SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Андоне, знаеш че уважавам твоя блог и го цитирам на няколко мои сайта - но списъка ти е супер неактуален, затова съм ги събирал от всякакви места, теми от форуми и други списъци, ако трябва да ги посоча ще стане дълъг списък.

То се оказа че и моя не е съвсем актуален, сега пускам коментари и където не ги одобрят до седмица, ще ги премахна от списъка.

Извини ме, ако нещо съм се объркал, но просто ми се стори, че списъка в сайта ти много прилича по описанието на този, който пуснах преди няколко часа и малко се ядосах. Все пак, ако случайно съм в грешка - извинявай!
 
Re: За: Български dofollow блогове

Re: За: Български dofollow блогове

...сега пускам коментари и където не ги одобрят до седмица, ще ги премахна от списъка.

любезно ще помоля като пускаш коментари да не ползваш анкор - мярнах се в списъка (виросс що ме е дискриминирал не знам)

а що ако не ги одобрят до седмица ще ги махаш. В общи линии то от последни коментари се вижда дали линковете са дуфолоу или нофолоу
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Извини ме, ако нещо съм се объркал, но просто ми се стори, че списъка в сайта ти много прилича по описанието на този, който пуснах преди няколко часа и малко се ядосах. Все пак, ако случайно съм в грешка - извинявай!

Той човека преди теб е публикувал списъка май :). Аз сега като видях случайно твоя списък от една социалка и помислих, че ти си го копирал от него :D. Явно е някакво съвпадение.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

@BullBlogger не е умишлено, просто проверих старите списъци и още няколко блога на които бях попаднал с времето. Кажи кой е блога и грешката ще бъде поправена ;)

@scoobydoo принципно има разлики в списъка, но просто описанията ми се сториха доста еднакви с публикацията която писах днес в новият блог... ,а сега виждам, че публикацията е от вчера, а аз моята я писах днес. Явно просто е гледал старият списък, който бях правил и понеже и аз днес основно него гледах и от там идва заблудата от моя страна..., както и да е - вината е моя, не погледнах датите, а просто хвърлих 1 поглед набързо.

@Pamir - Както казах - извинявам се за прибързаният коментар, явно аз съм нещо в грешка. Относно актуалността - смятам, че последният списък, който дадох днес е напълно актуален, като съм гледал последните коментари и съответно дали са dofollow. Оправих и PR стойностите и смятам, че това е достатъчно за да се каже, че списъкът е актуален. Както знаем причините да не одобрят коментар са доста, така, че реално дали ще ти одобрят коментара или не в общи линии зависи основно от автора. Смятам, че ако се пишат смислени коментари и по темата, няма причина автора да не одобри коментара, а ако не те одобри, причините може да не са "защото не е актуален", а просто човека да не го кефи какво си написал... така, че затова казах, че списъкът е актуален... ммм днес май пак приказвам глупости, ще ме извините... :)
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

@BullBlogger не е умишлено, просто проверих старите списъци и още няколко блога на които бях попаднал с времето. Кажи кой е блога и грешката ще бъде поправена ;)

@scoobydoo принципно има разлики в списъка, но просто описанията ми се сториха доста еднакви с публикацията която писах днес в новият блог... ,а сега виждам, че публикацията е от вчера, а аз моята я писах днес. Явно просто е гледал старият списък, който бях правил и понеже и аз днес основно него гледах и от там идва заблудата от моя страна..., както и да е - вината е моя, не погледнах датите, а просто хвърлих 1 поглед набързо.

