SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български фирми, представящи се за чужди

Kalin4y

ORM / SEO
Какво мислете по въпроса - български хостинг компании да се представят за изцяло американски?
За мен е голяма просотия...ОК, имайте си сървъри в USA, но не се ли подлъгва крайият потребители така?
Типичен пример за това:
www.siteground.com , www.hostcolor.com и още т.н. Да не ги споменавам всичките, че някой мой да се засегне :)
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

MasterBOOT каза:
Какво мислете по въпроса - български хостинг компании да се представят за изцяло американски?
За мен е голяма просотия...ОК, имайте си сървъри в USA, но не се ли подлъгва крайият потребители така?
Типичен пример за това:
www.siteground.com , www.hostcolor.com и още т.н. Да не ги споменавам всичките, че някой мой да се засегне :)

Бих казал само, че това не е само днес нито ще изчезне за в бъдеще.

Да споменаваме ли "... поради що се срамиш на се наречеш българин".

Чуждопоклонничеството си е вкоренено и си е социално явление обхващащо много повече области отколкото IT фирмите.

Аз бих задал въпроса на обратно, защо българите предпочитат чуждестранни фирми пред родни?
Защото търсенето определя предлагането.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Какво срамно има да признаеш, че примерно ти си БГ фирма със сървъри в САЩ ?
ОК, никой не отрича че най-бързите и свястни магистрали са тези между САЩ и Какада, но...
Това за мен е неразбираемо...да се срамуваш да кажеш че си българин. При положение, че сайтграунд имат над 40000 сайта и са обявени за хостинг 1 за тази година!
Аз с това бих се гордял и бих казал с гордо вдигната глава: Е да ние сме българи и не всичко в България са бандити и грабежи :p

Ще продължавам да не си ги разбирам тези фирми! Срамота!

Редакция: а тия от сайтграунд напрао не мога да ги разбера. Всички служители си имат английски имена ... един от мениджърите Виктор му е името, представя се като Бил или нещо такоа беше...баси и личностната измяна според мен!
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

MasterBOOT каза:
Какво срамно има да признаеш, че примерно ти си БГ фирма със сървъри в САЩ ?
ОК, никой не отрича че най-бързите и свястни магистрали са тези между САЩ и Какада, но...
Това за мен е неразбираемо...да се срамуваш да кажеш че си българин. При положение, че сайтграунд имат над 40000 сайта и са обявени за хостинг 1 за тази година!
Аз с това бих се гордял и бих казал с гордо вдигната глава: Е да ние сме българи и не всичко в България са бандити и грабежи :p

Ще продължавам да не си ги разбирам тези фирми! Срамота!

Може да се чудиш колкото си искаш. :)
При положение, че народопсихологията не се е променила за 2 века, може спокойно да приемеш, че и твоити внуци ще си задават същия въпрос.

Но мисля, че отиваме много, много извън тематиката на форума. И въпреки, че съм изкушен от социологията ще спра да пиша по тази тема.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Ако искаш да продаваш на американците, това че се биеш в гърдите "Булгар, Булгар" с нищо не ти помага да си продадеш услугите.

Другото, щом сървърите ти са в САЩ, издаваш редовни Американски фактури и т.н. какво значение има къде на земята или луната ти е екипът, който обслужва бизнеса?

Става дума за маркетинг. А хостинг пазара в америка е доста конкурентен, вервай ми. Така че като си сред вълци, виеш като вълк. ;)
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Явор Янков каза:
Аз бих задал въпроса на обратно, защо българите предпочитат чуждестранни фирми пред родни?
Веднага ти отговарям защо и то не само за хостинг, а за каквото и да е. Първо под чужди слагам под общ знаменател фирми, които работят на западен пазар, където има правила, които се спазват от не 2, а 5 века насам. И така, причината е постоянното качество. Не казвам по-доброто, а постоянното. Т.е. винаги можеш да разчиташ на еднакво качество и знаеш, че очакванията ти няма да те подведат. Ако плащаш малко, качеството ще е по-ниско, ако плащаш повече - ще е по-високо.

В БГ какво се случва обикновено. Пуска се нещо, което е с добро качество на поносима цена. Натрупва се критичен брой клиенти, цената започва да расте, а качеството пада и никога не можеп да разчиташ да е постоянно. Да не говорим за куция съпорт. А това е нещо, от което "на Запад" не пестят.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

bgkulinar каза:
В БГ какво се случва обикновено. Пуска се нещо, което е с добро качество на поносима цена. Натрупва се критичен брой клиенти, цената започва да расте, а качеството пада и никога не можеп да разчиташ да е постоянно. Да не говорим за куция съпорт. А това е нещо, от което "на Запад" не пестят.

