SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Банкова сметка и адсенс

За: Re: Банкова сметка и адсенс

За: Re: Банкова сметка и адсенс

При мен парите пристигнаха.
Само че не съобразих и дадох банкова сметка в лева.
Не знам затова ли или не, ми се губят 20 лева.
Нека тези, които са посочили сметка в евро да кажат дали имат удръжки.
Не че ме оправят 20 кинта, ама са изкарани от Бг-сайтове, с по цент-два на клик.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

И аз съм посочил банкова сметка в лева, и са ми превалутирали при курс 1.949. Банката е ПИБ.
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

А аз - към корпоративна. Получих e-mail, че следващото плащане ще си бъде по график, за разлика от това.
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

EFT ще е голямо улеснение за фирмените акаунти, но при акаунтите на физическите лица плащането сигурно ще става по-бавно в сравнение с WU... освен ако не се прави от българска банка
Опитът досега показва, че плащането идва за един ден след пускането му и то от Ирландска банка. Да не говорим, че спестява неудобството от търсене на офис с WU, търсене на изгодни курсове и прочее.

За фирмения изобщо не таи надежди :).
Явно не съм прав :).


tipin каза:
Получих e-mail, че следващото плащане ще си бъде по график, за разлика от това.
В смисъл, че ще бъде след 25-то число ли?
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

Потвърждавам за фирмен акаунт. Моят е регнат с БГ и БГ контакти.
Вече си въведох банковата сметка и сега да видим следващия месец как ще пратят парите.

Ще пиша при събитие :)
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

tipin каза:
Да, така го разбирам.
Гледам, днес са ги пуснали. Явно обичат да плащат в петък. Дано пристигнат в банката преди края на работния ден.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

И аз, въпреки че съм фирмен профил, получих опция за плащане през SEPA. Някой правил ли е проучване в коя банка е най-изгодно бизнес клиент да си открие сметка, само и единствено за получаване на преводи през SEPA? В повечето банки има такса за входящ валутен превод, най-често 10 евро... В ПИБ обаче за входящи преводи до 10 000 евро няма такса... но пък имат тъпа такса от 5 евро за теглене на пари на каса... Поне по мои проучвания все пак най-изгодно е в ПИБ - 3 евро месечна такса за поддържа на сметка и 5 евро за теглене на каса. Следващата в класацията е Тексим банк, където общо таксите възлизат на 8,5 евро. При всички останали банки е 10 евро и повече... ако някой има по-различни наблюдения да сподели :wink:
 
За: Re: Банкова сметка и адсенс

За: Re: Банкова сметка и адсенс

И аз, въпреки че съм фирмен профил, получих опция за плащане през SEPA. Някой правил ли е проучване в коя банка е най-изгодно бизнес клиент да си открие сметка, само и единствено за получаване на преводи през SEPA? В повечето банки има такса за входящ валутен превод, най-често 10 евро... В ПИБ обаче за входящи преводи до 10 000 евро няма такса... но пък имат тъпа такса от 5 евро за теглене на пари на каса... Поне по мои проучвания все пак най-изгодно е в ПИБ - 3 евро месечна такса за поддържа на сметка и 5 евро за теглене на каса. Следващата в класацията е Тексим банк, където общо таксите възлизат на 8,5 евро. При всички останали банки е 10 евро и повече... ако някой има по-различни наблюдения да сподели :wink:
В ПИБ май не работят със SEPA. А аз съм проверявал в Кооперативна банка. За получване до 100 Е без такса, 100-500 Е-4Е, и над 500 евро 0.1% но не по-малко то 5Е и не повече от 200Е. Не искат такса за теглене, а курса им май е най-изгоден. Забравих да уточня че съм проверявал като частно лице.
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

В България само Райфайзен май работи със SEPA. Това не означава, че ако имате сметка в друга банка няма да си получите парите, но ще ви срува много по-скъпо. То това е идеята на SEPA - откъдето и да получаваш или плащаш пари в рамките на ЕС да плащаш еднаква такса - само дето в България не е въведено, защото банките имат силно лоби и не искат, защото ако се приеме и у нас ще трябва доста да намалят таксите. Това е типичен пример за двойния стандарт в България - когато е за някаква простотия изискана от ЕС се престарават управляващите, а когато наистина е в интерес на хората се правят на нечули и неразбрали.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

Току-що говорих с ПИБ, първоначално операторката по телефона се зачуди, но после ме прехвърлиха към валутния отдел и човекът каза, че преводът по SEPA е възможен и без допълнителни такси! Дори каза коя е банката им- респондент, чрез която се получават преводите, но я забравих... А в тарифата на Тексимбанк черно на бяло е написана възможност за получаване на SEPA превод и съответно цената му! Днес мисля да намина през офис на ПИБ и отново да попитам дали е възможна подобна "хватка" и без комисионна до 10000 евро, пък ще си открия сметка там, ако е така... Настоящата ми банка Прокредитбанк НЕ поддържа подобни преводи!
 
Последно редактирано:
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

Не знам какви са тия преводи по СЕПА, но втори месец си получавам парите в ПИБ без комисион на курс 1.949 лева за евро.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

Открай време се използва SWIFT, SEPA е нов вид плащания,въведен от ЕС - поне аз това разбрах! Но и в офиса на ПИБ потвърдиха, че няма проблеми да се получават такива преводи. Доколкото разбрах те не са директен член на SEPA, а работят с респондент, т.е. нещо като "банка посредник", която получава тези преводи за ПИБ и съответно се насочват към клиентите в БГ. Което сигурно води до забавяне от ден-два, но е факт, че и преводи по SEPA се обработват в ПИБ и то без допълнителна комисионна! Тъпо е, че теглене на всякакви суми в евро се "облага" с 5 евро, пък и за да минеш по-тънко, трябва да дадеш предварителна заявка. Но пък липсата на комисионна по превода не може да се намери в нито една друга банка!
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

Правиш си левова сметка и теглиш без такса. Парите пристигат за два дни.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

Ако мога да си позволя един страничен въпрос - колко всичко на всичко ви струва осребряване на чекове от Гугъл през ПИБ? Пише в тарифата 10 евро, но дали няма още някакви разноски, напр. от отсрещната банка и за транспортни разходи? Питам ви, защото принципно в договора със счетоводителя ми влизат две банкови сметки (в лева и евро), а пък сега, покрай невъзможността на Прокредит банк да получават по SEPA, временно би се наложило да имам три... Чудя се каква е цената, ако пусна последния си чек, който очаквам днес или утре, през ПИБ и закрия по-бързо сметката в Прокредит.
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

В цкб ми сложиха такса от 5 евро за превод до 1000 евро
А и доста други такси са вдигнали средно с около 20 процента
Не ги препоръчвам
 
За: Банкова сметка и адсенс

За: Банкова сметка и адсенс

10 евро е минимумът. Таксата се формира като % върху сумата. Неудобството на чековете е, че първо чакаш да пристигне (ако не го загубят БГ пощите), след което чакаш поне 40 дни за осребряване. И това е във всички банки. Някога може да ти осребрят парите и на 30-тия ден, ама е по-скоро изключение.
 
Re: Банкова сметка и адсенс

Дам bgkulinar, мерси за отговора, както става ясно, аз досега съм бил на чекове и минавам на получаване по банков път.. Въпросът по-скоро беше, дали извън тези 10 евро или съответният процент при по-висока сума, при ПИБ има и други такси - транспортни, на отсрещната банка (CITIBANK) и т.н. Демек, дали тези, които са получавали суми чрез инкасиране на чекове в ПИБ, са плащали и още нещо извън 10-те евро / 0.2% от сумата...
 

Горе