SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CMS подходящ за SEO?

Re: CMS подходящ за SEO?

ако имаш планове за по-голям проект-друпал по лесно се работи с него отколкото с джумла.

Дрън, дрън!!!
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Лесно е да кажеш "дрън" след,като 4 години си се мъчил на бъгавата Joomla и я препоръчваш на човека.Колко месеца ще му трябват докато я яхне,както трябва?Откъм СЕО с Drupal са на кантар нещата.Отделен е въпроса(тук съм пристрастен) че WP с премиум тема за 50-70 долара,която си е СЕО оптимизирана и със страхотен външен вид ти спестява много време и може да се концентрираш в/у съдържанието.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Ако е някой дебил като тоя дето ми е написал коментара
Като ти гледам портфолиоти и с FronPage ти е трудно да работиш
, може и цял живот да не му стигне да я яхне, той човека не може да пише на български тръгнал да ме съди за дизайн и т.н.

Ами именно че съм се мъчил 4 години с джумла и знам за какво става въпрос, ама от към две години съм запознат с друпал, и мога да направя разликата коя е по лесна за използване. За един средно интелигентен човек, който знае какво е база данни, как да си я направи, няма да му трябват повече от 20-30 минути за да си инсталира джумла стъпка по стъпка, за целта си има подробна документация.

Аз незнам, човек като не знае какво да говори защо поне не прочете какво казват по-умните от тях. В интернет има много сравнения между джумла и друпал, но що се отнася до лесната употреба, то всички сочат джумла като по-добър вариант, ето ви тука един фен на друпал какво казва http://mydrupal.com/joomla-versus-drupal

Не знам и от къде ми видяхте портфолиото като нямам такова никъде!!! Ааа, сигурно някой е надникнал в seo блогчето ми, ами да, само че това в портфолиото ми са сайтове на клиенти ако не сте забелязали, пише НАШИТЕ КЛИЕНТИ, макар че двата сайта без хамалите са частично мои.

А пък аз вместо да си крада шаблони, предпочитам да си ги правя сам. Иначе има и евтини които си струват, но пък за сметка на това, и някой друг ще има като твоя сайт поне на външен вид :).

Като ми давате лоша репутация поне се обосновавайте а не като тоя горе
Като ти гледам портфолиоти и с FronPage ти е трудно да работиш
 
Последно редактирано:
Re: CMS подходящ за SEO?

Да точно,защото има сравнения може да провери и сам :rolleyes:,а с твоя пример статия от 2007 с ПР 0 на някой си направо ме убеди,както и аудиторията тука.И тея 20-30 минути стига глупости.Човекът е задал въпрос а не го интересуват пристрастия.

Едит: с дървени философи не се спори!Сравнения м/у двата CMSа съм чел поне 20 от доста по-авторитетни места от посоченото от теб.Обосновал съм се колкото съм имал време и желание.Не всички имаме време за дълги обяснения,като теб.Човек събира мнения,който дал дал за другото Гугъл.Айде лек ден!
 
Последно редактирано:
Re: CMS подходящ за SEO?

Като ми давате лоша репутация поне се обосновавайте а не като тоя горе
Не е лошо като даваш отговари от типа Дрън-дрън, ти да се обосноваваш.

За репутацията ти, човекът се е обосновал - според него все още не се справяш с фронтпейдж, значи ще е трудно да даваш оценка за ЦМС-и (поне аз така го тълкувам.

Един съвет, не се опитвай да налагаш мнението си в този форум като нападаш хората, които не са съгласни с теб. Това ще доведе само до по-бързото ти изключване.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Не е лошо като даваш отговари от типа Дрън-дрън, ти да се обосноваваш.

ОК, сбърках с това дрън, дрън, но в последствие се обосновах!

Това долу да не би да е обоснование?

ако имаш планове за по-голям проект-друпал по лесно се работи с него отколкото с джумла.
Да точно,защото има сравнения може да провери и сам :rolleyes:,а с твоя пример статия от 2007 с ПР 0 на някой си направо ме убеди,както и аудиторията тука.И тея 20-30 минути стига глупости.Човекът е задал въпрос а не го интересуват пристрастия.
Някой си! Ми напиши ти едно сравнение по-добро от този някой си! Другото без коментар.

Един съвет, не се опитвай да налагаш мнението си в този форум като нападаш хората, които не са съгласни с теб. Това ще доведе само до по-бързото ти изключване.
Мнението си не го налагам, но обичам да защитавам тезите си, ако някой може да ме обори, нека го направи както трябва, това ще е от полза за всички потребители.