Поставянето под общ знаменател не е добро. Ако тезата ти е права, може да заключим, че и ти не предлагаш постоянно качество на това което правиш.
От тук може да се каже следното. Ако продължим по същия начин ние няма да се оправим никога. Или по-просто казано - ние сме обречени.

Защото за да се оправим трябва да направим 3 важни неща.
Първото е да спрем да слагаме под общ знаменател всички.
Второто е да приемем като лична позиция - протекционизъм на добрите практики с роден знак.
Третото е активно противопоставяне на лошите практики с роден знак.

Последното е малко болезнено, но не може да искаш без да дадеш.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Аз лично познавам много голяма част от колектива на SiteGround и те наистина не са българска фирма. Собственикът не е българин, клиентите не са български. Работят в България, защото е евтин труда. Поради същата причина и фирмата, в която работя в Германия, отвори офис в Пловдив само за програмисти.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Някои българи които се занимават с хостинг си регнаха чуждестрани фирми за да могат да ползват опции като paypal, да плащат по ниски данъци и да не се занимават с българската бюрокрация.....

Англииска фирма ltd (оод) се отваря за 1 ден и струва по малко от 100 паунда и ако печалбата ви е по малко 10 000 паунда на година не дължиш данъци. Кофтито при тях че одита се прави от техен счетоводител за което се налага да цакнеш най-малко няколко стотака.... В кипър е малко по бавно но данъците са само 10% независимо колко изкарваш (лесно е за смятане).... Има много предимства да си чужда фирма но по въпроса е хубаво да говорите с някои специалист които да ви предложи конкретно решение за вашият случаи :)
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

predpriemach.com каза:
Някои българи които се занимават с хостинг си регнаха чуждестрани фирми за да могат да ползват опции като paypal, да плащат по ниски данъци и да не се занимават с българската бюрокрация.....

Англииска фирма ltd (оод) се отваря за 1 ден и струва по малко от 100 паунда и ако печалбата ви е по малко 10 000 паунда на година не дължиш данъци. Кофтито при тях че одита се прави от техен счетоводител за което се налага да цакнеш най-малко няколко стотака.... В кипър е малко по бавно но данъците са само 10% независимо колко изкарваш (лесно е за смятане).... Има много предимства да си чужда фирма но по въпроса е хубаво да говорите с някои специалист които да ви предложи конкретно решение за вашият случаи :)

Тук си много прав.
Наскоро даваха за Германия. Там като се регистрира фирма първите 2-3 години не се облага с данъци.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

MasterBOOT каза:
Какво мислете по въпроса - български хостинг компании да се представят за изцяло американски?
За мен е голяма просотия...ОК, имайте си сървъри в USA, но не се ли подлъгва крайият потребители така?
Типичен пример за това:
www.siteground.com , www.hostcolor.com и още т.н. Да не ги споменавам всичките, че някой мой да се засегне :)
Правиш грешка,
Въпросните хостинг компании са наистина америкаснки фирми и услугите им са насочени повече за американскоя пазар.
А че собствениците не тези фирми са българи не означава да напишат в заглавието на сайта "Ние сме българи"

Аз лично познавам много голяма част от колектива на SiteGround и те наистина не са българска фирма. Собственикът не е българин, клиентите не са български. Работят в България, защото е евтин труда. Поради същата причина и фирмата, в която работя в Германия, отвори офис в Пловдив само за програмисти.
Българин е ;)
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

georgimateev каза:
Аз лично познавам много голяма част от колектива на SiteGround и те наистина не са българска фирма. Собственикът не е българин
Пуу...как не е българин. Извинявай, ама значи толкова ги познаваш ;)
wbg каза:
Правиш грешка,
Въпросните хостинг компании са наистина америкаснки фирми и услугите им са насочени повече за американскоя пазар.
А че собствениците не тези фирми са българи не означава да напишат в заглавието на сайта "Ние сме българи"
Не отричам за това...няма нищо лошо че са насочени изцяло за американският пазар. Техен избор...но не мога да проумея факта, че всички (независимо от коя фирма е) крият по такъв начин самоличността си - представяйки се за др. хора с други имена.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Е то там проблема е, че йерархията е много стрикта и размита и много висока. Бях останал с впечатление, че най-отгоре не стои българин. Иначе там Виктор, Бранда, Куков (той вече е в нашата фирма де), Андрей .. абе много хора от познатите ми работят там. На тях проблема не им е в т'ва, че са българи или не са.. Проблемът е, че стимулират работниците си само с пари, а не им дават кой знае каква възможност за развитие..
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Явор Янков каза:
Поставянето под общ знаменател не е добро. Ако тезата ти е права, може да заключим, че и ти не предлагаш постоянно качество на това което правиш.
Бъркаш двата щата: Калофер и Калифорния. Това, което предлагам в БГ аз е абсолютно безплатен сайт и контент. Никой не ми плаща за да има достъп до съдържанието и съответно не може да очаква нищо. Фактът, че сайтът ми е най-големият независим сайт (без привнесен трафик) говори сам по себе си за това, което съм направил.

