SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Авторските права в интернет

rUMENcho

New member
Здравейте. Искам да ви попитам за нещо .. и ако някой може да ми даде адекватен и реален (говоря от законова гледна точка, а не неговото мнение по въпроса) ще бъда много радостен.

Даден човек от даден сайт ме обвинява, че съм ползвал негова снимка в сайта си.
1. Всичко това е само на думи ... не е представил никакви "доказателства" или регистрация на авторски права върху дадената снимка.
2. Снимката може да бъде намерена свободно в Гугъл, но той твърди, че сам я е снимал (което не знам как точно може да докаже).
3. Не трябва ли да има някъде си регистрирани авторски права за дадено нещо (в случая дадената снимка) за да може дадения индивид да предивява такъва изисквания?

Случаят е съвсем реален .. не си го измислям.

Благодаря :)
 
Re: Авторските права в интернет

Да, хората са го казали - винаги можеш да докажеш, че си собственик на снимката - нали все пак притежаваш оригиналния файл.
 
Re: Авторските права в интернет

Наистина ли мислиш хората от сериозните сайтове за глупаци, че си купуват снимките?!

Влизаш в ролята на циганина дето го питали:
- От къде са дините натоварени в каруцата ти.
- От полето полето бе бате.

Само че да се появят на полето, някой ги е сял и копал ;)
Сега си представи - полето е интернет.
 
Re: Авторските права в интернет

Няма значение какви са фотографиИте, а това че си взел без да питаш. (на което му се вика кражба)
Питай човека какво иска и действай. Може да иска само активен линк към неговия сайт.
 
Re: Авторските права в интернет

Я още един неизвестен до момента римски император :)

хахаха :)

Е аз вече му премахнах снимката от сайта ми ... ходих и аз си щракнах една .. да си ползвам :)
 

Горе