SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense - има ли смисъл в моя случай

panaira

New member
Здравейте,

Нов съм във форума и това е първият ми пост. Поздравления за добрия форум и компетентните участници.

Реших да пробвам adsense, понеже ми изпратиха рекламен имейл на гмайл пощата. Преди 2 дена го стартирах и вече работи.

Моля погледнете и ми кажете, това някакъв майтап от страна на гугъл ли е или какво. Верно, ще нямам почти никакви кликове, но все пак.

Премахнах рекламодателите, които сте изброили в една друга тема като евтини рекламодатели. Рекламите на сайта ми са позиционирани добре на сайта ми и се появяват на всяка страница, а има и основни страници с по 2. До сега наблягах на снимкови реклами, но току що минах на текст + снимки.

Моля, погледнете прикаченият скриншот и ме посъветвайте има ли шанс нещата да се подобрят (в смисъл, дали ако мине повече време ще се вдигне цената, посетителите на сайта ми ще кликат повече след като свикнат с рекламите, дали има някакъв fine-tunning, който трябва да направя)...с две думи, да го оставям ли според вас или да не си товаря сайта.

Спомням си преди 2 години, когато стартирах сайта, ползвах adwords, имаше кликове които ми струваха между 0.50лв. и 1.20лв. за клик за ключова фраза, не дума. Сега предполага, гугъл ми пуска реклами със същите ключови думи и фрази, но далеч не ми дава и на половина от цената, която аз плащах като рекламодател.

И нещо, което може да ви е интересно - j o u r n e y.bg явно бая са се овлекли от към adsense, хвърлете едно око:)
 

Прикачени файлове

  • screenads.JPG
    screenads.JPG
    33.3 KB · Преглеждания: 0
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Уви приятелю това е истината :)
много зависи в каква ниша ти е сайта, какво се плаща от рекламодателите, CTR и куп други фактори. Вярно има хора които си вадят прилични доходи на месец, но аз с Adsense не успях да се преборя и го зарязах... сметнах, че след като за 1 месец не мога да събера дори за кафе/ден, просто няма смисъл да си тровя посетителите с куп реклами.

Между другото моят съвет е изчакай да си събереш паричките за 1 теглене и тогава ще си прецениш дали има смисъл от адсенс или не, ако няма, търси другите методи за вадене на пари - продажба на връзки или да предлагаш каре за реклама на фиксирана месечна такса.
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Потвърждавам, че това е реалността. Като за АдСенз даже е добре. Доста от българските сайтове имат по-лоши резултати от посочените в скрийншота. Рекламните мрежи на Гугъл вървят от зле на по-зле. Причината е, че рекламодателите вече ползват основно ваучери, свежите пари са малко и цената на клик постоянно пада. Това кара качествените сайтове да махат АдСенз и в портфолиото от издатели остават само боклукчавите. Резултатът е един омагьосан кръг, от който няма излизане, освен ако Гугъл не предприемат някакви много драстични промени. Засега няма изгледи за такова нещо.
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Ако сайта ти е за България това е нормално...но за чужбина е зле. Както каза Virosss, много зависи от нишата. Кажи за каква ниша става въпрос, изчакай известно време и сам прецени дали ти изнася Адесенса. Ако нишата ти е добра мини на Афилитет, някой само от Афилитеити изкарват в пъти повече от Адесена.
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Благодаря за отговорите.

Сайта ми не е с кой знае колко посещения на ден, но все пак се върти около 300 + на ден тоя месец и около 10 импресии за посещение. От наблюдения върху конкуренцията, в сферата аз съм на средно ниво.

Става въпрос за електронен магазин за бебешки дрехи.
Добро представяне в гугъл - 1ва позиция на бебешки дрехи и първа страница на детски дрехи.
Нишата мисля, че е добра - електронна търговия и конкретно мода, аксесоари и т.н. за жени, тъй като аудиторията е главно от жени, а и повечето реклами, които гугъл ми пуска са от този сегмент.
 
Последно редактирано:
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Защо, аз съм блокирал конкурентни сайтове.
А и такъв сайт имам под ръка :)
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

panaira до 500 лева на месец не е рентабилно да се занимаваш с АдСенс, като сложиш данъците нищо не остава .... в твоя вариант можеш да си пускаш рекламите и да задържиш плащанията. На края на годината пускаш плащанията и си правиш подарък за Коледа :)
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Защо, аз съм блокирал конкурентни сайтове.
А и такъв сайт имам под ръка :)
Само си мислиш, че си блокирал конкуренцията. Просто адсенс е добър начин потребителят да излезе от сайта, освен ако не се отваря в нов прозорец, но при теб гаранция, че не е така.

Когато имаш магазин или искаш да продадеш нещо, максимално трябва да се опитваш да задържиш клиентите при себе си. Не гледай амазон, те са МНОООООГО големи и са си направили сметката. Освен това на тях адсенс им е във футъра. За без пари стига толкова консултации по маркетинг.
 
Re: Adsense - има ли смисъл в моя случай

Забранено е да даваш статистики от AdSense. За нарушение на договора ти с Google може да ти баннат акаунта и да не ти платят.
 

Горе