SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Уважаема angareva,
има супер много материал за четене по темата. Разбира се, както казаха и колегите по-горе можеш да четеш всякакви неща и да се объркаш тотално.
Според моите скромни познания за онпейдж оптимизацията са важни следните неща (в разбъркан ред):
1. Структура на сайта - по тази тема има много добри статии на български писани от колеги
2. От таговете и различните части на уеб станицата са важни следните:
- title tag
- meta description - кой каквото и да ми говори с кадърно направен дискрипшън е направо песен ;)
- meta keywords - супер спорен таг - дали/или ... аз го сетвам, както си трябва пък ако ще да е важен
- H1 text - това са различните заглавия поставени в <h1>
- Body text - важен като количество думи и като % на ключовата дума/фраза използвана в него
- Bold text - най-кратко и просто казано - ако е болд дадената дума/фраза/изречение - значи е по-важно от останалото, което не е болд
- Anchor text - накратко казано изходящите линкове от страницата
- image alt text - alt текста на снимките
3. Сайтмап - ето кратко описание на сайтмапа и неговото значение - Какво е сайтмап
Мисля, че за кратко описание т'ва са основните неща ;)
Успех - ако имаш още въпроси а съм сигурен, че ще имаш - питай за да ти кажем ;)
Направо ме разби, след толкова сбито резюме няма как да нямам въпроси и то много :)

В общи линии съм наясно с title tag, meta description, meta keywords, H1(ако е <h1> го знам какво е), anchor text. Сайтмап-а ми е малко мъгла(попрочела съм нещо, но не много)

За момента се опитвам да следвам ето този чеклист, който намирам за доста полезен( въпреки, че малко се дразня на цялото това прокламиране на SEOmoz и tools кита им).

Мислите ли, че в този списък има стъпки, които не са задължителни или за начинаещи?
 
Re: За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Re: За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Ти даде пример с конкретен мета таг и с конкретна търсачка. Вече за другите тагове или търсачки не съм тръгнал да споря. ;)
 
Re: За: Re: За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Re: За: Re: За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Ами да кажа тогава и аз какво мисля.

Ако ползваш някоя от платформите с отворен код (като WP, Blogger, Blogsome и т.н.) при тях повечето неща за on page са си направени. Слагай уникален тайтъл на отделните статии, пиши красиво (правилно структориране на статия), интересно и уникално съдържание. Бъди сигурна, че ще си frendly с повечето търсачки. ..
 
За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Хора имам питане :) В един пейдж може да има само един h1 таг, а има ли ограничение за h2,3,4 и така нататък? Специално за 2 питам.
Благодаря
 
За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Хора имам питане :) В един пейдж може да има само един h1 таг, а има ли ограничение за h2,3,4 и така нататък? Специално за 2 питам.
Благодаря

Нямаш поводи за притеснения. Използвай ги нормално в страницата. Внимавай да не ги пренаситиш с кл. думи.
 
За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Хора имам питане :) В един пейдж може да има само един h1 таг, а има ли ограничение за h2,3,4 и така нататък? Специално за 2 питам.
Благодаря

Не. Но това не значи сега всяка втора дума да е h2, 3, 4 таг. Просто го направи нормално, красиво и удобно.
 
За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Хубаво написани статии, които ти е кеф да ги четеш, и линкове от релевантно съдържание. Нищо друго не ти трябва ;-)
 
За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

За: Има ли кой да помогне на начинаещи в On-page SEO?

Значи примерно както е направен този сайт nidoraweightloss (.) com няма проблем с тези подзаглавия които всичките са в h2? Нали
 

Горе