SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Масов проблем със сайтовете ми

Daten

New member
Код:
www.prognozite.com
www.profootball.bg

Гледайте за какво става въпрос. Нищо не е пипано от моя страна или от страна на колегите. Бях излязъл да хапна, прибирам се и всичко се е скапало.

Давайте съвети.

Ако може и една проверка дали при вас всичко е нормално на долния сайт:
Код:
http://futbolniprognozi.eu
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Всичките са качени на един хостинг при суперхостинг. Някакви идеи къде трябва да погледна?
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Извади си копие от бекъпа.
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Това дава на първия сайт

prognozite com contains content from send warsawfiber коm, a site known to distribute malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

Кажи на суперхостинг да ти върнат един бекъп от преди това когато имат и готово после вече виж как са ти набутали това
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Това дава на първия сайт

prognozite com contains content from send warsawfiber коm, a site known to distribute malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

Кажи на суперхостинг да ти върнат един бекъп от преди това когато имат и готово после вече виж как са ти набутали това

От къде ти излиза тази информация ? По дефолт от браузъра ?
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Вече ми излиза ОК.
От браузтъра ли ти излизаше грешката ? Я си виж кукитата ... аз изтрих нещо което изглежда така :

Код:
about:blocked?e=malwareBlocked&u=http%3A//send.warsawfiber.com/news/2010&s=blacklist&c=UTF-8&d=%D0%A1%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%8A%D1%82%20send.warsawfiber.com%20%D0%B5%20%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%20%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE%20%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%20%D0%B8%20%D0%B5%20%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%2C%20%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%20%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0.

Което си нямам идея какво е ...
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Добре си го изтрил, ама провери сега и по другите файлове дали не се е прикачило, че обикновено или всички пхп или джава налазва.
 
Re: Масов проблем със сайтовете ми

Как точно да направя проверката...

Edit
Затрих всички javascript-ове, които не ми се виждаха на място. Ъпдейтнах до най-новата версия на wordpress и за момента всичко е ок.

Може ли да направите по една бърза проверка на следните сайтове и да ми кажете дали всичко е наред. Дали показва все още, че има вируси и т.н.

Код:
www.profootball.bg
www.prognozite.com
http://futbolniprognozi.eu
sms-bets.com

И последно, как да направя някакво сканиране да проверя дали не съм пропуснал някой файл със злонамерен код и как да защитя системата от бъдещи пробиви.
 
Последно редактирано:
Re: Масов проблем със сайтовете ми

И последно, как да направя някакво сканиране да проверя дали не съм пропуснал някой файл със злонамерен код и как да защитя системата от бъдещи пробиви.

Daten, тук съм отворил една полезна тема за това как да намерим какво е хакнато в сайта ни. Прочети я, може да ти е полезна.
 

Горе