@Pamir - Както казах - извинявам се за прибързаният коментар, явно аз съм нещо в грешка. Относно актуалността - смятам, че последният списък, който дадох днес е напълно актуален, като съм гледал последните коментари и съответно дали са dofollow. Оправих и PR стойностите и смятам, че това е достатъчно за да се каже, че списъкът е актуален. Както знаем причините да не одобрят коментар са доста, така, че реално дали ще ти одобрят коментара или не в общи линии зависи основно от автора. Смятам, че ако се пишат смислени коментари и по темата, няма причина автора да не одобри коментара, а ако не те одобри, причините може да не са "защото не е актуален", а просто човека да не го кефи какво си написал... така, че затова казах, че списъкът е актуален... ммм днес май пак приказвам глупости, ще ме извините... :)

Ако още попълваш списъка, цъкни и моя личен блог :D
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

@BullBlogger - блога ти е добавен... нямал съм го в предишният списък и затова съм го изпуснал - сорри, грешката е поправена! :)

@Frik - Димич, блога ти е добавен в списъка... не знаех и не бях обърнал внимание, че е dofollow - Сори :(
 
За: Re: За: Български dofollow блогове

За: Re: За: Български dofollow блогове

любезно ще помоля като пускаш коментари да не ползваш анкор - мярнах се в списъка (виросс що ме е дискриминирал не знам)

а що ако не ги одобрят до седмица ще ги махаш. В общи линии то от последни коментари се вижда дали линковете са дуфолоу или нофолоу

Съгласен съм - пускам само с име. А имах предвид че някои блогове може да са зарязани от собствениците, та затова казах че ако никой не преглежда коментарите, по-добре да не са в списъка.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

@Pamir - Както казах - извинявам се за прибързаният коментар, явно аз съм нещо в грешка. Относно актуалността - смятам, че последният списък, който дадох днес е напълно актуален, като съм гледал последните коментари и съответно дали са dofollow. Оправих и PR стойностите и смятам, че това е достатъчно за да се каже, че списъкът е актуален. Както знаем причините да не одобрят коментар са доста, така, че реално дали ще ти одобрят коментара или не в общи линии зависи основно от автора. Смятам, че ако се пишат смислени коментари и по темата, няма причина автора да не одобри коментара, а ако не те одобри, причините може да не са "защото не е актуален", а просто човека да не го кефи какво си написал... така, че затова казах, че списъкът е актуален... ммм днес май пак приказвам глупости, ще ме извините... :)

Ние май пуснахме почти едновременно тези списъци та може би от това стана объркване - да разбира се новия ти списък е актуален, сложих линк към него от моя. Аз имах предвид за стария ти, та и ти извинявай че стана объркване.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Момчета, само да спомена че ако сложите и резюме на правилата слещу всеки блог от списъка ви ще е още по-полезно.
Пример:
Код:
28. BullBlogger – Блогър, който блогва с рогите напред!    PR3 -само с име, без ключови думи
29.  ипотпал.net - агрегатор на форуми - анкор с ключови думи

Тъкмо ще добавите и ипотпал.net ;)
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Чичо Гугъл наказа първа страница на блога - почти изпадна от индекса - предполагам заради многото изходящи линкове от списъка с дофолоу блоговете. Дайте съвет какво да направя?
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Е намали бройката де.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Слагай "прочети още"
раздели статията, в категориите да се показва само част от тях
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Чичо Гугъл наказа първа страница на блога - почти изпадна от индекса - предполагам заради многото изходящи линкове от списъка с дофолоу блоговете. Дайте съвет какво да направя?

Такааа ... чета темата но не вземам отношение, поне до сега. И сега виждам, че pamir се оплаква. Търся да видя сайта му какво представлява за да мога да му помогна и какво виждам? Виждам, че сайта се казва seo-globe.net, т.е. "SEO свят" и обяснение: "Блог за SEO оптимизация и бизнес". Погледнах в страницата "За мен", ето информацията: "Създадох този блог, за да споделям в него моя опит и знания в сферата на уеб дизайна и SEO оптимизацията, с които са свързани професионалните ми интереси от доста години.".

Е, кажете, как да не се накефи човек: някой, който има претенциите да
"...споделям в него моя опит и знания в сферата на уеб дизайна и SEO оптимизацията..."
и още повече, че
"...свързани професионалните ми интереси от доста години."
да не знае какво да прави, да се оплаква, да прави грешки, когато го посъветват:
Е намали бройката де.
да отговаря:
Това не е вариант - искам списъка да е максимално изчерпателен, иначе няма да е полезен.
... .

