SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт на wordpress на два езика?

lipa

New member
Как най лесно и красиво да направя моят сайт ufoport.com на два езика, в момента със сложил плъгин WPML но той е салко объркващ за мен лично и не мога да се оправя, има ли други подобни плъгини.
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

За по малки сайтове аз просто клонирам сайта пример:

Бг версия www.xxxxx.com EN версия en.xxxxxxx.com

като пускам Wodpress network Create A Network за да имам 1 контролен панел

друг варинт е да използваш qTranslate extension е не е толкова съвършен но за превод на публикации и страници е супер
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

Не забравяй да им сложиш отделни сайтмапове и да ги оптимизираш за всеки език.:)
Според мен е по-добре да бъде xxxxxxx.com/en/
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

И на мен ми се струва, че е по добре да е в доректория, а не в събдомейн
 
Re: Сайт на wordpress на два езика?

Потвърждавам, директория е по-добре от домейн (макар че за многоезични сайтове нямам наблюдение). С нетуърк, можеш да създаваш и поддиректории, не само домейни.
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

Защо до сега бях останал с впечатление че е най-добре за всеки език да си имаме отделен домейн: EN/.com, BG/.bg и т.н.т.
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

Правилно ли съм разбрал ? Трябва да си направя една допълнителна папка (en) в, която да създам нов сайт на wp с нова база данни и този wp да е английски език.
 
За: Сайт на wordpress на два езика?

За: Сайт на wordpress на два езика?

Днес видях този плъгин и се сетих за тази тема.
Платен е, но не е, кой знае, какви пари.
Не съм го пробвал, така, че нищо не мога да кажа повече.
Но мисля, че ще ти свърши работа.
 

Горе