SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Афилиейт програма на Kabinata.com

Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Спокойно, има те в базата. Такова име/ник се набива на очи :).

Успех с програмата.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Когато се плаща с наложен платеж кога плащането се отразява в акаунта? Въобще тази система на ръчно одобряване на поръчки ми се струва доста тромава.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Нека някой да сподели какви са му печалбите от Кабината. Доколото си спомням в началото даваха 30% комисионна, постепенно спадаше и в момента е 10%. Отначало цената на клик излизаше повече от 10 ст, сега се колебае около ЕДНА стотинка. Постепенно ми убиват всякаква мотивация да работя с тях. Така че чакам да чуя и другите. Колко печелят и колко им излиза средно цената на един клик?
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Мога да ти кажа, че николадд на втория ден от записването вече имаше продажба.

Одобрянето става ръчно, защото плащането в 99% от случаите става на ръка на куриера. Това няма как да се отрази електронно.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Не се сещам система, при която мога да съм сигурен, че това "ръчно" одобряване е достоверно. Затова ми е достатъчно възвръщаемоста на клик да е добра. И тъй като възвращаемостта падна драстично почвам да търся проблема в системата или в мен. Ако хората тук кажат, че печелят поне 4 стотинки на клик значи проблема определено е в мен.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

И тъй като възвращаемостта падна драстично почвам да търся проблема в системата или в мен.
Забравяш , че има и външниуфактори като криза (да, наистина има криза); цените на курсовете скоччиха с 20% тъй като фирмата мина по ДДС; конкуренцията се увеличава и куп други фактори.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Каквото и да си говорим 1 ст. на клик е малко. Дори в настоящата криза :)
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Значи такъв род статистика е доста субективна в краткосрочен план. Зависи в каква ниша ще си и какъв трафик ще им пратиш преди да може де се оценява обективно работата на партньорската програма.

Аз съм им заделил 50% от една банер позиция и ги пробвам. Конверсията не е висока дотук, но пък комисионните не са лоши, а и трафика не ми е перфектен за целта. Искам да се натрупа малко време преди да правя изводи. Ще видим как ще е по-нататък.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Съгласен съм, но все пак кабината е афилиейт, а не PPC програма.
Една стотинка клик, независимо дали работя на процент или PPC, си е една стотинка клик. Стойността на един клик може да се каже, че е по-висока когато даден банер има по-голямо CTR. Но не и защото програмата е афилиейт. Определено не смятам, че рекламите на Kabinata имат високо CTR.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Именно затова направих разграничението - банерите са само част начина за промотиране на услугите.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Именно затова направих разграничението - банерите са само част начина за промотиране на услугите.
Нещо не разбирам, че как по друг начин да ги рекламирам? Чрез adwords? Ако имах безплатен ваучер - става. Ама и той е до време. С изкачащи прозорци - едва ли. Други варианти за промотиране в интернет не се сещам освен разни разновидности на спама.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Ами активен проблогинг, например. PPC - задължително. Ревюта - също. Ако разчитате само на банери за продажба, няма да има много голям ефект. В предприемача има цял раздел за проблогинг. А. един от техните юзери, продава точно по този начин.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Нещо не разбирам, че как по друг начин да ги рекламирам? Чрез adwords? Ако имах безплатен ваучер - става. Ама и той е до време. С изкачащи прозорци - едва ли. Други варианти за промотиране в интернет не се сещам освен разни разновидности на спама.

Ако идеята ти за афилиейт маркетинг се изчерпва с това да сложиш 468х90 в сайта си, по-добре да смениш професията докато е време. :)
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Buscape, аз съм нов афилиейт на кабината, няма и месец откакто се регистрирах. Сложил съм малък банер и един линк на един същи сайт. С трафик от около 150-200 на ден и с немного фокусирана аудитория (моята е около 12-15 годишни момичета и момчета) за този месец имам една регистрирана продажба (дано се потвърди). Сега заради теб видях статистиката, оказа се, че имам 195 клика и 50 лева в проект.
Периода и опита ми с програмата е малък и данните недостатъчни, но все пак може да ти послужат за някакво сравнение...
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

Ако идеята ти за афилиейт маркетинг се изчерпва с това да сложиш 468х90 в сайта си, по-добре да смениш професията докато е време. :)
Ами аз почти не ползвам банери за да рекламирам Кабината. Не знам откъде си направи изводите, че се изчерпвам с 468х90 банери... Ако ползвам банери то ги правя сам. И ще съм ти благодарен да ми кажеш нещо конкретно като алтернатива на стандартното промотиране на програма чрез линкове по сайтовете. И тази алтернатива да обоснове използването на афилиейт програма при която един клик се вързва 1 стотинка. А предложението да си сменя професията идва твърде късно. Вече 10 години печеля само от интернет и с това се прехранвам. Така че давайте по същество, а не с дребнави подмятания.
 
Re: Афилиейт програма на Kabinata.com

...Сега заради теб видях статистиката, оказа се, че имам 195 клика и 50 лева в проект.
Периода и опита ми с програмата е малък и данните недостатъчни, но все пак може да ти послужат за някакво сравнение...
А какво значи 50 лв в проект? Щото мен ме интересува реално платените поръчки. Иначе и аз имам повече от 50 лв комисионни в проект за един месец, но нито една не е платена.
 

Горе