SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Поне да работеше като свят .....

За последните 3-4 месеца се е сривал веднъж (за разлика от "замръзванията" на Аналитикс).
Иначе предлага значително по-малко инфо от Г.
Държа ги и двата заради лесната лайв статистика на Тухо, ама май все пак ще седна да си донапиша моя...
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Tyxo нито е стабилно, нито показва реални резултати. От известно време ползвам Piwik и съм много доволен.
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

От известно време ползвам Piwik и съм много доволен.

Много си доволен, защото нямаш трафик :). При малко по сериозно натоварване този piwik не става за абсолютно нищо.
 
Re: Тухо

Re: Тухо

За последните 3-4 месеца се е сривал веднъж (за разлика от "замръзванията" на Аналитикс).
Иначе предлага значително по-малко инфо от Г.
Държа ги и двата заради лесната лайв статистика на Тухо, ама май все пак ще седна да си донапиша моя...

Да-да, няма начин да е веднъж... само за последния месец е веднъж-два пъти, ето ти и една от датите:
google-search-algorithm-aggregator.png


Мога да ти дам и други причини: не поддържа урл адреси на кирилица, забавя резултатите с по 1-2 седмици до месец, има по-добри такива броячи и други.
 
Re: Тухо

Re: Тухо


Ми хубаво, но при мен няма такова нещо при тези дати.
Имаше един ден само, през който всички сайтове имаха срив.
По-скоро виж да не би просто да ти е паднал трафика за тогава, щото тея седмици имаше възходи и падения. :D

Аз не казвам, че е перфектен, но като за бърз и безплатен достъп дава добра информация.
Другото е, че можеш да видиш как ти се движи сайта спрямо други в същата категория, например.

Веднъж и ме спаси от неопределено време даунтайм. :D
Забравил съм да пусна ДНС сървъра на ВПС-а след бутане малко и компа си ми е кеширал ИП-то и при мен си отваряше сайта, но гледам в Тухо "онлайн" потребителите леко се сринаха и разследвах. :D
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

BornToDrink, тая статистика съм я гледал на поне десетина сайта и датата е същата. Администрирам над 500 сайта на 350 домейна, не че ми е приятно, но ми се налага да попоглеждам от време на време.
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Добре, аз в Тухо гледам 2 сайта, на тези дати няма и 1 импресия надолу...
Къде е проблема не знам, просто споделям мнение.

Щото до сега не съм видял някой да каже "ей тва е брояча".
Единия не носел на импресии, Аналитикса замръзвал и т.н.
Тухото и той е с проблеми, но безплатен обяд няма. :)
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Еми за да не спорим, ето един от многото:
Код:
http://www.tyxo.bg/?57916

Всички сайтове са на различен хостинг, не е от срив на хоста. Сигурен съм в поне 4 от наблюдаваните за които говоря - един е на хост българия, един на суперхост, тоя от брояча е на хост.бг, а тоя от снимката по-горе е на впс при делта.бг.

Сега убедих ли те?
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Аз не споря. Т.е. не казвам, че лъжеш, а че при мен го няма този проблем.
Единственото съвпадение, за което имаме обща случай е на 31.Окт.(Нд).

Иначе сайта, към който си дал линк, има повече посещения в други броячи?
Там за спада от 21 Окт. говориш нали?
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Това тиксо съм го ползвал и освен че понякога показваше супер грешно, то и през цялото време не му работеха голяма част от нещата в менюто от ляво. То като гледам и сега е така. Пробвайте да ползвате едно от последните 4-ри неща в менюто от ляво. И да не говорим че показва влизания от google като референции от сайтове. Абе пълен провал общо взето.
Аз се чудя как някой го ползва, а ти питаш защо се махат хората :D
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Аз се чудя как някой го ползва, а ти питаш защо се махат хората :D
Не се чудете. Нека го ползват и да си ги държат отворени. Това е ценна и донякъде отворена статистика, на каквото ниво и да е.
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Именно, 31.Окт.(Нд) е последния срив. Пак казвам че стат-а е от няколко сайта, сигурен съм че ако прегледам и другите няколкостотин ще покаже същото :)

Споделил съм в тази статия за броячи моя съвет.

