SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

ivo94

Active member
Днес при добавяне на няколко линка забелязах, че доста от българските социалки съкращават URL-и на кирилица, които са по-дълги. Така реално не се добавя линка, който желаете а се съкращава до определени символи и линкът не е "реален" а съкратен (счупен). Няма да споделям за кои точно става въпрос, защото аз също имам социална мрежа и да не се тълкува като реклама или антиреклама. За да се коригират тези мрежи е нужно да се разрешат повече символи в УРЛ адресите им (за уебмастерите им) ...
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Има и 2 други варианта:
1. Транслитерираш си урл адресите
2. Ползваш услуга за скъсяване, например goo.gl

Някои социалки не позволяват скъсени линкове.
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Бухай не бой се .... защита да не направиш публикацията заглавие за това така ... че то всеки буха какво то му падне поне мойта съм ограничил
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

ivo94, а защо добавяш толкова дълги урл - не са стандартни. Безпроблемни и стандартни са до 255 символа. 255 символа имам предвид не във варианта така:
Код:
http://www.google.bg/search?q=урл+адрес+на+кирилица
а така:
Код:
http://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BB+%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%81+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0

Уърдпрес ги съкращава до същата стойност. Така че общо взето май е по-добре да преработиш сайта или конкретните урл-и от него, а не социалките ;)
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Естествено че няма да можеш. Лесно е да се сетиш че линк билдинг на такива урл-и можеш да правиш почти само в твои сайтове ;)

Успех!
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Естествено че няма да можеш. Лесно е да се сетиш че линк билдинг на такива урл-и можеш да правиш почти само в твои сайтове ;)

Успех!

Кое му е естественото? Социалките по принцип за какво са ... не са ли за линкове според теб ...
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Социалките по принцип за какво са ... не са ли за линкове според теб ...
Social bookmarking сайтовете са за линкове, но не в смисъла, в който ги ползват 99% от хората. Идеята е да споделиш/запазиш интересни за теб линкове. В случая хората ги използват за SEO.
 
Re: Дълги URL-и на кирилица в БГ социалки

Е какво ти пречи да си харесаш статия с УРЛ на кирилица примерно :) ... тогава как ще я споделиш?
 

Горе