SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Актуални SEO съвети

angeldimit

New member
здравейте,

можете ли да ми препоръчате блогове с актуални seo съвети на английски или немски. всичко що намерих на български съм прочел, но статиите са отпреди година-две и предполагам има нови трикове, които бих могъл да използвам. ще съм ви много благодарен.

поздрави!
 
Re: Актуални SEO съвети

Че какво се е променило в SEO за 1 година ? :)
 
Re: Актуални SEO съвети

Че какво се е променило в SEO за 1 година ? :)
Аз бих казал, че много се е променило...
- отчитане на морфологията за кирлицата.
Ако преди в Адсенса минаваше номера за брендовете да се пишат смесено на кирлица и латиница, то вече не минава.
Например EPSON, преди можеше да го изпишеш с кирлишки букви ЕР_О_
Отчитане на морфологията в СЕРП-а
- промяна на алгоритма за изчисляване на PR
- нови алгоритми и филтри в Гугъл
- отдаване на приоритет на контента - празни страници с един анкор вече няма как да изкараш в ТОП-а, а преди ставаше...
и много-много друго
А и най-малкото, ако Гугъл в година прави около 1000 промени и допълнения в алгоритма, значи нещо се променя постоянно.
За другите търсачки изобщо не говоря, макар че в Яндекс много неща се промениха през тази година.
 
Последно редактирано:
Re: Актуални SEO съвети

Че какво се е променило в SEO за 1 година ? :)

не разбирам, но бая четох по форуми и навсякъде се говори за смяна на алгоритмите на гугъл, което предполага нови техники за по-добро сео. може и да греша, тепърва прохождам в тая област :)

мерси, калин4о, за сега тва ми върши работа:)
 
Re: Актуални SEO съвети

angeldimit : прави хубави сайтове с уникално съдържание и си осигури качествени и тематични линкове... останалото е работа на Google :)

Seo-pi4 : ужасни теми за начинаещи , не мислиш ли ? :)
 
Re: Актуални SEO съвети

angeldimit : прави хубави сайтове с уникално съдържание и си осигури качествени и тематични линкове... останалото е работа на Google :)

по уникалното съдържание се работи, но ето каква е моята ситуация.
в сайта ми има и текстове на песни, които няма как да са уникални при положение, че ги има в още десетки сайтове. ще окажат ли някакво влияние като се вземе предвид, че уникален:неуникален контент = 1:6000...?
 
Re: Актуални SEO съвети

в сайта ми има и текстове на песни, които няма как да са уникални при положение, че ги има в още десетки сайтове. ще окажат ли някакво влияние като се вземе предвид, че уникален:неуникален контент = 1:6000...?
Сложи подобни текстове (дали по група, стил или друг признак - няма значение) заглавия на подобните песни + 100-ина знака текст, сложи подобни сърчове на текстовете от Гугъл блогсърч и си готов с уникалния контент.
 
Re: Актуални SEO съвети

Сложи подобни текстове (дали по група, стил или друг признак - няма значение) заглавия на подобните песни + 100-ина знака текст, сложи подобни сърчове на текстовете от Гугъл блогсърч и си готов с уникалния контент.

от тука посочените съм направил всичко без това с гугъл блогсърча.
благодаря много.
:)
 
Re: Актуални SEO съвети

Пробвай на големите блогове в нета. На СЕО бук блога има интересни неща, но като цяло по повечето дъвчат едно и също, може би с някой друг нов елемент от сорта как и дигг е добре да се прави в СЕО-то.
 
Re: Актуални SEO съвети

bgkulinar : ей сега им дописвам и частта за напреднали :)
 

Горе