SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистър.БГ напират за ".бг"

Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Списък с домейни, които наскоро са изтекли?
Услуги като тази, както и други "зарибителски" услуги се предлагат от наши колеги в други държави.
Това са услуги за подпомагане на вторичния пазар, които са разработени.

В момента обаче приоритети са ни създаването на домейна на кирилица, привличане на повече Регистратори в процеса и още някои технически нововъведения.
Тези услуги могат да бъдат пуснати всеки един момент -- не мисля обаче, че са фактор.

Само да упомена:
  • Още чакам официален отговор на предложените от мен промени в общите правила и годишни такси. Аз изпълних офицалната процедура, очаквам и официален отговор.
  • Мина един ден, нямам отговор, как точно да стана регистратор, нито предложение за примерен договор, всъщност нямам никакъв отговор от Вас, поне не и официален. Поради тази причина ще Ви изпратя запитването отново, подписано с електронен подпис. Ако това не е достатъчно, мога да дойда да си подам запитването и със собственоръчен подпис на ръка във Вашия офис. Ако и това не е достатъчно, ще дойда във Вашия офис и ще положа личния си подпис върху запитването, използвайки USB устройството на електронния ми подпис като писец.

1. Изпратих Ви прост въпрос: КАК МОГА ДА СТАНА РЕГИСТРАТОР? Продължавам да нямам официален отговор.
2. Изпратих ВИ и три предложения: ПРОДЪЛЖАВАМ ДА НЯМАМ ОФИЦИАЛЕН ОТГОВОР.

По едно ще препратя молбата си, чрезе е-мейл подписан с електронниа м подпис.
По точка две очаквам Вашите писмени отговори, за да се видят в кого са "легендите".
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Шанса да ти го вземат е огромен, след като имат регистриранa фирма със същото име и дата на регистрация преди регистрацията на домейна.

За справка: https://www.register.bg/user/static/rules/bg/index.html#11

Данби да ме поправи, ако греша.
Казуса не е толкова елементарен ...
netsurfer2, шанса утре да ти го вземат е общо взето по-малък отколкото в повечето от останалите TLD, със сигурност по-малък отколкото в gTLD при същите останали условия (историята която описваш).

Нека се опитам да обясня още веднъж: тези неща не касаят Регистъра. Регистъра няма никаква мотивация да ви "вземе домейна". Който твърди подобни неща е меко казано заблуден.
Има два начина, по който името може да се "отнеме" -- ако е задействана арбитражна процедура, или ако има съдебно решение. Арбитражната комисия се състои от юристи извън Регистър.БГ, като има възможност Регистър.БГ да откаже да изпълни решението им (да отнеме домейна от този, на когото е регистриран). Окончателната инстанция е съда. Ако ви осъдят да се откажете от домейна, не само Регистър.БГ, а и никой друг не може да ви помогне.

По отношение на 'акаунта' - това е обсъждано многократно. Проблема тук е, че при подаване на заявка за регистрация, заявителя встъпва в договорни отношение по отношение на новия домейн. В частност, се ангажира да заплати услугата. Освен това, поема риска да бъде въвлечен в арбитраж, или дори осъден (а никой не иска да бъде осъждан).
Тези потребители на Регистър.БГ които са имали желание да споделят мнението си по този въпрос, са принципно против.
Не е невъзможно, но ще се наложи да се подпише предварителна декларация за целта -- а това също не е от нещата, които хората искат да правят.

В същото време, използването на електронен подпис решава всички тези дилеми елегантно. Както технически, така и юридически. Информацията нужна на Регистър.БГ за да ви регистрира домейн се съдържа в сертификата. Просто трябва да си изберете името, да го конфигурирате и заплатите.

Във всички случаи, не става въпрос за незнание или техническа невъзможност.

А тъй като ще ми кажете "ама другаде" -- преди да го кажете, запитайте себе си, с колко други TLD регистри, работещи по българското законодателство работите?
Значи в общи линии няма значение, че някой се е отказал вече от домейна като не е подновил услугата?
Това е доста лошо, защото аз лично не бих се захванал с развиването на такъв домейн - да налея пари в реклама, сео, дизайн, съдържание, CMS и утре да дойде някой и да ми го вземе? Не бих рискувал с това ... Трябва по някакъв начин да се регламентират тези случаи. Сам знаеш колко дропнати и то хубави .бг домейни има, а колко паркирани хубави домейни има ...
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

[*]Още чакам официален отговор на предложените от мен промени в общите правила и годишни такси. Аз изпълних офицалната процедура, очаквам и официален отговор.
[*]Мина един ден, нямам отговор, как точно да стана регистратор, нито предложение за примерен договор, всъщност нямам никакъв отговор от Вас, поне не и официален.

Предлагаш да получиш отговор и то официален, в Събота, което случайно е неработен ден. При това отговора да бъде по същество, въпросите ти да са разгледани и евентуално исканите от теб промени в Общите Условия да бъдат готови?

