SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

ivo94

Active member
Интересно ми е как има още фирми, които са решили да си правят реклами чрез "емайл маркетинг". Сигурно са попаднали на статии, които го превъзнасят, но толкова ли е трудно определен човек (собственик, ПР, управител) да прочете какви са негативните последствия от подобни действия. Гугъл е 24 часа на разположение, ако не сте в час с чужди езици просто си преведете текстовете, долу-горе се разбира (ако не го знаете) и разберете повече за него ...
 
Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Според мен има голяма разлика между имейл маркетинг и непоискано търговско съобщение.
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Няма разлика. И двете са непоискани съобщения и злоупотребяват. Аз не искам да получавам никакви оферти от разни фирми/брокери/аптеки/хотели ... . Разликата я вижда само собственика на фирмата, който си е платил за услугата да го рекламират на няколко милиона имейл адреси и самата фирма която извършва тази услуга... .
 
Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

В тази тема как бихте коментирали това:


Ако не може да видите писмото правилно, моля изберете този линк


ORM семинар - 16.03.2012
Управлявай онлайн репутацията си

Вие сте се абонирал с *********

Уважаеми дами и господа,

Знаете ли, че над 70% от интернет потребителите прекарват по-голяма част от времето в мрежата в търсене на информация? С изграждането на добра репутация, ще привлечете повече потенциални клиенти.
Остава по-малко от седмица до началото на семинара в град Пловдив.

16 Март 2012, град Пловдив, парк-хотел Пловдив

Запазете своето място още сега и разберете как да изградите своята положителна репутация в интернет.

Научете:
- какво е онлайн репутация и дали Ви е необходима;
- как да създадете положителна онлайн репутация;
- как да се справите с недоволните потребители и клиенти в мрежата;
- как да анализирате своето онлайн присъствие..

Използвайте промокод "orm15" при регистрацията си, за да получите 15% отстъпка за посещението на семинара!.
Подробности за семинара може да намерите на seminar.orm.bg

За контакти

Фирма:
ОРМ.БГ ООД

Адрес:
ул. Стефан Стамболов 50, град Пловдив

Телефон:
(+359 32) 585-111

Интернет адрес:
ORM BG
За да се откажете да получавате email от нас, моля изберете тази връзка.
Получавате това съобщение, защото сте регистриран потребител в някой от уеб сайтовете, притежавани от ОРМ.БГ ООД или сте дали съгласието си да получавате рекламни съобщения от ОРМ.БГ ООД, чрез коментара си в нашите уеб сайтове, съгласно Общите условия на ползване на услугите.

но изпратено от: orm . seminari @ abv . bg

Тези хора дори не могат да си конфигурират емайл адреса :)
 
За: Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

но изпратено от: orm . seminari @ abv . bg

Тези хора дори не могат да си конфигурират емайл адреса :)

Е, това си е ясно какво е - ако това е вярно, заслужава само и единствено подигравка: тръгнали разни семинари да правят, да обучават и да печелят пари а един имейл адрес да не могат да си конфигурурат!
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Сигурен съм, че Калин може да го конфигурира. По-скоро не иска собствения му домейн да влезе в СПАМ листите :)
Но не знам защо се притеснява от този факт, тъй като според него, той не праща СПАМ! :) Според мен няма причини за притеснение.
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Според мен няма причини за притеснение.
Kaза той, набирайки k-z-p-.-b.-g...
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Аз също не виждам какво толкова мрънкат всички... КЗП действат доста чевръсто, а глобите не са малки. А който не му се занимава, може просто да блокира спамерите (както правя аз). Аз лично след това ги и репортвам, та да да му мислят как да излизат от спам списъците. При мен бг спама е паднал под 5% от всички бг мейли. Ако някой е малко по-гаден може да абонира спамерите и за де що се сети ***** сайтове и тн... или пък да им върне тяхното писмо 10 000 пъти ;)
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

@Trion, прати ми на лично имейла и ще ти кажа, защо получаваш това писмо.

Иначе, когато даваш съгласието си и приемаш някакви общи условия за ползване на нрщо - никак другите не ти са виновни и комуникацията не може да се приема като спам. Ама ние по дефаул си пеем една и съща песен.

@Иво, не това е причината. Ама за един джемисън ще ти я изясня, че не съм фен на кочовете, като тебе.
И да - има КЗП за непоисканите. Факт е, че до сега глоба за спам нямам. А когато фактите говорят и боговете пият уиски :)
 
Re: За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Re: За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Факт е, че до сега глоба за спам нямам. А когато фактите говорят и боговете пият уиски :)

Викай пази боже, че си е е*ло майката;)
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

@Иво, не това е причината. Ама за един джемисън ще ти я изясня, че не съм фен на кочовете, като тебе.
И да - има КЗП за непоисканите. Факт е, че до сега глоба за спам нямам. А когато фактите говорят и боговете пият уиски :)
Кочовете ги задръж, особено пък на Свети Патрик. :)
Днес е ден за Ирландско :)
И като пращаш мейлове, вземи отговаряй после, че така става много едностранна комуникацията. :p

И да се стягаме за Гай Кавазаки, да научим нещо от мъдър човек!
 
Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

В БГ закона няма понятие СПАМ. Има НТС ( непоискано търговско съобщение ). СПАМ, като понятие според световните разбирания се отнася най-вече за мейли продаващи фармация и разни фишинг схеми.

1. Всяко ТС до частно лице е НТС, ако не се праща след разрешение > Оплакване > Глоба

2. Всяко ТС до юридическо лице е НТС, НО НЕ Е забранено от закона ако се спазват реквизитите упоменати в ЗЕТ. То иначе няма да има търговска кореспонденция. Закона НЕ разграничава индивидуално или масово разпратени мейли, което е пропуск.> Оплакване > Няма глоба.

3. Ако си юридическо лице и не искаш НТС, се записваш в списъка на КЗП, пращаш ли мейли проверяваш автоматично там и чистиш списъка си. > Оплакване > Глоба

4. Закона има пропуски в областите:
- как да разграничим кой мейл е частен и кой фирмен, знаете на фирмените сайтове има мейли от сорта на gan4etooo ( at ) abv.bg

- липсва разграничение в изпращането на индивидуален мейл и масов мейл. Теоретично ако пратиш един единствен мейл със запитване до една фирма и тя е в списъка на КЗП, ако щещ да ги търсиш пари да им даваш, си нарушител и подлежиш на глоба. Не виждам нищо лошо в това да пратиш някаква оферта на 10-20-50 фирми от бранша си, защо не...но несъвършенството е в това, че въпреки че закона не го забранява трябва да спазваш реквизитите по ЗЕТ.

5. Мейл маркетинга е доказано най-успешния метод, и всеки маркетингов специалист се стреми да си изгради списък с мейл абонати, това е методът с най-висока конверсия, стига мейлите да са на доброволно абонирали се.

ТОЧКА

п.с. За мен мейл маркетинга е метод даващ възможност на малкия да надигне глава и да има някакъв шанс срещу големите, което един вид поправя една рождена социална несправедливост и внася баланс.
 
Последно редактирано:
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

И да се стягаме за Гай Кавазаки, да научим нещо от мъдър човек!
Какво ще научиш, след като няма да дойде :).
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Какво ще научиш, след като няма да дойде :).
Че мъдрите хора не идват при организатори на събития, които спамят? :)
 
Re: За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Re: За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Това което написах беше с голяма доза ирония :) срещал съм Вас и вашата фирма и преди, но се дразня, че не ползвате емайл регистриран към вашия сайт за да мога да го маркирам като spam в gmail и да не се появява повече в inbox, това не ми харесва, а че може аз, колега и трети да ме е боднал за да ми се пълни пощенската ... не споря. Неприятно е, че не пращате емайл от орм.бг (и донякъде начина по който започва писмото), а си позволявате да пращате до официални такива, все пак това не е много коректно и 100% не е описано в условията с които "съм" се съгласил :)

офф: По принцип не съм фен на Иво, но ще използвам възможността да го поздравя, поне за изказването по повода на онзи така нашумял домейн :) по-хубаво щеше да е, ако беше дарен :))
 
Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Когато получите непоискано съобщение за което по никакъв начин не сте се абонирали, винаги кликайте "Report Spam" (поне в gmail така се казва). Yahoo и MSN мисля че имат подобни бутони. Много бързо домейна на изпращача се блокира и мейлите му отиват директно в спам папката за всички потребители на gmail/yahoo/msn.

Другото което може да направите, но изисква малко повече усилия е да проверите в whois кой е hosting доставчика и да му препратите писмото. Ако при нас пристигне подобно оплакване и след проверка се установи че наистина е пращал подобни масови писма, клиента ни получава много малък лимит (примерно 5 мейла на час) и вече не може да прати никакви масови писма. А по някога му даваме и предизвестие да напусне. Знам че и други колеги в хостинг бизнеса реагират така. Но трябва да имаме реално оплакване, инче клиентите твърдят че пращат само на абонирани потребители.
 
За: Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Re: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Другото което може да направите, но изисква малко повече усилия е да проверите в whois кой е hosting доставчика и да му препратите писмото.

Моят опит показва, че няколко БГ хостинг компании просто толерират спама и след подобен репорт на abuse@somespamhost.bg следва отговор от вида: "Това не е наша работа, обърнете се към КЗП...". Скоро смятам да започна да споменавам и имена...

И въпросът ми тук е, къде да се обръщам на по-високо ниво, когато получа подобен отговор? Много добре знам, че е тяхно задължение да спазват антиспам политиките.
 
За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

За: Емайл маркетинг - и в интернет ни връщат години назад :) от нормалните страни

Само не разбрах какво се предлага? Да забраним имейл маркетинга ли? Цял свят ползва този инструмент. Ако имаш абонати, които са се записали да получават информация от теб, трябва да си пълен идиот, за да не им я подаваш в разумни порции. Спамът не е имейл маркетинг. Това е все едно някой ром, който ви пробутва цигари без бандерол, да го броите за предприемчив търговец. И в двата случая си има органи, които би трябвало да ни пазят от подобни навлеци.
 

Горе