SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво ще кажете за 5 бамбини?

Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Винаги ми е било интересно като чуя подобно: беклинка спрямо кой? Фактически беклинкове, които да изгепиш ръчно, индексирани от гугъл, бинг, яху, я, джабсе?


Критерия може да е всеки от тези които си изредил, зависи от организатора. Аз примерно бих се спрял на индексирани от гугъл или отчетени от някой популярен тул.

+ всички могат да се автоматизират и да се появяват в една обща страница с таблици за временно класиране в състезанието по отделните "дисциплини" или "категории"
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Мда, и фирма, която поддържа 100+ сайта, просто ще сложи по един линк и 99% от останалите участници ще изгорят. Е, всъщност аз не знам условията на това състезание и само предполагам.
 
  • Like
Реакции: biks
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

бикс, ще направим правилата по-ясни, ще сложим линк чекър за линка към спонсора, ще има две меджинни награди с първо, второ и трето място, а голямата ще е една, но по-голяма от предишния път. аз и Илиян ще спонсорираме всеки участник с домейн и хостинг, ако участникът изяви желание и най-важното, всеки един сайт дори най-малкия ще има възможност да спечели, но как ще стане това, ще научите на 1 октомври.
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

{Айде и аз да прасна една рекламка като надявам се да съм от полза.} :D

Кулинаре, може да предложа услугите на linxspy.com за линк чекер. Примерно отваряте един акаунт и всички регистрирани ще бъдат линкнати към сайта на партнера, а проверката ще се прави на седмична база :)


Едит: сетих се, че въпреки малкия бюджет едно състезание ми направи впечатление наскоро - този с под-домейните на сайта на основния спонсор. Така се гарантира равен старт поне от гледна точка на контент. Ама нали за това сте организатори - да си ги мислите тези работи. Аз само линкспай-а мога да предложа.
 
Последно редактирано:
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Аз само линкспай-а мога да предложа.

Само да не поискаш и линк. Можеш ли да гарантираш 100% коректност на резултатите, които предоставяш? Да гарантираш толкова, че да можеш да го защитиш в съд например? :)


Колкото за равния старт и събдомейните, ще ми е много забавно ако го баннат този прословут домейн. :D:D:D
Ха-ха-ха!
 
Последно редактирано:
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

То ако се прави на поддомейн, то тогава какво печели самия спонсор. Едва ли Google ще оцени високо, ако поддомейните на един сайт рекламират масово сайта на спонсора, вместо много различни сайтове да го рекламират.
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Вариант с оценка на класирането по 3-4 ключови думи(фрази), като едната да е главна и да има отделна награда звучи интересно. Ще намали спама ... или ще го увеличи, но за няколко думи :)
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

На мен още не ми е ясно защо искате да си усложнявате живота?

В оптимизацията нещата са прости. Има класиране по ключова дума (фраза) в Гугъл.

Останалото: количесто на беклинкове, пйджранк, брой индексирани страници, класиране в бинг е бошлаф. :)

Или просто се притеснявате, че не можете да се класирате и търсите заобиколен начин да сложите ръка на стотинките? Тогава изобщо не би трябвало да участвате.
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Когато Бинг и Яху или друга търсачка станат фактор на БГ пазара, ще помислим и за тях. Засега думата е една и класирането е за Гугъл.бг.
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

@nbsp - мога да гарантирам, че всяка седмица проверявам сайтовете, който са премиум дали съдържат дадения урл с <а> таг и ако го няма известявам собственика на акаунта по мейл.

Ти пък чак съд ... :) ама много се отклоняваме от темата за състезанието.

А линк няма да искам - то както може да се види и сега да се регнеш, пак може да си го ползваш и без линк. Ениуей, аз просто предлагам фрий ресурс за състезанието без условия, пък организаторите ако искат да го ползват, ако искат не :)
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

@nbsp - мога да гарантирам, че всяка седмица проверявам сайтовете, който са премиум дали съдържат дадения урл с <а> таг и ако го няма известявам собственика на акаунта по мейл.

Ти пък чак съд ... :) ама много се отклоняваме от темата за състезанието.

А линк няма да искам - то както може да се види и сега да се регнеш, пак може да си го ползваш и без линк. Ениуей, аз просто предлагам фрий ресурс за състезанието без условия, пък организаторите ако искат да го ползват, ако искат не :)

Излежда аз съм объркал целта на предложението ти. Мислех, че става дума за следене на връзките относно участието им в класиране, каквито предложения имаше. :eek:

Много се извинявам!
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

А къде ще бъде официалният канал за комуникация? Т.е. къде ще обявите първо думата, на вашия сайт (и кой), тук във форума, в личен блог, на сайта на спонсора?
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Ivo. абсолюно всеки има 100%-ов шанс да спечели, стига да участва и да спазва правилата, но за това, когато му дойде времето.

Мястото, където ще се обявяват думите, правилата, победителите, където ще става записването и т.н. е seo.samo.bg. Разбира се, отделни теми ще бъдат пуснати тук, в предприемача и където намерим за подходящо. Естествено този форум, ще се ползва с приоритет за комуникация :).
 
Re: Какво ще кажете за 5 бамбини?

Да, то в крайна сметка Гугъл е откачена търсачка, но все пак аз от оптимизиране нищо не разбирам и ще съм на олимпийския принцип :)

Ivo. абсолюно всеки има 100%-ов шанс да спечели, стига да участва и да спазва правилата, но за това, когато му дойде времето.

Мястото, където ще се обявяват думите, правилата, победителите, където ще става записването и т.н. е seo.samo.bg. Разбира се, отделни теми ще бъдат пуснати тук, в предприемача и където намерим за подходящо. Естествено този форум, ще се ползва с приоритет за комуникация :).
 

Горе