SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за оптимизация на сайт

kirilbug

New member
Здравейте, пуснах наскоро едно сайтче www. wintergarten - preise. net направих му (уж де) онпейдж оптимизация, добавих го в някой и друга директория и социална мрежа, но доста тегаво вървят нещата.

Може ли да дадете някоя и друга идея - дали съм сбъркал нещо и евентуално какво да направя (променя).

Мерси предварително!
 
Последно редактирано:
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Какво очакваш от сайт с 4 страници и 600 думи текст ? Продължавай с добро съдържание и линкове към сайта.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

ами то на теория и една страница стига, ама явно линковете ми не са достатъчни, за да работи теорията. Мерси за отзива
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

ами то на теория и една страница стига, ама явно линковете ми не са достатъчни, за да работи теорията. Мерси за отзива
Според коя теория и за какво стига една страница?
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

В твоя случай проблем може да е силата на конкурентите и малкото линкове :)

Според коя теория и за какво стига една страница?

За официална теория не знам, но съм виждала сайтове - имам предвид сайтове за 1 продукт - с една максимум 2 страници, на начални позиции (1-5) в google. :)
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

@bgkulinar - ами ако искаш да оптимизираш дадена страница по определена ключова дума, няма ли да ти стигне?! Вярно, че ако имаш повече и са вътрешно свързани е по-добре, но не е задължително условие.

@nadya - да, вярно е, може би и това, че за немско езични сайтове Г. има повече филтри и трябва повечко време.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

За официална теория не знам, но съм виждала сайтове - имам предвид сайтове за 1 продукт - с една максимум 2 страници, на начални позиции (1-5) в google. :)
Това в колко конкурентна ниша, на какъв език и от колко време и за колко време е на тези позиции? Както е казва Генади, давайте факти, а не само "един човек каза..."

@bgkulinar - ами ако искаш да оптимизираш дадена страница по определена ключова дума, няма ли да ти стигне?! Вярно, че ако имаш повече и са вътрешно свързани е по-добре, но не е задължително условие.
Гугъл обича "прясното" съдържание - за него това е показател, че по сайта се работи и точно прясното съдържание помага на останалите страници. Щом имаш теория, че можеш да класираш сайт с 4 страници (не казвам, че е невъзможно, но е зверски трудно), ОК, работи и сподели после опит.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

тя работата продължава. няма да го оставя с 4 страници. Идеята ми беше да дадете някакви предложения и порицания (като например, че е малко съдържанието), за което благодаря.

Т.е. нищо че е немско, формулата си остава същата - съдържание + линкове :)
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

По-принцип Гугъл обича тлъстите сайтове е много текст и много думи и картинки
картинки имаш пиши текст добвяй всеки ден по една статия ако можеш
добави в менюто един линк Блог и там пускай всеки ден по нещо ново

Що се отнася до линкбилдинга
ако имаш други твой сайтове или на приятели добави там линкове
и задължително да са със Анчор текст ха ха ха
това за добавяне на линкове и директории и социалки е вятър работа.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

На мен много ми хареса темата, някой виждал ли е нещо подобно за Wordpress ?

btw по въпроса - каква точно onpage оптимизация си му правил ?

Meta tags ?
image names ?

Лично аз бих се замислил и за смяна на хостинга
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Ами сега като спомена, имената на картинките ми май не са точно по темата. :) Мета описанията и ключовите думи съм ги бутнал, ако може да се направят по-добри, моля за съвети.

А за хостинга, предполагам, че става въпрос за БГ адреса. Ако го преместя на немско IP ще окаже ли разлика? Тук във форума имаше дискусии по темата за георазположението на хостинга и влиянието му върху SERP-a.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Защо?! Ами пропуск :) Всеки трафик ми е интересен. Затова пуснах и темата.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

По тази причина Огин ти е писал за картинките - имена на файла, съдържащи ключова дума, алт атрибут, описващ картинката (съдържа кл.дума), реални адреси на картинките /img/kartinka.jpg вместо /img.php?id=kartinka.jpg, достатъчно и описателен текст около картинките, съдържащ ... ти вече знаеш :).
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Wintergarten Preise, като заглавие на мен ми изглежда напълно достатъчно, не е нужно да повториш една дума 3 пъти в заглавието за да се класираш по-добре.

И определено ти трябват още линкове.
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Мерси на всички за съветите :) Поздрави
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Това в колко конкурентна ниша, на какъв език и от колко време и за колко време е на тези позиции? Както е казва Генади, давайте факти, а не само "един човек каза..."

Единият е в средно трудна ниша, на английски - за UK пазара, силен keyword от две думи (знаеш точно какво търсят и им го даваш - 100% го знаеш), силен домейн, точно 1 страница, сайта е там от повече от 3 месеца - имам предвид горната половина на 1-вата страница. :)

Amazon сайтовете от типа 1 продукт = 1 сайт = 1 страница, също се класират много добре, само onpage seo и малко линкове, разбира се не е чак трудно но все пак...

Преди 2-3 седмици пуснах чисто нов сайт на български, има само начална страница - в нишата с мебелите - беше му наложена агресивна оптимизация - горкия сайт даже нямаше право на глас - след седмица и половина е на 2-ра страница.

Мога и още факти да дам, но вече излизам от темата, все пак дано това стига. :)
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Дай конкретни примери, бейби. Другото е чесане на езици.

Колкото до амазон магазините, там всички магазини са на един поддомейн http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=site:astore.amazon.com т.е. пак нямаме домейн с една страница
 
Последно редактирано:
Re: Съвет за оптимизация на сайт

BGK : мисля, че nadya говори за Exact Match Domains с Amazon affiliate
 
Re: Съвет за оптимизация на сайт

Някой може ли да ме насочи по кои показатели да се ориентирам за трудността на нишата, от към конкурентна гледна точка,.
Има ли някаква утвърдена класификация на трудността!?

Какво да разбирам под:
мега/ултра трудна ниша
много трудна ниша,
трудна ниша,
средно трудна ниша,
средна ниша,
сравнително слаба ниша,
слаба ниша.

Използват се доста, но какво се крие под тях?

p.s. съвсем сериозно задавам въпроса, не се бъзикам
 

Горе