SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Link Building за сайт с техническа насоченост

angareva

New member
Здравейте съфорумци :)

Навих се да помогна на един познат, който е в щатите и иска да му помогна с линк билдинг на сайта му - откриване на проблеми и отговаряне на хорските въпроси, проблеми и тяхното решение. Идеята е, че аз съм малко боса в това отношение и ми трябва помощ.

Правилна ли е идеята да се ползват:
Yahoo! Answers - Home
Google Groups

forums:
Printer Forums - Printing Help and Support
Do-It-Yourself InkJet and Laser Printer Repair (HP, Apple, Epson, and More) - fixyourownprinter.com
Printing Press & Color Printer Forum


Има и един проект, за който ме канят да кандидатствам, отново за щатите - линк билдинг, но тъй като съм боса не искам да разочаровам хората.

Предполагам, че има лесни и трудни страни.

Чувала съм че някой хора наемат ниско платена работна ръка от Индия и Филипините, която да прави линкове, но и това не ми е много ясно как се случва... и в крайна сметка не е ли малко риск?

Какви съвети бихте ми дали?
 
За: Link Building за сайт с техническа насоченост

За: Link Building за сайт с техническа насоченост

А как си с английския ?
 
За: Link Building за сайт с техническа насоченост

За: Link Building за сайт с техническа насоченост

А как си с английския ?

Смея да твърдя много добре.
 
За: Link Building за сайт с техническа насоченост

За: Link Building за сайт с техническа насоченост

След прекрасните пандички и пингвини, които презкачаха из серпа като невидели, не става много ясно на хората как всъщност д се прави линк билдинга. Най добрия начи според мен е да седнеш и да пишеш статии. Релевантни и уникални и да им добавяш линкове, като ги събмитваш в най-квалитетните директории за статии. Направи сателитни сйтове с качествено съдържание полезно за клиента, добавяй линкове с разнообразни ключови думи релевантни, или синоними на тази за която се бориш. гледай да имаш богатство от линкове, може да са и без анкор текст, поне 40-50 процента от тях гледай да са с ключовата фраза за която искаш да излезеш в СЕРП, а другите с други ключови думи или просто урл адреси. Направи си малко форумни линкове, подай си сайта за събмит в най големите директории с най добри показатели, забрави пакетите от 100 директории които са с еднакъв дизайн и пеидй ракг 0 или 1. цели се по нависоко. И много важно не забравяй статиите които публикуваш да споделиш с хората в социалните мрежи и някои по големи букмарк сайтове. В фейсбук и туитър поставяй по обширни коментари със линка. Идеята според мен е да имаш такова богатство от различни линкове че да се създаде впечатление че това са линкове направени от доволни потребители , а не манипулирани от теб самата.
 
Re: Link Building за сайт с техническа насоченост

Понеже присъствието на дама във форума за всички е радост ще си позволя да ти предложа първо да се запознаеш с "предпоследните новини", да отделиш време за няколко линкбилдинга на твои сайтове и след като видиш резултатите тогава да поемаш ангажимента. Така ще бъдеш полезна на приятелите ти / познатите ти.
 
За: Link Building за сайт с техническа насоченост

За: Link Building за сайт с техническа насоченост

Резултатите до колко време се забелязват?
 
За: Link Building за сайт с техническа насоченост

За: Link Building за сайт с техническа насоченост

Действай си с английския. И щом си добър с него, помогни в някой форум, блог или друг тип социален сайт, който е тематичен с твоя сайт. Експерното мнение последвано с линк в подписа има доста добър ефект. Запознай потенциалните си потребители със себе си. Не търси моментните резултати, защото това ще те разсея от основната цел - да си качествен. Трупането на много линкове, които нямат голяма полза обикновенно дават негативно отражение за теб, а по-късно при хюмън едит и на сайта ти в търсачките.

Залагай си на качеството и това ще ти се отплати. Направи един хубав и равномерен миск от линкове. Това ще ти бъде най-печелившата стратегия. Може да имаш директории, линкове от гест блогинг, социални мрежи, артикъл директории, форуми, рилейтед сайтове, блог коментари (хубави и компетентни, такива, че да след като ти го прочетеш да си цъкнеш на линка). Имаш много опции, изброих само няколко от основните. След добра миксация от няколко, ще може да предадеш и един добре изглеждащ линк билдинг вид, който ще е доста силен и никой (дори и човек) не би дръзнал да те редактира, защото не само си по правилата, но и я караш качествено, постепенно и стратегически правилно.

Успехи.
 
Re: За: Link Building за сайт с техническа насоченост

Re: За: Link Building за сайт с техническа насоченост

Резултатите до колко време се забелязват?
Зависи от нишата, от начина ти на работа и от алгоритмите на Гугъл.
 

Горе