SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ново показване на рекламите в 728х90

SeoLab

тел. 0894764273
а още и в 300 x 250, 336 x 280
Беше обявено преди около седмица, но днес го виждам по българските си сайтове.
Всички се надяват на повече кликове така :)
Но ще видим какво ще бъде с времето.
В скриншота са руски сайтове, защото айпито ми е руско, но площадката е българска.
 

Прикачени файлове

  • capture_0.jpg
    capture_0.jpg
    60 KB · Преглеждания: 0
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

Да и с новото показване имам драстичен спад на 300х250...
На блога на адсенс пишат, че имат увеличение от около 20%
Но трябва да мине време, за да се прецени дали е по-добре или по-зле.
Или ще трябва човек да си поиграе с палитрата при новото показване.
Тук от много неща зависи, не е едно и две.
 
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

Не знам къде го видяха това увеличение, но истината е, че когато сайта се вижда в дясно от title, хората не натискат. Или поне доста по-малко.
Митове и легенди са това, че хората биха натиснали върху реклама, ако знаят къде ще ги отведе тя...
Интересно защо в сърча не го сложиха така? Вероятно защото скоро ще изглежда така.
Казано направо, според мен се опитват да минимизират разходите за комисионни към издателите и да максимизират приходите от сърч. Което е нормално за компанията и аз да бях на нейно място и аз това бих се опитал да направя :)
 
Последно редактирано:
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

Не знам къде прочете за 20% по-добри резултати, защото аз в коментарите на оригиналния блог пост (твоя е руския), виждам масово мнения за спад в CTR и приходите с 30-50%.
При мен навсякъде с 300х250 е спад между 40% и 60% последните дни. За разлика от това се наблюдава сериозен ръст в CTR на 250х250 (те са в стария формат).
 
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

Не знам къде прочете за 20% по-добри резултати, защото аз в коментарите на оригиналния блог пост (твоя е руския), виждам масово мнения за спад в CTR и приходите с 30-50%.
При мен навсякъде с 300х250 е спад между 40% и 60% последните дни. За разлика от това се наблюдава сериозен ръст в CTR на 250х250 (те са в стария формат).

Хареса ми определението "оригиналния" :)
Както и да е :)
Света е шарен :)
 
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

И при мен на сайтовете има лек спад, единствено във футъра на един 728 на 90 има леко покачване.
 
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

Да, може би този формат на 728 ще е удачен за футър.
Аз по принцип се въздържам да слагам на 728 Google AdSense...

Има нещо такова.
На един сайт ми е в шапката, и в началото помислих, че имам някаква грешка в кода на страницата :)
Докато включа, че е адсенса
 
Re: Ново показване на рекламите в 728х90

С новия фрмат на 728 кликовете са значително повече. Чак аз щях да си кликам по рекламите, защто ми се стори че е някакъв проблем в сайта. Предплагам обаче, че ще е за кратко - докато свикнат да ги разпознават потребителите като реклама.
 

Горе