Ето още малко жокери за брояча който ви препоръчвам - гет клики:
- показва всичко това дето не работи в тиксо плюс още много други неща
- показва ги до 5 минути след като са се случили
- и безплатния вариант върши стахотна работа (въпреки че аз ползвам един от най-скъпите платени варианти)
- Имаш RSS емисии за: Links, Visitors, Searches. Абонираш се за тях ама точно в браузера Опера. Резултата - идва ти цялата информация в емайл клиента.


get-clicky.png



Когато се съберат 1000-2-3-5000 писма статистиката е безценна. С търсачката филтрираш по ключови думи и виждаш за всяка дума и всяка комбинация колко посетители са дошли, откъде и т.н. Няма друг брояч с такива функции, адсенс, тиксо, всичко което съм изпробвал е шит и няма тези възможности.


get-clicky-seo.png




Повече дават само статистиките в реално време които ти прожектират филмче и гледаш потребителя какво прави, но те са само платени и е доста по-скъпо, не става за ползване all the time.
 
Последно редактирано:
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

по скоро се учудих, че 20к сайта са спрели да го ползват за 6 месеца.
Странно или не, ама доста малко вероятно е бай ху.й дето има 3-4 странички сайт на някой фрее хост да тръгне да си маха тухо-то.
 
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

Е чакай малко сега.
Разгледах въпросния сайт (ГетКлики) и ето какви изводи си направих.
Сравняваш платен брояч с безплатни такива? Казвам платен, защото ГетКлики фри версията не става и за чеп за зеле справка - 3000 импресии и никви функционалности.

Така че е редно като сравняваме нещо, да сме по-обективни.
Какво значи "Clicky -VS- The Other Guys" на началната им страница?
Не се и съмнявам, че е по-добър, но сравняват платено решение с безплатни такива звучи несериозно.
А безплатната им версия, вероятно предлага по-малко възможности от Аналитикс + доста ниска граница на импресиите.

Така че:
Най-добър платен - GetClicky
Най-добър безплатен - ... със сигурност не е той. :)

Или иначе казано:
... безплатен обяд няма. :)
 
  • Like
Реакции: gvv
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

azsym, Да, това вече е повод за размисъл.

Прикачих малко снимки в предния ми пост, ето малко стат, зяпайте на воля. Понеже съм шегаджия съм показал думата която най-малко ме интересува и води най-малко трафик - seo :)


BornToDrink, Аналитикс тия неща никога няма да ти ги покаже. Не искат да ги показват, не че не могат. Ти имаш ли сайт с повече от 3000 импресии дневно? И 3000 на ден са достатъчно показателни за мен.

Друг е въпроса ако имаш много голям сайт, ултра посещаван. Тогава защо ще ползваш безплатен брояч - и най-малката оптимизация приложена върху голям страници ще ти докара огромен прираст на посещаемост и съответно пари.

Ползвал съм клики над 4 месеца безплатната версия, ако имате малък сайт не ви трябва платената. Отново казвам че няма нищо общо с аналитикс, поне 100 пъти по-полезен е от сео гледна точка, включително безплатната версия и недей да твърдиш нещо като четеш сравнения и гледаш графики.

Изпробвай нещо и тогава говори. Ако искаш, питай и Оггин, той го използва доста време преди мен.
 
Последно редактирано:
Re: Тухо - здрав спад на сайтовете в него

BornToDrink, Аналитикс тия неща никога няма да ти ги покаже. Не искат да ги показват, не че не могат. Ти имаш ли сайт с повече от 3000 импресии дневно?
Показват каквото си искат, понеже е безплатно.
ГетКлики от своя страна никога няма и толкова да покаже, ако не дадеш пари... :)

Имам сайт с повече от 3000, както и доста хора тук имат, доколкото съм запознат.

Изпробвай нещо и тогава говори.
Като гледам, за да го пробвам ще трябва да се ръся по 19.99$ месечно... Мерси. :)

Хубаво е, че има кадърно платено решение, но да заклеймяваме безплатните такива... няма смисъл.
Всеки си има глава на раменете и знае какво му е най-полезно/оптимално.
 
Последно редактирано:

Горе