SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

robby999

New member
Здравейте!

Имам следния случай: сайт с 15 URL-a, като искам 5 от тези URL-а да не се показват повече в SERP-те като това трябва да се случи максимално бързо. За целта направих robots.txt, където указах кои URL-и да не бъдат обхождани от търсачките. За да вземат в предвид това ново желание, пингнах чрез Google Ping, за да извикам ботовете и да отразят промените и да извадят от индексите си тези 5 URL-a. От сряда до сега, обаче, все още няма промяна. Бъркам ли нещо или просто трябва да изчакам ъпдейт?

Някоя по-добра пинг услуга да ми препоръчате?
 
За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

те няма да индексират тези страници, които си забранил, но за да ги извадят от кеша трябва да мине малко време
 
За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

В google webmaster tools премахна ли ги ?
 
За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

За: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

Забраната в роботса НЕ премахва страниците от индекса, ако има връзки към тях. Трябва noindex tag.
 
Re: Забрана достъпа на SE до определени URLs в сайт

Мерси много за мненията. Влязох в GWT, видях URL removal request-вете, както и обясненията на Г. за noindex тага, чрез който крайната цел ще бъде изпълнена, независимо дали има линкове към страниците. Това второто ще го направя със сигурност, само не знам да изпратя ли също така и URL removal requests за по-сигурно... Kакво мислите?

Между другото това с пингването ще ускори ли идването на ботовете? И ако да, как е най-добре да го направя?
 

Горе