SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Trust guard или някакви други?

Abadon_

New member
Здравейте,

Захванах се сериозно със SEO-то и писане на рекламни постове по форумите, блогове и т.н на бизнеса си, обаче забелязвам по коментарите неща от типа - "Услугите им изглеждат добри, но до колко може да се вярна на Българска компания" или ".. Аз лично не бих си купил от тях нищо, защото не съм сигурен, че бизнеса им е легален" и т.н.

От което заключавам, че хората харесват това което правя, но предвид че съм от България голяма част от тях не се доверяват да си купят нещо и затова си купуват услуга от мен само разни от далечния изток и някой и друг латино тип, но хората от "по-белите" страни не го правят.

Затова реших да пробвам услугите на Trust guard които съм ги виждал по доста USA сайтове.

До тук добре, обаче когато тръгнах да правя поръчка за техните услуги останах неприятно изненадан, че България я няма в списъка им с държави и затова въобще не мога да си направя поръчка, каму ли да стигна до стъпката в която да обясня какъв ми е бизнеса или да платя.

Въпроса ми е някой от вас сблъсквал ли се е с подобни проблеми и ако да как ги е разрешил? Може ли да ми препоръчате някой и други които предлагат същите услуги и могат да ми верифицират БГ бизнеса?

Или да налея пари и да си взема Green bar SSL, който да удостоверява че не съм фишинг или някакъв друг хакерски сайт, целящ да открадне парите им.
 
Re: Trust guard или някакви други?

Какъв ти е проблема с плащането през Paypal - ако ти е недоволен клиента, до 45 дни може да си вземе обратно парите. По-сигурно от това, здраве му кажи.
 
Re: Trust guard или някакви други?

Плащанията и сега минават през Paypal или Liberty Reserve които са достатъчно сигурни. Въпроса е че клиентите на запад не са като нас българите, да цъкаме по форуми за ревюта. пък да се интересуваме какво става и т.н. Назапад на клиента светне ли му нещо в червено някъде или няма ли с огромни букви/банери този сайт е истински не купува.

Ето един реален пример лятото бях забравил че ми изтича SSL-а за съпорт сайта през който минават и поръчките преди да ги отпратя към пеймънг гейта. И видях проблема в дена в който сертификата вече беше изтекъл. Респективно веднага си поръчах нов SSL но докато стана за около 24 часа.

Вече имах отворени 20-тина тикети от клиенти по мейла "Какво става? Заразени сте, някакъв вирус има Internet Explorer-а ме съветва да напусна този сайт, защото е лош" да не говорим че имах и 4 cancellation request-a защото нещо съм ги лъжел щом Internet Explorer-а ги съветвал да напуснат сайта. Въпреки че обясних на всички какво се е случило и че това не е вирус, а просто SSL-а ми е с изтекла валидност. Върнах парите и на 4-римата + единия от тях написа сигурно в 10 форума от които ми идваха основно клиенти глупости, че не съм истински доставчик на услуга.

И хоп в месеца в който стана издънката с SSL-а новите поръчки ми паднаха от 67 за предния месец до 27 за текущия.

Така че едни такива банерчета:



Uploaded with ImageShack.us

имат огромно значение за продажбите
 
Re: Trust guard или някакви други?

В случая, който описваш лошото, е че си оставил сертификата да изтече, но от това не следва, че ако изобщо не използваш SSL, то клиентите ти ще са по-малко. Напротив - примера ти показва до колко хората изобщо не са наясно що е то сертификат, SSL и тн.
 
Re: Trust guard или някакви други?

Съгласен съм, че масово юзерите не знаят какво е SSL, но всички забелязват когато бара на браузъра им стане зелен или дори и да не е зелен пише защитен.

Затова повечето хора ако трябва да плащат нещо биха го направили в сайт със зелен бар и/или банерчета показващи, че може да му се вярва.

В крайна сметка дали има други такива които предоставят подобни услуги за БГ?
 
Re: Trust guard или някакви други?

Е, да де. Като ги пуснеш да минават през пейпал, там им свети зелено и всички са доволни. :)
 
Re: Trust guard или някакви други?

Въпроса е че не се стига до paypal където да им свети зелено и да видят че всичко е наред ми директно влизат оглеждат и напускат.

Все пак paypal не са много мерител за сигурност. Аз лично познавам няколко човека които ползват paypal с бизнес акаунти за техните сайтове без да имат фирми без нищо.
 

Горе