SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

приемане на договора

Re: приемане на договора

До скоро можех да си влизам в профила без да съм приел новите условия - вече не мога.
Какви са възможностите от тук на татък. През последната година много се изписа (което не означава, систематизирано и компетентно).

Това което разбрах след всичко прочетено е, че имам следните опции:
  1. фирмен акаунт трябва да съм регистриран по ДДС - скъпо счетоводство и получаване на парите само с чек.
  2. ФЛ с регистрация по ДДС - голяма бюрокрация и за суми под 200 лв. на месец не си заслужава.
  3. приемам договора и си задържам плащанията - оставям парите да се събират.
  4. и вариант "Х" приемам договора, не правя нищо и продължавам да си вземам парите

Как да постъпя при положение, че нямам фирма регистрирана по ДДС и в момента приходите ми не са големи, но имам надежди са по добри приходи.
 
Re: приемане на договора

Ами аз направих вариант 5, изтриване на акаунта плюс отказване от парите. Само така съм напълно законен и мога да бъда спокоен. Ако реша че вече си струва да имам акаунт мога да си направя нов.
 
Re: приемане на договора

Мой познат вече 8 месеца получава пари от Гугъл без да се е регистрирал по ЗДДС. Все още не потърсен от НАП но вече се замисля да се регистрира, че НАП много се раздвижиха. Риск печели и риск губи.
 
Re: приемане на договора

  1. ФЛ с регистрация по ДДС - голяма бюрокрация и за суми под 200 лв. на месец не си заслужава.
Няма голяма бюрокрация, а просто си задъжен всеки месец да подаваш ВИЕС и ДДС декларации по електронен път.

  • приемам договора и си задържам плащанията - оставям парите да се събират.
Някъде Иво беше писал, че вземеш не вземеш, регистрацията по ДДС е неизбежна.

Мой познат вече 8 месеца получава пари от Гугъл без да се е регистрирал по ЗДДС. Все още не потърсен от НАП но вече се замисля да се регистрира, че НАП много се раздвижиха. Риск печели и риск губи.
Понеже данъчните искат отчет за приходите ти от последните 10 месеца, как ще обясни твоят прител, че не се е регнал 8 месеца? Или няма да ги обяви тези доходи?
 
Re: приемане на договора

scoobydoo - това винаги е вариант, но можеш ли да ми кажеш читава алтернатива на адсенс?

wood - и аз имам такъв познат и изобщо не му пука. Казва, че ако му направят проблем за това, че изкарва 150 лв. на месец от сайтовете си и единствения му грях е че не плаща 130 лв. на месец за данък и осигуровки (върху този доход от 150 лв.) не е за тази държава. Щял да емигрира, но преди това да даде всичко от себе си и други да го последват.

bgkulinar - по т.2, да по-голям проблем от бюрокрацията са тези над 130 лв. на месец за осигуровки и данък.
по т.3 - да, всъщност на края на годината май наистина има задължително приключване. Трябва счетоводител да даде точен отговор.
 
Re: приемане на договора

bgkulinar - по т.2, да по-голям проблем от бюрокрацията са тези над 130 лв. на месец за осигуровки и данък.
Ако успееш да убедиш данъчните, че не полагаш личен труд, за да изкараш тези пари, а примерно отдаваш рекламни площи под наем, няма нужда от осигуровки :).

по т.3 - да, всъщност на края на годината май наистина има задължително приключване. Трябва счетоводител да даде точен отговор.
Не става дума за приключване, а за това.
 

Горе