SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мобилен интернет

Re: Мобилен интернет

Имам на vivacom "traffic unlimited XS"за 5 лева на месец с включени 500мб на пълна скорост и след като ги превишиш ограничението за скоростта пада до 128kbps.На вилата ,която е съвсем близо до една гора,хващам дори 3g интернет ,виваком твърдят ,че имат най-доброто 3g покритие в България.Освен "traffic unlimited XS",който е само за вече клиенти на виваком ,имат и "traffic unlimited S/M/L/XL" ,съответно с повече включени MB на пълна скорост и на по-голяма цена.
Та ,искам да кажа ,че съм много доволен от мобилния интернет.
Благодаря ти за информацията. Сега въпросът ми как е интернета когато пада до 128kbps? Може ли да се работи с него? Тия мб на пълна скорост ще ги опукам изключително бързо (без какъвто и да е download разбира се) само от сърфиране. Следователно почти през цялото време ще съм на 128, но ако може да се работи без проблем ще си взема на виваком. Исках на макс телеком, обаче те едва ли имат покритие там. Според тяхната карта няма да има.
 
Re: Мобилен интернет

Ако е само за 1 месец, гледай да не се абонираш с някакъв дългосрочен договор.

Вива предлагат и допълнителни пакети на месец към абонамента, които могат да се пускат и спират всеки месец.

Другият вариант е предплатена дейта-сим, но няма да е най-изгодно, а ще ти трябва и УСБ модем

Най-чистият вариант, според мен, е допълнителен пакет към абонамента, телефона с кабел към лаптопа и си готов...

Друг е въпросът, ако не си на вива. Мтел също имат допълнителни пакети, но не знам дали са неограничени.

От глобул стой надалече!
 
Re: Мобилен интернет

Ех, мама му стара, исках Макс Телеком - няма обхват, исках Виваком - не съм абонат, исках Глобъл - вие ги оплюхте, а пък Мтел пък толкова нахално лъжат, че не ми се мисли за тях :confused:
 
Re: Мобилен интернет

Между другото, това, че примерно с Глобул си хващал 3Г, не значи, че и с Вива ще хващаш. Това, че имали най-добро покритие е бла-бла. Промениха едни неща по клетките си, за да имат по-далечен обхват, но това намалява капацитета им.

Принципно най-добре би било някой с телефон там на място да ти потвърди кой оператор какъв обхват има, за да не си вземеш примерно Вива и да се окаже, че полазваш само EDGE.

Иначе - ако решиш да вземеш предплатен нет, мога да услужа с модем - имам и на 3-те оператора и не ги ползвам.

На Вива е 1200 МБ са 30 лв.
На Мтел е 1500 MБ за 30 лв, но картата струва 15 лв, в които са включени 400 БМ
На Глобул е 1000 MB за 30 лв

Може би най-добрият вариант е Мтел - за 35 лв 1900 МБ

Все пак повтарям - ако се спреш на някой оператор, се увери, че там има 3Г.

Имай предвид, че предплатените НЕ са неограничени! Неограниче имаш само с абонамент.

Ако ползваш карта на Глобул, както подразбирам, най-изгодно би било допълнителен пакет с неограничен нет между 3,50 и 10 лв, но пък "бързият" нет е малко - между 15 и 100 МБ съответно.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Мобилен интернет

За едномесечно пътешествие из Родопите.

Имай впредвид, че на много места в Родопите НЯМА никакъв 3Г на никой оператор. Говоря ти даже да населени места. Там има само ГПРС.
 
Re: Мобилен интернет

глобул пада на 14400kbps при 30-50% потребление повече от пакета, което реално е по малко от 1kb/s :)
 
Re: Мобилен интернет

За виваком на по-високите планове,от XS нагоре,не е нужно да си вече абонат ;)
 
Re: Мобилен интернет

някак си "план" и "не е нужно да си абонат" някак си не ги разбирам заедно :)
Ето линк :) :
http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/traffic/
ето и извадка от този линк:
*Traffic Unlimited XS се предлага само на VIVACOM Net клиенти.
Само не разбрах upload-а и той ли влиза към тези 500 мб,че за този месец съм направил 5мб download и 25мб upload...
 
Последно редактирано:
Re: Мобилен интернет

Влиза целия трафик, който си направил.

