SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

  • Влизам в първия намерен резултат/рекламата/

    Votes: 1 25.0%
  • Влизам в първия резултат след рекламите

    Votes: 0 0.0%
  • Търся до пето място

    Votes: 0 0.0%
  • Търся до края на първа страница

    Votes: 3 75.0%

  • Общо гласове
    4
Конкретния случай, заради който пуснах анкетата:
Класирам се на 9-мо място по дадена ключова дума. Но преди мен има няколко големи туристически портала. Първия, който излиза при търсене предлага всичко, което и има и в моя сайт, включително оферти с 50%намаление и оферти от хотели и къщи за гости за нощувки без намаление.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

коя е ключовата дума и сайта ако не е тайна
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

коя е ключовата дума и сайта ако не е тайна
Почивка във Велинград.
Сайта е в подписа ми.
 
Re: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Ако търся в чужбина избора за мен е само един - Booking.com
Ако търся в България винаги оглеждам главно рекламите. Като се замисля, никога не съм ровил по-надолу.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Извинявай, с pochivka.bg или с bghotelite.com се сравняваш?
Видях ти сайта - дори не мога да го нарека сайт - то е блог.
Не разбрах как така има всичко в твоя сайт? Не видях никъде търсен от мен хотел? Или искаше да ме пратиш на букинг търсачката, току-виж изкараш някой лев?

Съжалявам, но да се сравняваш с големи каталози за хотели е малко смешно. По-скоро може да се сравниш с туристи.инфо или някой друг подобен блог :)
Все пак успех с класирането (ще ти е нужен не само успех всъщност..)
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Извинявай, с pochivka.bg или с bghotelite.com се сравняваш?
Видях ти сайта - дори не мога да го нарека сайт - то е блог.
Не разбрах как така има всичко в твоя сайт? Не видях никъде търсен от мен хотел? Или искаше да ме пратиш на букинг търсачката, току-виж изкараш някой лев?

Съжалявам, но да се сравняваш с големи каталози за хотели е малко смешно. По-скоро може да се сравниш с туристи.инфо или някой друг подобен блог :)
Все пак успех с класирането (ще ти е нужен не само успех всъщност..)
Може би не си видял, но имам и поддомейни, които са само с оферти за хотели. Като тенденцията е за всяка дестинация да има отделен поддомейн, в който има различни оферти. БГ хотелите на същия принцип - блог и оферти, но са в топ 3. А и повечето статии са като пътеводител за туриста, с банер към съответния поддомейн с оферти.

Иначе благодаря за критиката, защото ми е полезна!
Но не отговори на въпроса от анкетата, ти до къде търсиш оферти за почивка? Без значение дали си например си написал хотели във Слънчев бряг, почивка или нещо друго.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Търся докато намеря това, което ми трябва :) Нямам му аз доверие на гугъл да ми ранжира резултати.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Йеп, и аз така.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Няма смисъл да питаш хората тук как търсят - те търсят професионално.
Много малко от потенциалните посетители на сайта ти ще търсят по този начин.
Според мен те интересуват хора - обикновени потребители.
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Няма смисъл да питаш хората тук как търсят - те търсят професионално.
Много малко от потенциалните посетители на сайта ти ще търсят по този начин.
Според мен те интересуват хора - обикновени потребители.

Колегата го е казал съвсем точно - тук не е правилното място, от което да търсиш начините, по които нормалните потребители търсят почивки, хотели и т.н.

По лични наблюдения над майка ми и сестра ми (за тях интернет е Google и Facebook):

- Отварят Grabo, VsichkiPochivki и Google. В Google обикновено кликат на рекламите, много рядко съм ги виждал да скролират по-надолу. След като си харесат нещо, започват да ровят в Google за повече информация за мястото, за самия хотел/мотел/бунгала. Последният път видях сестра ми да ходи да чете ревюта в TripAdvisor...
 
За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

За: Ако търсите хотел или почивка в даден град, докъде стигате в резултатите?

Колегата го е казал съвсем точно - тук не е правилното място, от което да търсиш начините, по които нормалните потребители търсят почивки, хотели и т.н.

По лични наблюдения над майка ми и сестра ми (за тях интернет е Google и Facebook):

- Отварят Grabo, VsichkiPochivki и Google. В Google обикновено кликат на рекламите, много рядко съм ги виждал да скролират по-надолу. След като си харесат нещо, започват да ровят в Google за повече информация за мястото, за самия хотел/мотел/бунгала. Последният път видях сестра ми да ходи да чете ревюта в TripAdvisor...
Да, май си прав!
Май хората търсят до пето място максимум. Други ключови думи са ми между трето и пето място и имам трафик, тези които са след шесто, никой не ги има за резултат.
 

Горе