SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

пак за събдомейн

boy6

New member
Чета от вчера и има такова разногласие по въпроса, че не знам вече къде съм. От гугъл казват, че ако на събдомейна има линкове към основния сайт ще ги третира като един сайт с общ трафик. Обаче повечето сео мастъри казват, няма такова нещо - поддиректория е истината.

Ако пренасоча събдомейна, който беше изваден от поддиректория към същата/старата поддиректория ще стане ли по-добре и няма ли да има наказание за празния събдомейн. Също ще се получат две пренасочвания Old->SubD->Old (Питам, щото като извадих много "печеливша" тема в събдомейн сайта тръгна надолу.)
 
Re: пак за събдомейн

Чета от вчера и има такова разногласие по въпроса, че не знам вече къде съм.
Така е, защото всеки говори от собствен опит,

От гугъл казват, че ако на събдомейна има линкове към основния сайт ще ги третира като един сайт с общ трафик.
Къде го казват това, че ми стана интересно? Единственото им изявление по въпроса е, че ще третират събдомейни и директории по един и същи начин, което разбира се, не никак вярно.

Обаче повечето сео мастъри казват, няма такова нещо - поддиректория е истината.
Е, как го изброи?

Ако пренасоча събдомейна, който беше изваден от поддиректория към същата/старата поддиректория ще стане ли по-добре и няма ли да има наказание за празния събдомейн. Също ще се получат две пренасочвания Old->SubD->Old (Питам, щото като извадих много "печеливша" тема в събдомейн сайта тръгна надолу.)
Винаги, когоато започваш някакво сериозно преструктуриране на сайта има спад в трафика. С течение на времето (понякога месеци) нещата се обръщат. Освен това зависи как си наликвал домайни и събдомейни, както и куп други фактори.

Примери, че подомейните работят отлично (давал съм го и в други теми):

1. wikipedia - перфектното разделяне за многоезичен сайт.
2. старт.бг (и подобните му паджини) - сайт, който се състои предимно от подомейни, дори от само една страница. Отличен пример за нишово разделение на поддомейни.
3. хит.бг - все още хиляди поддомейни на главния се класират много добре.
4. Често срещан пример е форум към даден сайт да се отделя като поддомейн, което ти докарва допълнителен сайт, който се класира добре, без никакъв външен линк билдинг, например.
5. Мога да ти изброявам до вечерта, но в крайна сметка трябва да се направи анализ конкретно за даден сайт, защото иначе както казва Шефа теслата в ръцете на дърводелец прави мебели, а в други ръце може да предизвика осакатяване.
 
Re: пак за събдомейн

Поддиректорията и събдомейна се третират от гугъл по един и същи начин, имаше някъде в предприемача такава тема, ама не мога да я намеря сега :)
 
Re: пак за събдомейн

В хелп форума на гугъл се извежда тази тема при търсене:

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=3f04d3ce6102fae9&hl=en

Yuu are using SubDomains.
Depending on how You treat them to how Google will treat them.
If you treat each SD as a completely Separate entity (no linking between SDs etc.) - then G may treat them like individual sites.
If you link between them and treat them as Directories - the G is likely to treat them as part of a whole.

here is NO DIFFERENCE between SubDomains and Directories if you treat a SubDomain like a Directory.
There is NO DIFFERENCE between a SubDomain and a Separate Domain if you treat SubDomains like separate sites.

As far as I know - G will not treat them any differently - if they are handled independantly.

If a SubDomain is create (new), with No links to it from the other SubDomains, fro mthe parent Domain etc....
then it should be handled just like a New DomainName/Site.

Същото го имаше обяснено и от гугъл, но не мога да го намеря в момента.
 
Re: пак за събдомейн

If you treat each SD as a completely Separate entity (no linking between SDs etc.) - then G may treat them like individual sites.

Това не мога да го повярвам.
 
Re: пак за събдомейн

Аз също мисля като кулинара, че има страшно голяма разлика между subdomain и директория. Просто практиката го показва, а кой, какво, защо, как лъже вече е друга тема.

Най-малкото погледнете блоговете в blogspot, wordpress, дори нашия hit.bg
 
Re: пак за събдомейн

Като ви харесва, ползвайте си поддиректории, неверници!
В случая си противоречиш - щом ги третира като отделен сайта, то те не печелят от силата на домейна и са по-трудни за оптимизация...
И двете си имат преимущества - с под поддомейн може да излезеш няколко пъти в топ10, докато при поддиректория е по-трудно това ...
 
Re: пак за събдомейн

В случая си противоречиш - щом ги третира като отделен сайта, то те не печелят от силата на домейна и са по-трудни за оптимизация...
Не виждам противоречие. И напротив, подомейните печелят от силата на главния домейн и се ранкват много добре без "външни" връзки, а само с връзки от главния/другите поддомейни.
И двете си имат преимущества - с под поддомейн може да излезеш няколко пъти в топ10, докато при поддиректория е по-трудно това ...
Не виждам как ще класираш няколко поддиректории от един домейн с повече от два резултата в топ 10, изключая новите форумни изгъзици или сайтлинкс.

Но пак повтарям, никой не е длъжен да ми вярва :).
 
Re: пак за събдомейн

Не виждам противоречие. И напротив, подомейните печелят от силата на главния домейн и се ранкват много добре без "външни" връзки, а само с връзки от главния/другите поддомейни.
Не виждам как ще класираш няколко поддиректории от един домейн с повече от два резултата в топ 10, изключая новите форумни изгъзици или сайтлинкс.

Но пак повтарям, никой не е длъжен да ми вярва :).
Ти май не четеш - и аз казвам, че може да класираш и 10 събдомейна в топ 10 ... с директории не можеш ...
А кое печели повече - папка или събдомейн не е нужно да спорим, това може да се провери изключително лесно :)
 
Re: пак за събдомейн

Не знам, имам чувството, че колкото по-малко напъвам толкова по-добре. Имах сайт само флаш без кьорав ред, алт... само един емайл беше писан и за 1 месец сичкото дойде на 4-то място. Викам, ше му ръгна хтмл версия да се изчепрази под уикито - нъцки. Сега, оня въпросния поддомейн е на 1-ва без много умуване. Сайта, го мислих, гласих, то изчезва, то се появява, а на 250, а на 100, ана 500, а на 90, а нищо не менкам, само наливам по малко. В яху е на 3-то место. Где тия логики не знам, ама пуста любов към спорта - ще ръчкам.
 
Re: пак за събдомейн

Ти май не четеш - и аз казвам, че може да класираш и 10 събдомейна в топ 10 ... с директории не можеш ...
И двете си имат преимущества - с под поддомейн може да излезеш няколко пъти в топ10, докато при поддиректория е по-трудно това ...
Този, който не чете си ти. Ти казваш, че е по-трудно да излезеш няколко пъти .в топ 10 с директории, аз репликирам, че е невъзможно, а ти ме обвиняваш че не чета. Не бива тъй.

А кое печели повече - папка или събдомейн не е нужно да спорим, това може да се провери изключително лесно :)
За мен е пределно ясно. Нямам нужда от допълнителни проверки.
 
Re: пак за събдомейн

Този, който не чете си ти. Ти казваш, че е по-трудно да излезеш няколко пъти .в топ 10 с директории, аз репликирам, че е невъзможно, а ти ме обвиняваш че не чета. Не бива тъй.
Не е невъзможно ... възможно е, но не толкова резултата колкото със събдомейн :)
 

Горе