SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress на 2 езика

chokoev

Member
Някой знае ли дали е възможно един wordpress блог да е мултиезичен? Има ли някакъв плъгин за това?
 
Re: Wordpress на 2 езика

Може да си направиш всеки език като категория и самите категории да са под категории на езика, и с малко PHP гимнастика да филтрираш по подразбиране да ти листва само постовете от едната категория(език) на началната страница.
 
Re: Wordpress на 2 езика

Може да си направиш всеки език като категория и самите категории да са под категории на езика, и с малко PHP гимнастика да филтрираш по подразбиране да ти листва само постовете от едната категория(език) на началната страница.

Това е хитро, не се бях сетил.

Иначе има един плъгин polyglot:
http://fredfred.net/skriker/index.php/polyglot/

Но не винаги ще свърши работа, зависи от нуждата. Аз лично се спрях на варианта с две отделни инсталации, което е тромаво и неудобно, но няма как.
 
Re: Wordpress на 2 езика

ако си се спрял на две инсталации с два поддомейна (примерно bg и en) и при положение че ти ще си го администрираш по добре от WP MU е WP-HIVE само плъгин е, позволява множество инсталации на поддомейни, ползваш едни и същи плъгини и теми.
 
Re: Wordpress на 2 езика

аз съм търсил такова нещо, и реших, че явно варианта е две инсталации в поддиректории - примерно en i bg, защото тогава темата може да се локализира и т.н.


как мога да инсталирам в 2 подпапки /en и bg Wordpress-a направих инсталация но като се опитам да направя инсталация в EN папката

ми изписва ето това "Изглежда че вече сте инсталирали WordPress. За да го преинсталирате, моля първо изтрийте старите таблици от базата от данни."

А как да създам 2 бази данни - мисля че не мога на моя домейн да направя 2 бази данни, хоствам в dom,bg
 
Re: Wordpress на 2 езика

ако си се спрял на две инсталации с два поддомейна (примерно bg и en) и при положение че ти ще си го администрираш по добре от WP MU е WP-HIVE само плъгин е, позволява множество инсталации на поддомейни, ползваш едни и същи плъгини и теми.

+1
 

Горе