SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся система за онлайн магазин.

JerryNP

New member
Здравейте колеги! :)

Можете ли да препоръчате някоя добра система за онлайн магазин? Ще е с разнообразни категории. От бяла техните втора употреба, до дрехи, раници, туристически екипировки и рекламни материали(чаши, тениски, запалки и т.н.)

Също така, възможно ли е такава система да се напрви да работи директно с Е-Конт или Спиди за доставка на продуктите?
Нещо като http://www.dealextreme.com .

Какво ще препоръчате за онлайн магазин?
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

OpenCart - безплатен е и достатъчно функционален. Аз лично много го харесам.
А за Е-конт и Спиди, просто говори с тях и вижте какво може да измислите.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Еконт имат модул за опен карт. Лично на мен ми ми *** майката тоя модул на сайт-а, но като цяло си работи.
Проблема идва от темплейтите с тоя модул.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Безплатна или платена?

P.S. Въпроса е към автора на темата!
 
Последно редактирано:
Re: Търся система за онлайн магазин.

Модула е безплатен.
Трябва само да им пишеш,че искаш да доставяш с тях и ти дават 20% намаление като с този модул можеш да си гененрираш товарителници и прочие.

Иди на сайт-а на еконт и виж на e-partners. Там има повече информация.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Благодаря за отговорите и отделеното внимание ! :)

Бях на гости за няколко дни и нямах възможност да седна на компютъра да поработя.

Днес пробвах Opencart.
Качих го на XAMPP да го разгледам и съм приятно изненадан. Лесно се работи с него и е приятен на визия.

На него ли да се спра? Как е в сравнение с другите подобни програми, от към базови възможности и наличие на допълнения и теми.
 
Последно редактирано:
Re: Търся система за онлайн магазин.

а има ли български език тоя опънкарт?
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Има, но за версия 1.4.х само. Което не е зле, защото 90% от добавките и темите, които могат да се намерят в нета са за тази версия, а не за новата 1.5.х.

Тук намерих един списък с доста безплатни онлайн магазини.
http://php.opensourcecms.com/scripts/show.php?catid=3&category=eCommerce
Какво ви е мнението за тях? Тези, които са имали допир с някоя от тях. :)
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Има преводи, теми няма много, като цяло е зациклил с версия 1.5.х.х, но 1.4.9.х е доста развита и има доста допълнения.

За един елементарен магазин върши повече от перфектна работа, не знам какво може да се иска като допълнения, има си всички базови функции.

Изпреварили са ме :) ето и към модулите: opencart.com/index.php?route=extension/extension
 
Последно редактирано:
Re: Търся система за онлайн магазин.

Аз ползвам Prestashop. Наскоро стартирах и блог с уроци за prestashop. Още е доста постен откъм съдържание,но пиша статии активно и скоро ще се напълни с надявам се полезна информация.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Аз съм работил с osCommerce, Virtuemart, Magento, Opencart и Prestashop + съм писал собствена система навремето.

С последните 3 системи съм има взимане-даване в близката година, като с последните 2 интензивно и в момента. До преди да почна с преста-та и аз препоръчвах Опенкарт, но в момента Престата е най-добрата алтернатива поне според мен. Имат изключително добър механизъм за екстендване на модели и всички основни класове и на практика може да се нарави голяма промяна по основната част на магазин без да се променя по нито един основен файл.

Не казвам, че престата е панацея за всичко, но спрямо тези които съм изброил по-горе за мен лично е най-добрата.

Така че и аз съм с един глас за преста-та.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Не казвам, че престата е панацея за всичко, но спрямо тези които съм изброил по-горе за мен лично е най-добрата.

Покрай последните ъпдейти, по-скоро ми докара главоболие, отколкото да излекува нещо :D

Иначе за сериозен магазин е сред най-добрите безплатни решения. Ако не ползваше смарти щеше спокойно да е и най-доброто :)
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Ако ще е голям магазин препоръчвам Магенто.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Незнам какъв е проблема да му даваш червена репутация на некой който си е изказал мнение. Темата е всеки да си сподели мнението и да предложи на чивека нещо. Човека сам си избира кое му харесва, докаде му стигат парите и с какви ресурси разполага. А и какъв е проблема на това магенто ? Върви си пушка. Да иска ресурс, но ресурса оправдава нещата които предлага платформата.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Незнам какъв е проблема да му даваш червена репутация на некой който си е изказал мнение. Темата е всеки да си сподели мнението и да предложи на чивека нещо. Човека сам си избира кое му харесва, докаде му стигат парите и с какви ресурси разполага. А и какъв е проблема на това магенто ? Върви си пушка. Да иска ресурс, но ресурса оправдава нещата които предлага платформата.

Изкавам леко несъгласие с това. Адски тежи. Ако ще разходваш толкова много пари за хостинг, аз лично бих предпочел да ги дам за къстъм система.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Престата не хаби, толкова много. Отделно може без проблеми да се пипа по дизайна.
Единствено тежи, като се пусне gzip компресията, и има някои хостинг компании, които пищат като им товариш толкова машината на определен тип хостинг план.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Незнам какво значи толкова много пари за хостинг. При положение че това нещо ще ти изкарва пари си струва според мен. А за хостинг плановете, да ще пищят защото гледат да смъкнат максимално цените и да сложат максимален брой потребители. По-добре да давам повече пари но всичко да върви както трябва а не да се клати и да стискам палци дали няма да увисне системата или да получа поща от някой да ми обяснява че трябва да му давам повече пари.
 
Re: Търся система за онлайн магазин.

Ами ще ти кажа пример:

на сайт с 3000-4000 продукта с около 2000 посещения, сървър с 4 процесора и 4Гб рам се задъхваше и то яко, имало е случаи в които е трябвало да се рестартира, за да не блокира напълно. Ходи и виж колко ще струва виртуален сървър с 4Гб рам, за да разбереш колко ще ти струва хостинга. Моето мнение е базирано на практиката с този софтуер и отсъства (вече) момента с това "чел съм някъде че е много добър".

Дал съм червена репутация, защото предполагам, че човека се изказва непоготвен.

Ако някой се разрови във старите теми, ще види, че и аз препоръчвах магенто в началото, обаче в момента никога не бих го препоръчал на някой (дори и непознат) :).
 
Последно редактирано:

Горе