Аз бих имал по-резонни очаквания.

ПП: Нямаш никакъв отговор, или нямаш официален отговор?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

(казуса за регистрация на отпаднал, поради неплащане домейн)

Значи в общи линии няма значение, че някой се е отказал вече от домейна като не е подновил услугата?
Това е доста лошо, защото аз лично не бих се захванал с развиването на такъв домейн - да налея пари в реклама, сео, дизайн, съдържание, CMS и утре да дойде някой и да ми го вземе? Не бих рискувал с това ... Трябва по някакъв начин да се регламентират тези случаи. Сам знаеш колко дропнати и то хубави .бг домейни има, а колко паркирани хубави домейни има ...

За съжаление, не разбирам напълно гледната ти точка.

Какво е твоето предложение да се прави в случая?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

(казуса за регистрация на отпаднал, поради неплащане домейн)



За съжаление, не разбирам напълно гледната ти точка.

Какво е твоето предложение да се прави в случая?
Честно казано незнам. Нямам идея каква е световната практика, но в случая имаме отказване от ползване на услуга чрез не подновяване на договора ...
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Това е, което и аз коментирах.
Когато някой се откаже да ползва една услуга, може да се предположи, че той прави това по свое собствено желание.

Световната практика още не е стигнала то тези казуси, за съжаление. Така, че няма откъде да почерпим опит.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Това е, което и аз коментирах.
Когато някой се откаже да ползва една услуга, може да се предположи, че той прави това по свое собствено желание.

Световната практика още не е стигнала то тези казуси, за съжаление. Така, че няма откъде да почерпим опит.
И аз съм на същото мнение. Възможно ли е да попитате Вашите юристи по въпроса?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Имаш в предвид, да приложим "съдебната практика" по арбитражните дела, към процедурата по регистрация?

Възможно е, но какво ще промени?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

По някаква причина Шефа толерира твоето поведение и явно не одобрява моето. За да има мир и любов, се извинявам, че споделих, че според мен имате проблем със сигурността. Щом вие не го виждате - значи нямате. Аз съм виновен! Вие имате най-защитената и улеснена процедура по регистрация, ползвате най-иновативните технологии и персоналът ви е на шест. Всички уебмастъри ви се възхищават и затова им отвръщате със същото. Е, Домби, доволен ли си? Извиних се. Ще спиш ли спокойно тази нощ?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

По някаква причина Шефа толерира твоето поведение и явно не одобрява моето.

Малко ли са темите с по 20 страници флейм за register.bg, че да се пускат още такива?

Не знам за теб, но аз съм изчел всички глупости, които се издрънкаха (казаха се и хубави неща). Не от особен интерес, а за да няма после сърдити и моля другарко тоя ме псува и цели със сополи.

Знам, че критики трудно понасяш и ги приемаш като лична обида. Не се впрягай толкова.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Критики приемам, но обосновани, а пък само прочетох, "стига сапунки". Същото като със сътезанието - били сме ламери и не знам кви си. Критика означава да изкажеш аргументирана позиция. Всичко друго е ала-бала.

П.П. Нямаше как да пусна анкета в стара тема и да всичко изчетох.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

били сме ламери и не знам кви си.

Ти го каза. Моите думи бяха "ламерска постъпка". Твоите изказвания няма да цитирам публично. Темата за състезанието за мен е приключена.

Редакция:
Яко ламерско изпълнение.
 
Последно редактирано:
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Яко ламерско изпълнение.
Именно, това не е критика, а обида. Според мен имаш някакъв личностен проблем точно с мен, но все още не мога да разбера защо.
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Именно, това не е критика, а обида. Според мен имаш някакъв личностен проблем точно с мен, но все още не мога да разбера защо.

Как да не ви се дразни човек като правите глупости? Вашата история малко прилича с тази на регистъра - всички ви казват, че не сте толкова добре колкото си мислите, но вие продължавате да си пеете, че всичко е идеално и под конктрол.

Е не е така. Правилата ви са пълни с дупки, а вие отказвате да го признаете. Техническото ви изпълнение е слабо (цирка с регистрациите), но не пропускате да се самопохвалите с успехите от предното състезание. В предното състезание настроението беше "Пламен прави състезание, трябва да го подкрепим". Но се избазикахте с хората, които ви подкрепиха и ги оставихте да кибичат няколко часа посред нощ, и не балговолихте да обявите резултатите. Какво очакваш?
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Оставих ти коментар, според мен смисъла е ако успееш да им спестиш някак си ходенето до офиса, тогава много хора ти стават потенциални клиенти (най-вече извън София и Варна).
 
Re: Регистър.БГ напират за ".бг"

Мислих го това, но за да съществува този вариант, не съм много наясно на база общите условия как може да се случи това? В смисъл ако не ходят до офиса на регистър.бг трябва да идват до моя. Което е същото.
 
  • Like
Реакции: gvv

Горе