SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS подходящ за SEO?

joro3d

New member
Можете ли да ми препоръчате такъв? Трябва ми за социален сайт, тип портал с новини, статии, форум... с 2 думи богат на функционалност и с добро security.

Разгледах различни. За момента съм си харесал Drupal, но ми прави впечатление, че почти всичките генерират доста код спрямо количеството съдържание. За съжаление проектът е такъв, че не мога да си позволя да пиша нещо от нулата (собствен CMS), затова търся някакво добро готово решение.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

платен или фрии ?!
за мен Виво е много добре решение за такъв сайт, но е платен
иначе мисля, че почти всички cms са сео френдли, или поне урл-тата :)
 
Re: CMS подходящ за SEO?

платен или фрии ?!
за мен Виво е много добре решение за такъв сайт, но е платен
иначе мисля, че почти всички cms са сео френдли, или поне урл-тата :)

е... имам го нулиран... :) Но лично аз планирам да направя един сайт на него, напълно пллатен със всички екстри... 999$ е май
 
Re: CMS подходящ за SEO?

ModX си има всичко но не е за мързеливи хора. Така че ако ти се занимава сериозно, инстал и тест. Ако изкараш един ден с него, после си пушка!
 
Re: CMS подходящ за SEO?

За free питам. Реално колебанието е между Drupal и ModX, в случай че не намеря нещо по-добро с ваша помощ.

ModX го гледах, но за съжаление го нямам инсталиран на хостинга (на shared съм), а в cmsmatrix чета, че е необходим root access за инсталация.

Иначе ми изглежда мощно и много customizable, въпреки че не е много "out of the box" решение и наистина е главно рамка (май?). Чета, че за разлика от Drupal няма versioning система, което може да се окаже полезно в моя случай. Но може информацията в cmsmatrix да не е много актуална, защото съм намирал неточности. Имате ли информация по този въпрос?

Другото, което забелязвам е, че Drupal има много готови модули за всякакви неща. Как стои въпроса с modx?

Има ли CMS, в който мога да си напиша изцяло аз дизайна на страниците (като структура на html и на css), а системата отдолу да ми управлява само съдържанието без да е необходимо изрично да използвам някакви типови страници или css. Искам html кода да бъде максимално изчистен и с възможно най-малко атрибути в таговете, за да изпъква съдържанието.

Също какво можете да кажете по въпроса за новината (поне за мен е такава) за nofollow и възможността на някой CMS да прави външните линкове като POST, за да се избегне "източването на PR"?

Приемам всякакви съвети и предложения :)
 
Re: CMS подходящ за SEO?

не съм спец, но мисля, че SEO-то горе долу с всички php базирани CMS-и е постижимо. Важни също са функционалността и бързодействието респективно "товаренето" на сървърите.
Попаднах на добра компилация линкове към Open Source (не знам дали са free) CMS-и с бърз достъп до demo сайтоветео им:http://www.opensource-cms.org/
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Не бих казал, че е точно така. Gallery2 докато го "хакна" да работи както аз искам беше голям зор... с тия smarty шаблони и какви ли не хиляди класове... сигурно съм го пренаписал половината :) Не търся такова решение.

Гледах сега пак modx. Има много интересна система за шаблони, точно по въпроса за html/css кода. Не знам само как е с модулите, още разучавам.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Защо не хвърлиш един поглед на CMSMade simple (cmsmadesimple.org)- шаблоните са направени точно както ти искаш - с css и html, можеш да си ги модифицираш както искаш, а и има сигурно стотици pluggin-и за него. Пък от към SEO е доста добре замислен.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Погледнах го... На базата на досегашната информация, стигам до извода, че всички CMS, които дават голям контрол изискват много работа. Обратно: тези, които са out of the box - не дават голям контрол.

Продължавам да се колебая поради тази причина между Drupal и ModX :(

Други предложения? Не ми трябва решение, което да е на твърде ниско програмно ниво, защото това е почти равносилно да си го напиша аз. Трябва ми система, която има готови страници с максимално чист код, да има синхронизиран със съдържанието sitemap и robots.txt. Ако пък някой може да сподели пример (какъвто търся) създаден с някоя CMS, ще съм благодарен :)
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Мисля, че критериите за SEO са ти малко сбъркани. "CMS с минимален код спрямо съдържание" и "CMS да прави външните линкове като POST, за да се избегне "източването на PR"". Ако смяташ, че това са нещата, които ще ти направят SEO-то в сайта, много бъркаш.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Мисля, че критериите за SEO са ти малко сбъркани. "CMS с минимален код спрямо съдържание" и "CMS да прави външните линкове като POST, за да се избегне "източването на PR"". Ако смяташ, че това са нещата, които ще ти направят SEO-то в сайта, много бъркаш.

Та кой CMS препоръчваш?
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Не позлвам CMS. Само Wordpress и някои софтуери за форуми.
 
Последно редактирано:
Re: CMS подходящ за SEO?

Ако смяташ, че това са нещата, които ще ти направят SEO-то в сайта, много бъркаш.
И аз търся някой приятел да ми прави SEO безплатно ама все не намирам и затова се мъча сам :D
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Съветвам те на първо място да огледаш добре Wordpress то се води блог система, но може да сложи в малкия си джоб много CMS-ки, плюс това е много добре seo оптимизирана.

И второ може да пробваш с Joomla 1.5 работя с джумла от 4 години, много функционална система с много добавки, и също добре оптимизирана от гледна точка на seo. Има и официален сайт за джумла на български http://www.joomla-bg.com/
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Който и да е нормален CMS ще свърши работа, стига да изважда ключови думи в URL адресите, да има структурирана нивигация и да използва правилно HTML таговете, подпомагащи оптимизацията (h1, h2, h3, h4). В този ред на мисли Drupal с малко разширения и повече четене ще свърши перфектна работа като калъф за съдържанието, което всъщност е основният SEO фактор.

Относно кода: колкото по-лесно достъпно е основното съдържание, тоест колкото по-малко код има преди него, толкова по-добре. Валидиран код и отделен CSS файл вършат тази работа.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

За най бързи СЕО резултати Wordpress или друпал с блог на Wordpress към него.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Както обичам да казвам, човека дава 400 долара за този който му докаже, че СЕО-то на WP е по-добро от на Джумла! :)
http://www.compassdesigns.net/joomla-blog/Wordpress-SEO-is-not-better-than-Joomla.-Period.html

Да бе. Предлага някакъв мембершип, който струвало $399. Работата на човека е продукти/услуги за J и в кронкретният случай е добра идея за линкбайт.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Каквото и да говорим WP на домейн купен преди 3-4 дена ми е индексиран сайта на него с всичките си страници в google.За среден проект WP е идеалната СЕО платформа за мен,вярно че не е точно CMS,но има достатъчно плъгини за него ако имаш планове за по-голям проект-друпал по лесно се работи с него отколкото с джумла.
 

Горе