SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с Joomla! меню

irgy.net

Senior Member
Проблем с Джумла менюта при версия 1.5.13 1.5.18 1.5.20
На две различни инсталации ми се получава един и същи проблем, и при двете ъпдейтнах до 1.5.20 и проблема си стои, той е :

Когато в менюто искам да избера Блог изглед на категория или блог изглед на секция ми дава грешка :

You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

При избора на стандартен изглед на секция или категория си се получава.

Влизам с акаунта с който е регната джумлата, т.е със супер админ права
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Проблема не изглежда да е в Joomla, а в правата за достъп на файла index.php
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Да , малко снимки качих през фока галерията.

Имали вероятност да е от хоста. Бях закъснял с палщането и бяха спряли хоста за 2-3 дни и после възтановиха.
Дали е възможно тогава нещо да се е прецакало.
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с Joomla! меню

ако само снимки си качил, едва ли това ще да е проблема. По-скоро говорех за ъпгрейд файловете.
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Наистина провери правата за достъп на директорията admin и специално правата за достъп до index.php дали са поне 644 Проблема който описваш много прилича на конфликт в тези настройки, а по някога се случва неволно при работа с FTP.
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Проверих ги още преди. дори ги направих на 0777 и пак дава грешка.
качих и папката администратор наново ( от току що изтеглена версия) и пак не иска.
Поразгледах малко, то и другите опции също ползват administrator/index.php но си бачкат, само 2-3 възможности за избор на меню ( блог изглед на секция, категория) не работят
 
Re: Проблем с Joomla! меню

изтрии всичко без configuration.php
и си качи целия пакет наново
само си запази configuration.php, ако имаш други компоненти си ги свали и тях предварително, за да не ги търсиш после.
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Проверих ги още преди. дори ги направих на 0777 и пак дава грешка.
По-важно е кой е собственик на файловете.
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Направих следното :
Изтрих всичко , качих чисто нова инсталация. Инсталирах на нова база данни и проблема стои.
Т.е мисля че в хостинга е причината. Хостинга е ICN.bg !
 
Re: Проблем с Joomla! меню

Бутнаха едно рамо . Оправиха ми проблема.
Да беше писал какъв е проблема ;).
 
Re: Проблем с Joomla! меню

отговор от ICN.bg:

.....Проблема бе определени рестрикции на защитната стена mod_security, която се конфронтира с определени части на приложението joomla. След изключването на mod_security за вашия акаунт, всичко работи коректно, но по този начин сигурността на акаунта Ви е занижена.....[FONT=&quot] ;D
[/FONT]
 
Последно редактирано:
За: Проблем с Joomla! меню

За: Проблем с Joomla! меню

Проблем с Джумла менюта при версия 1.5.13 1.5.18 1.5.20
На две различни инсталации ми се получава един и същи проблем, и при двете ъпдейтнах до 1.5.20 и проблема си стои, той е :

Когато в менюто искам да избера Блог изглед на категория или блог изглед на секция ми дава грешка :

You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

При избора на стандартен изглед на секция или категория си се получава.

Влизам с акаунта с който е регната джумлата, т.е със супер админ права
 

Горе