SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво индексира Гугъл?

Daten

New member
Сайтът е нов и днес преглеждах индексираните страници и попаднах на нещо любопитно.

Гугъл е индексирал началната страница няколко пъти, като си прибавя някакви измислени адреси. (прикачената снимка)

Нормално ли е това и ако не, къде може да е проблема и как да го оправя?
 

Прикачени файлове

  • kakvoindexiragoogle.jpg
    kakvoindexiragoogle.jpg
    101.7 KB · Преглеждания: 0
Re: Какво индексира Гугъл?

Направи си SEO friendly адресите ... махни тия = ? и т.н. в URL-a

@docenta: ако не си се загледал адресите му реално нямат такива неща каквито ти описваш в самия си пост той посочва се се появяват от някъде и гугъл ги е индексирал. загледай се добре в снимката която е дал колегата.

@Daten: относно проблема изследвай си добре сайта, в смисъл направи си една обиколка като за сайтмап със GSitecrawler (freeeware) и виж дали от някъде няма да ти изскочат линкове към началната страница които обаче имат подобни глупости в УРЛ-то .. понякога съм имал случаи когато дори при познат уж сайт съм оставал изненадан от подобни неща. хубавото на програмката е че ти показва и на кои страници е открит съответния линк поради което ти я и препоръчвам за целта.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Тези линкове са индексирани от стари линкове (http://uk.wikipedia.org/wiki/Дімітар_Бербатов) виж в дъното. Слагаш един каноникъл и след известно време ще се реши проблема. Има и един начин да се редиректне при определен параметър, ама мисля че не трябва толкова брутално да действаш.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Утре ще видя какво е това каноникъл, че досега досег съм нямал.

@bgkuliraner-e, не съм забравил, че ти ми препоръча този домейн. Поне някой друг беклинк ще ударя. ;]
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Малко инфо за каноникала. Ако не се справиш, ето един номер с хтаццесс-а.

Код:
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^gg= [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^hh= [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^jj= [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^gclid= [OR] //tova e za adsense parametara
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^ii= [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^ll
RewriteRule .* %{REQUEST_URI}? [R=301,L]
Би трябвало да сработи за твоите дублирани страници. А gclid e един параметър, които се появява в УРЛ в адсенс рекламите, ако пускаш такива реклами. Ако не пускаш, можеш да го изтриеш този ред.

Все пак внимавай, ако ползваш такива параметри в сегашния сайт, ще ги прецакаш ;).
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Пък може и така в robots.txt:

Disallow: /?
Така ще си прецака адресите от типа .../match.php?id=... Освен това, ако забрани така и адсенс-реклами няма да могат да се показват на този вид страници.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Така ще си прецака адресите от типа .../match.php?id=... Освен това, ако забрани така и адсенс-реклами няма да могат да се показват на този вид страници.

По този начин се забраняват само URL-и, където знакът "?" е първият подред след root slash-a. Проверил съм го. Иначе за адсенса сигурно си прав.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Пък може и така в robots.txt:

Disallow: /?

Каноникъла или 301 са задължителни. Само с disallow в роботса - тежестта от гореспоменатите беклинкове заминава.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Адсенс няма да ползвам, тъй като имам афф линкове с хазартна насоченост. Ще пробвам с примера на кулинара, само да стане брат ми да каже дали не е ползвал някой от параметрите при направата на мачовете, първенствата и т.н.
 
Re: Какво индексира Гугъл?

Само да попитам къде точно трябва да вмъкна примера на кулинара?

Това в момента ми е хтаццесс-а:

Код:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress
 

Горе