Изводът е само един... Аз ли да го кажа или вече сами си го помислихте?

Е, добре, помислихте си го вероятно, но все пак ще го кажа на глас:

Е'га ти и seo оптимизаторите, които допускат грешки, е'га ти и seo оптимизаторите, които не знаят какво да правят, е'га ти и seo оптимизаторите, които дават съвети какво да се прави, които даже според думите им се изявяват професионално, но допускат фатални грешки. Някой ги е набедил за seo оптимизатори и те взели, че си повярвали.

Скъпи pamir, само ще ти подскажа къде е проблема според мен, а ти може да решиш какво да правиш за да излезеш от тази ситуация - не е вярно, че е заради многото линкове. Списъка ти е само от 44 блога - това е малко, както знаеш (а може би и да не знаеш!), самият Гугъл препоръчва изходящите линкове в страница да са до 100. Заедно с всички други връзки които са на тази страница си далеч от това число. Има немалко сайтове и форуми, които имат повече връзки, но не само не са наказани, но и напротив!
После, помисли малко за спам. Дали Гугъл не смята, че страницата ти е спам? Само на тази страница има много малко текст, повечето е връзки, и като цяло в страницата се среща цели 43 пъти думата seo! Може би това е пренасищане на думата?
А дали Гугъл не смята, за появяването изведнъж на толкова връзки, че блога не участва в купуването на линкове?
На базата на това което ти споменах, си задай въпроса, също така дали Гугъл не смята, че тази страница да няма полезна информация, да няма какво да се научи от нея и за това да я сваля?

Стига толкова съм писал, нека другите допълват след мен. А на теб ти пожелавам успех в справянето на проблема.
Хайде, вие сте на ход, вече съм свикнал да получавам негативни оценки за изказано от мен мнение, без да обиждам никого. Какво да направя, че не мисля като вас, че не съм "стадо" за да вървя с другите, имам си мое мнение, винаги ще има несъгласни, но е важно когато се говори да не се обижда!
 
Последно редактирано:
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Споко де, Странникът - всички сме се учили някога. Като предлагаш сео услуги е нормално да напишеш на сайта си че си много добър защото ако напишеш че тепърва се учиш нямаш шанс да хванеш клиент. А иначе единия от петимата класирани в топ на гоогле за ключова дума "seo" го е казал добре:
Много от хората които дойдоха да се учат на seo оптимизация на seo конференция 2009 вече предлагат сео услуги
и е много прав.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Споко де, Странникът - всички сме се учили някога. Като предлагаш сео услуги е нормално да напишеш на сайта си че си много добър защото ако напишеш че тепърва се учиш нямаш шанс да хванеш клиент.

Прав си, вярно е това и точно така трябва да се постъпва. Обаче тук има едно "но". Може да разсъждавам малко крайно, не знам това, но все си мисля, че едни заявени претенции за нещо трябва да имат покритие. Възможно е да се допускат грешки, всеки го прави, но те се поправят и се продължава напред.
Обаче тук е съвкупност от няколко фактора: 1 - заявени претенции, 2 - допуснати грешки, 3 - даден правилен съвет и неговото пренебрегване.

За това реагирах по този начин. Това натрупване вече идва много и вече не става въпрос само за допуснати грешки... .

Може да се придаде друг вид на статията, отново да го има този списък, ако желаят могат и да поставят връзки към съответните сайтове и това да си се отчете като много добра статия от Гугъл. Но смятам, че направено по този начин се получава обратното. Както и да е, смятам, че те ще оправят нещата и ще си върнат предишните позиции, но трябва да внимават в бъдеще да не допускат такива грешки.
 
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

По темата: мернах още един блог с dofollow и вече го изтествах :D - klimatici.cc

П.С. Гледам и колеги доста са го налазили вече :D
 
Последно редактирано от модератор:
За: Български dofollow блогове

За: Български dofollow блогове

Може да добавиш и моя блог neytrex.com :)
Мерси предварително :)
 

Горе