А иначе изпускаш, че на колегата му трябва интернет за 1 месец, а ти му предлагаш да сключи договор за поне 12 месеца

От твоя линк:

7) Минималната продължителност на договора е 1 година.
 
Re: Мобилен интернет

Влиза целия трафик, който си направил.

А иначе изпускаш, че на колегата му трябва интернет за 1 месец, а ти му предлагаш да сключи договор за поне 12 месеца

От твоя линк:

Да,това наистина го изпускам ,прави сте!
 
Re: Мобилен интернет

Доколко защитени от снифане са 3G мрежите и особенно на вивател да не са като публичните мрежи.

Септември ще се вържа за Traffic Unlimited XS на вивател и когато пътувам из родината ще трябва да се логвам в достта афилейт програми и не дай си боже в електронни системи за разплащане.

Кажете някоя програма, настройки или друг начин да се почуствам поне малко защитен при използването на мобилен интернет

PS

Антивирусната ми е KIS 2010 и регулярно сканирам с Malwarebytes' Anti-Malware но това едва ли ще е достатъчно.
 
Последно редактирано:
Re: Мобилен интернет

Ако трябва и договор за една година ще подпиша, майната му. Само да имам неограничен и сигурен нет, за да мога да работя спокойно. Според мен нямам нужда от големите количества мб на висока скорост, защото колкото и да са ще ги изхабя бързо (не съм сигурен, че е така, но предполагам). Нета ще се ползва за отваряне на страници (адски много) и връзка с VPSа ми. Най-вероятно около 15 часа дневно. Който и пакет да имам ще опра до връзката 128. Та тя как е? Много ли бавно отваря?
 
Re: Мобилен интернет

Ако ще подписваш договор, прегледай тази оферта на Вива. Ще се връзваш през УСБ модем, картата може да се ползва само за нет и СМС, без разговори. Но трафика на максимална скорост е повече, отколкото на допълнителните пакети към гласова СИМ карта.

128кбпс е бавничко, но с малко повече търпение върши работа. Но за сериозна работа ти препоръчвам да вземеш най-големия пакет, щом ще ползваш толкова много. С браузване 500 МБ на ден трябва може би ще ти стигнат.

Аз ползвам пакета от 10 лв, 750МБ, но съм си сложил картата на Dell Streak и досега не съм надвишавал лимита. Но пък компа ще гълта значително повече трафик.

Скоростта можеш да я пробваш като си изключиш 3Г на телефона и се вържеш към нета през ГПРС. Мися, че ще е повече от 128, но ще е близо до това, което ще е след ограничението.

При всички случаи в никакъв случай Глобул - ако превишиш пакета, ти намаляват на 128, но ако го превишиш с повече от 30%, го намаляват допълнително и пада на около 16, и става неизползваем дори на телефона - тествах им една карта точно за да видя как ще е след падане на скоростта, и дори телефона ми не можеше да го ползва... Mtel и Viva нямат допълнително намаляване на скоростта.
 
Re: Мобилен интернет

Ако трябва и договор за една година ще подпиша, майната му. Само да имам неограничен и сигурен нет, за да мога да работя спокойно. Според мен нямам нужда от големите количества мб на висока скорост, защото колкото и да са ще ги изхабя бързо (не съм сигурен, че е така, но предполагам). Нета ще се ползва за отваряне на страници (адски много) и връзка с VPSа ми. Най-вероятно около 15 часа дневно. Който и пакет да имам ще опра до връзката 128. Та тя как е? Много ли бавно отваря?
Зависи от телефона ти ето примери (скорост ДО, но не винаги).
GPRS Class 32, 100 kbps или
Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
 
Re: Мобилен интернет

Ако трябва и договор за една година ще подпиша, майната му.
За едномесечно пътешествие из Родопите не е ли малко обвързващо за една година? Като ще подписваш договор, не е ли по-добре да вземеш мобилен на Макс телеком?
 
Re: Мобилен интернет

Аз съм на макстелеком вкъщи и съм много доволен, имам и wifi модем с батерия и да спре тока пак имам интернет :)
В големите градове е добре, в Слънчев Бряг също беше много добър, но примерно в Созопол нямаше покритие.
 

Горе