SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кой CMS бихте препоръчали за форум

nikkola

Member
Искам да направя един форум. Искам да има един централен форум и 5-6 подфорума. При добро стечение на обстоятелствата се надявам да достигне 30 хил регистрирани. Искам да могат хората с външни акаунти да се логват, например фейсбук. Иначе не се сещам нещо друго да ми трябва.
Какво ще препоръчате?
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

В такъв случай от самосебе си се разрешава въпроса, безплатния ще е ! Мерси за отговора

Аз пък ще ти препоръчам SMF. Според мен е по-добър от phpBB. Обаче пък с тази засилка за 30000 регистрации, по-добре да си купиш vBulletin.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Аз ползвам phpBB, но такова натоварване не съм имал.
Приятна система е - не съм имал проблеми, но не съм ползвал другите.
Много ме засипва спам, но още не съм го започнал сериозно да го боря.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

В такъв случай от самосебе си се разрешава въпроса, безплатния ще е ! Мерси за отговора
phpBB няма стабилен мод за логин с фейсбук.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

phpBB няма стабилен мод за логин с фейсбук.

SMF също няма. Доста се мъчих да подкарам успешно един мод, но така и не можа да стане както трябва и се отказах. А за такъв форум с очаквани 30000 регистрации е доста удобно да има вход с акаунта за фейсбук. Лично аз бих заложил на vBulletin за такива цели, въпреки че е платен. Има и един междинен вариант като цена. Става дума за Woltlab.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Аз пък ще ти препоръчам SMF. Според мен е по-добър от phpBB. Обаче пък с тази засилка за 30000 регистрации, по-добре да си купиш vBulletin.

Май се поизсилих. 30 хил е възможния максимум теоретичен:) От гледна точка на големина имах предвид, някаква заглавна страница примерно с 5/6 подстраници. Тези подстраници да бъдат напълно самостоятелен форум. Иначе ако човек поадне на страница с 30 категории и ще я напусне толкова бързо колкото я е посетил.
vBulletin ми е много скъп, тоест този форум първоначално ще е без издръжка и ако нищо не стане, ще си е набутвация.
Не е задължително да е с добри SEO параметри, става въпрос са общност , която от уста на уста ще си го предава форума.

Тази вечер инсталирах phpBB тестов и ми се видя доста сложен css, ненужно голям и прекалено много време ще ми трябва да го оправя.
Иначе facebook бутон и логин биха били доста добре. Струва ми се, че някъде бях виждал такива.
А иначе някой ползвал ли е phorum.org , от моя хостинг го препоръчаха, бил много приятен и лесен за работа
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

phpBB няма да има проблем с натоварването. Пример

Сега ако му дадеш и пример каква машина да си избере и колко ще му струва колокацията при такова натоварване, цена няма да имаш :) Човека търси безплатна платформа, а иска да я натовари с 30000 потребителя.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Има :)
SMF няма никакъв

Кулинарят написа, че за phpBB няма стабилен мод, а не че няма изобщо. А за SMF също има мод. Ето го.
 
Последно редактирано:
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

е мах 30 000 регистрации, не означава 30к активни постоянно, или че ще се рагистрират за един ден. ще е доста постепенно и всеки споделен хостинг ще го преживее.

/офф
Някой има ли идея колко горе-долу а лимита на споделен хост относно уникални посещения на ден? Имам сайт със около 800 с по 3-4 страници всеки.
/офф

Така че безплатен форум phpBB или квото и да било.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Не, ползвам този който е от phpbb.com, но мисля правих някакви промени по него.
Точно за него авторът пише да не се ползва, защото е нестабилен.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

е мах 30 000 регистрации, не означава 30к активни постоянно, или че ще се рагистрират за един ден. ще е доста постепенно и всеки споделен хостинг ще го преживее.

Така че безплатен форум phpBB или квото и да било.
Точно. Дори за моя хостинг изобщо не съм мислил колко ще издържи. Като има натоварване, ще оправим хостинга.
Аз си избрах phpBB, общо взето изглеждаше най-лесната опция. SMF дава едни странни работи при езиковите пакети, нещо не се разбират с немския и дава грешки.
Знам, но след човъркане работи добре.
Иво каквото пипне и след това е стабилно ;) . За сега реших, че изобщо няма да слагам facebook, защото искам форума да е малко анонимен. Става въпрос за студентски форум, и си мислех, че по-лесно всички директно с facebook или studivz (немската на фейсбук). Само че по-добре да оставя хората да си слагат никове и да могат да пуснат някоя цветуща по адрес на университета или някой професор :D

Само остава проблема с темата да реша, тоест искам да си направя моя. Как мога да тествам локално, без да имам целия форум инсталиран на сървър на моя комп, промените които правя в css-a? Като променя тук там искам да видя директно какво се е променило, без да минавам през инсталираната версия.

А иначе има ли някакви модове, които са адски наложителни или препоръчителни?
 
Последно редактирано:
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Без инсталация на локална машина, не знам как би могъл да тестваш темата.

Модове без които не може, мъстхев така да се каже:

За СЕО: Canonical URL, може да погледнеш и моята доработка на тоя мод. Ако ползваш сайтмап, този мод е твоят ;).

Анти-СПАМ: Disallow links before x posts

Функционалност:
Clone posts

И много е важно как ще конфигурираш. За затворен тип форум сео частта може да е излишна.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Без инсталация на локална машина, не знам как би могъл да тестваш темата.

Модове без които не може, мъстхев така да се каже:

За СЕО: Canonical URL, може да погледнеш и моята доработка на тоя мод. Ако ползваш сайтмап, този мод е твоят ;).

Анти-СПАМ: Disallow links before x posts

Функционалност:
Clone posts

И много е важно как ще конфигурираш. За затворен тип форум сео частта може да е излишна.

Мерси много, вече го инсталирах и си играя. Из интернет навсякъде пише, че дизайна при форумите е доста маловажен, така че няма да губя много време.

За SEO плъгините нищо не пречи все пак да ги сложа, все ще има някой и друг нов юзър през гугъл. Да се надяваме де :D
 

Горе