Хубаво е когато някой не е достатъчно компетентен да замълчи, а когато е сгрешил да признае.

Колкото до изключването ми от форума! Без коментар!
 
Последно редактирано:
Re: CMS подходящ за SEO?

Muslim, въпросният дебил съм аз. Ако нямаш поне един проект в портфолиото си изграден на Drupal, не виждам с какво "компетентно" мнение можеш да изплюеш това "Дрън дрън" ? И все още си заставам най-отговорно зад това, което съм казал и ще продължавам да го твърдя. Знам, че веднага ще ме контрирате с въпроса, аз колко проекта имам реализирани на Друпал. Не съм програмист, нито дизайнер, но ежедневно ми се налага да се сблъсквам с такива, много добри, и не толкова добри. Нямам нищо против Jooml-a като CMS, но си уважавам Drupal, заради начина му на работа и ресурсите, които харчи при висок трафик. НИщо лично към Иво Апостолов.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

С риск да засегна някой и според мен Друпал е по-добър от Джумла. Единствената причина хората да предпочитат Джумла е, че с нея се работи много по-лесно. Имам опит и с двете CMS, като започнах с Джумла много преди Друпал, но сега за нищо на света не бих се върнал да работя с Джумла, освен ако не е наложително (поддръжка).
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Единствената причина хората да предпочитат Джумла е, че с нея се работи много по-лесно.

Ти го каза, щото цялата свада тръгна от там.
 
Последно редактирано:
Re: CMS подходящ за SEO?

Ти го каза, щото цялата свада тръгна от там.
Но заглавието на темата е "CMS подходящ за SEO", а не CMS лесен за употреба.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Но заглавието на темата е "CMS подходящ за SEO", а не CMS лесен за употреба.


Да, но прословутото ми "дрън, дрън" беше именно заради лесната употреба.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

Вие май бая се отплеснахте :)
Аз досега не съм използвал CMS-и, всичките ми проекти са писани на ръка от-до. Обичам сам да си правя системите, PHP, HTML, CSS, JS, Design. Всеки път ми трябват различни неща и всеки път системата става различна.
Обаче за последния ми сайт нямах никакво време, имах 3 проекта на главата + допълнителни поръчки за софтуер и времето ме притискаше от всякъде.
Та поразтърсих малко, поразгледах и се спрях на ModX.
Хареса ми структурата на темплейтите, организацията на снипети, чънкове и т.н. Естествено голям проблем имах с превода. Доста неща не бяха преведени, доста неща не бяха съобразени с UTF8 и се наложи да променя доста неща. Наистина иска писане ако искаш нещо много custom, ама аз харесвам да има такива опции вместо да те ограничава.
Като време ми отне точно 2 дни за инсталация, направа на дизайн, превод, cutomize на снипети за да постигна структурата на сайта, добавяне на Google sitemap сниппет, конфигуриране на демо блог системата ditto и jot с неговите коментари, пускане на RSS, малко СЕО за старт.
Не беше лесно, но беше бързо.
 
Re: CMS подходящ за SEO?

nixel, не всеки е програмист и може да се справи с това. Понякога в Уеб Дизайн фирмите ползваме CMS-и и за да постигнем по-ниска цена до клиента. Ако клиента не е готов да заплати достатъчно пари за сайта си, ползваш нещо в някаква степен готово. Добрите фирми естествено си имат техни дистрибуции, доработени, оптимизирани и с много добавени екстри за конкретния случай.

Забелязвам и 3-4 от големите български фирми да ползват популярни CMS-и, моднали ги и ги представят за изцяло техни разработки. Естествено никога няма да напиша кой какво и кога, но съм убеден в думите си, даже и съм работил в една подобна фирма някога преди да започна моя собствена дейност. Един добър програмист може лесно да разпознае такива неща и с просто сравняване на кода на определени части от структурата на CMS-ите.

А моя отговор на въпроса за Най-подходящия CMS за SEO е:
Най-добър CMS за SEO е този който познаваш и владееш най-добре и в който си си направил автоматизирани добавки за да ти спестят част от труда. Ако контролираш лесно и безпроблемно на 100% съдържанието на страницата и имаш добри инструменти за създаване на вътрешната структура и вътрешните линкове на сайта - това е твоя CMS ;)
 
  • Like
Реакции: ted

Горе