптимизация за youtube? Освен заглавие, описание и ключови думи какви други трикове се използват за да се класира определен клип по-добре? :confused:
 
Re: YouTube оптимизация

За филмчетата значение имат абонатите, приятелите и посетителите, които са гледали клипа или са посещавали канала. Колкото повече, толкова по-напред се излиза. Самото урл на клипа или на канала може да се пуска в социалки.
 
Re: YouTube оптимизация

да разширя малко темата - сложил съм и аз клипове в ютюб а също така купища снимки в Панорамио и подобни (с алт текст и все багаж) но нито клиповете нито снимките (авторски) излизат по ключови думи в Гугъл

излизат 1 и същи снимки и клипове (на 1 и същи фирми) от 3 месеца насам няма промяна - дайте акъл как да вдигна такава мултимедия в Гугъл?
 
Re: YouTube оптимизация

Оптимизирайте си клипчетата, както бихте оптимизирали специфична страница от сайта.

Описанието в ютуб излиза също в резултатите, така че се възползвайте. Освен това има опция и за по-съдържателно описание в скритата част. По принцип наблюдението ми е че, с фраза по-лесно ще се доредите на 1-ва страница. Лично имам едно филмче, което качих в ютуб септември и в момента с фраза излиза на 1-ва страница (в менюто клипове), значи не е невъзможно.
 
Re: YouTube оптимизация

Мен ме интересува как да оптимизам клиповете да излизат в самата търсачка на ЮТУб, а не за Гугъл.
 
Re: YouTube оптимизация

Мен ме интересува как да оптимизам клиповете да излизат в самата търсачка на ЮТУб, а не за Гугъл.

С колегите не сме се отклонили от темата. По принцип всичко е свързано. Колкото повече гледания имаш, толкова по-напред ще си. Какво забелязваш на първа страница на ютуб когато търсиш нещо - в първите десетина резултата няма филмчета с под няколко хиляди гледания. Понеже гугле и ютуб са големи приятели (дори са в едно семейство) :D, посещаемостта и интереса на потребителите е най-важния критерий.

ето и тук има нещо полезно:
pandia.com/sew/1687-how-to-optimize-youtube-videos-for-top-ranking.html
daviddalka.com/createvalue/2008/01/09/how-to-do-youtube-video-view-optimization-part-1/

Ясно е, че не откриват шоколада, но всичко е описано.
 
Re: YouTube оптимизация

По подразбиране резултатите в ЮТуб се класират по уместност или relevance. Тук до колкото разбирам влияят не само гледанията на определеното видео, но и коментарите и колко пъти е било букмарквано. Другите начини за сортиране са ясни:
Дата на качване - там няма какво да се оптимизира, освен може би да се качват по-често различни клипове на определена тематика.
Брой на гледанията - тук също всичко е ясно, колкото по-гледан е един клип толкова по-напред излиза.
Рейтинг - броя на лайк/дислайк.
Като цяло изглежда не толкова сложно, но аз все още не разбирам кое оказва най-голямо влияние на първия критерий, който е по дефоулт на търсенето.
 
Re: YouTube оптимизация

какво става с едно популярно и яко видео?
линкват го, ембедват го и го гледат много.

какво трябва да направиш за да емулираш яко и популярно видео?
същото! линкваш откъдет можеш, ембедваш пак от там и симулираш много гледания както намериш за добре.

хубавата страна?
колкото и милиона линка да изсипеш към едно ютюб видео е много трудно да му навредиш.

пробвано и работи.
 

Горе