SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Alf

New member
От вчера е бюлетина на М$.

С 1 изречение, ако не си обновите уиндоуса рискувате следното.

Компа ви остава отворен за директно изпълнение на код през нормална интернет страница
без джава аплети без нищо!!!

Открили са експлойт чрез вградените в страница шрифтове!!!

Ядрото се надупвало като парсва тру тайп шрифтове, просто като му се подаде модифициран шрифт.

Т.е от произволно посетена страница може да ви изпълнят код на компа, да вземат админ привилегии етц.
без аплети без флаш, без пдф, без нищо друго.

Бюлетина:
Microsoft Security Bulletin MS11-087 - Critical : Vulnerability in Windows Kernel-Mode Drivers Could Allow Remote Code Execution (2639417)

Ако искате да свалите последните ъпдейти:
Download: December 2011 Security Release ISO Image - Microsoft Download Center - Confirmation

Над 3 ГБ е, но има за всички версии от ХП насам, защото горепосоченото
важи за всичко от ХП то 7!
 
За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Някакъв ... човек... ми е дал червено с коментар "Линукс фанатик..."

Моите ъпдейти са спрени и по принцип не бих ги пуснал, но това наистина ме стресна много и си свалих пакета с последните ъпдейти и ги инсталирах всичките. Както си решите, но както изглежда това е огромна дупка откъдето и да го погледне човек.
 
За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Не се стряскай от червените коментари, обикновено хора които не разбират нещо го отричат... но има и доста потребители, които са мигрирали към linux поради проблеми с windows-а, така че рано или късно ще минат от другата страна.
 
За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Заради такива коментари в репутация, репутацията трябва да е видима.
 
За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Някакъв ... човек... ми е дал червено с коментар "Линукс фанатик..."
Моите ъпдейти са спрени и по принцип не бих ги пуснал, но това наистина ме стресна много и си свалих пакета с последните ъпдейти и ги инсталирах всичките. Както си решите, но както изглежда това е огромна дупка откъдето и да го погледне човек.

Да не ти дреме, компенсирали сме те
Благодаря :)
 
За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

За: Ако са ви спрени авто-обновяванията на уиндоуса по-добре вижте това.

Да не ти дреме, компенсирали сме те
Благодаря :)

Да, и аз благодаря, просто беше странно като първа реакция... както и да е.

===​

Получих едно лично съобщение и ще си публикувам отговора да допълня темата, може да
е от полза за някой.


ursy каза:
как се стартира този ъпдейт ръчно, Алф? Свалих го,ама ... :)

Здравей ursy, ами то е диск имидж, значи или примерно през daemon tools го отваряш или, аз лично записах image-то на диск, пробвах да го разархивирам със 7z но нещо не стана, може да се пробваш с winrar ако имаш инсталиран да го разархивираш направо на диска.

и там вече виждш вътре, че има папки, всяка папка е за един ъпдейт, в подпапките си избираш
версията на уиндоус с която си и после папката с езика - аз ползвах ENU - за английски

и вече вътре ъпдейта си е изпълним файл, просто го стартираш, накрая избирай да не рестартирва,
(има едно чекче на някои ъпдейти на последния им екран), иначе на повечето ще трябва да рестартваш компа.

===​

И само да добавя:

Между другото изглежда, ъпдейта който е точно за описания проблем е в папката 2639417,
но аз за всеки случай инсталирах всичко, имаше 2 които не можах, но единия беше нещо за медиа център,
другия не знам, но специално 2639417 се инсталира без проблем.

Сигурността е колективна отговорност, като хакнат компа на съседа ти следващия е твоя,
тоя проблем ще засегне основно държави които не си ъпдейтват уиндоусите поради разни причини ;)
така, че на който можем да кажем и да помогнем е по-добре го направим, ние сме хората с най-голям глас в нета.
 

Горе