Явор Янков каза:
От тук може да се каже следното. Ако продължим по същия начин ние няма да се оправим никога. Или по-просто казано - ние сме обречени.
Мога да ти дам хиляди примери в подкрепа на своето твърдение и бъди сигурен, че ще съм първият, който, ако види някаква промяна в бизнес поведението на българска фирма, ще го приветства.

Явор Янков каза:
Защото за да се оправим трябва да направим 3 важни неща.
Първото е да спрем да слагаме под общ знаменател всички.
Второто е да приемем като лична позиция - протекционизъм на добрите практики с роден знак.
Третото е активно противопоставяне на лошите практики с роден знак.

Последното е малко болезнено, но не може да искаш без да дадеш.
Кажи как конкретно по трите точки.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Бъркаш двата щата: Калофер и Калифорния. Това, което предлагам в БГ аз е абсолютно безплатен сайт и контент. Никой не ми плаща за да има достъп до съдържанието и съответно не може да очаква нищо. Фактът, че сайтът ми е най-големият независим сайт (без привнесен трафик) говори сам по себе си за това, което съм направил.

Не съм визирал конкретно твоя сайт. Визирах дейността с която се издържаш.
Тук не схванах какво значи независим сайт и привнесен трафик.



Мога да ти дам хиляди примери в подкрепа на своето твърдение и бъди сигурен, че ще съм първият, който, ако види някаква промяна в бизнес поведението на българска фирма, ще го приветства.
Е, не вярвам да не си срещал положителни примери.
Има ги, но ако може да се изразя по-образно. Българите четем повече вестник шок отколкото поучителни приказки.

Кажи как конкретно по трите точки.
Какво конкретно да кажа?
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

1.Издържам се предимно благодарение на бат'Гугъл.

2.Привенесен трафик е когато в дадена уеб група един сайт прехвърля нетаргетиран трафик на друг сайт от групата.

3.Независим сайт е такъв, който не участва в такава схема. В БГ Кулинар ок.80% от трафика (извън ритърн юзърите) ми идва от Гугъл т.е. хората търсят някаква манджа и я намират.

4. Наистина не съм срещал добри примери в България. Говоря и за чужди фирми у нас. И то не е заради чужденците, а заради българския манталитет. Посочи ми една верига супер-(хипер-)маркети, която да работи "по европейски", една хостинг компания, която работи "по европейски", а бе изобщо нещо работещо добре и това да е от години, а не от месец-два.

5.Как точно си представяш протекционизма на добрите практики и противопоставяне на лошите?
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Здрасти Masterboot,

Добре е да се изказваш подготвен, а не да говориш на ангро. Иди на този адрес https://sos-res.state.de.us/tin/GINameSearch.jsp и напиши - Host Color LLC - компанията е 100% американска и няма нищо общо с България. Като отидеш на уеб сайта на дадена компания и като видиш, какво пише за мястото на бизнеса и къде е регистрирана, ами направи една проверка.

Същото е и със siteground. Какво значение има, че работят от България и че съпорта им е български. Hostway и Verio да не би да работят от Чикаго. Всичко им е в Индия.

Добре е човек да проверява нещата, че иначе зял живот ще си говорим неподготвени.
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Не съм искал да засегна някой...просто ми беше интересно защо така ?
Можеш ли да ми дадеш отговор защо всичко се води регистрирано в САЩ, а цялата дейност е тук?
Заради "марката" САЩ или .... ?
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

MasterBOOT каза:
Не съм искал да засегна някой...просто ми беше интересно защо така ?
Можеш ли да ми дадеш отговор защо всичко се води регистрирано в САЩ, а цялата дейност е тук?
Заради "марката" САЩ или .... ?
ти май наистина не си много запознат
повечето фирми не почват още от началото с БГ център. те са създадени отдавна но тъй като тука е по-евтино местят повечето неща.
не можеш да кажеш че цялата дейност е тук като всичките им сървъри са в щатите
 
Re: Български фирми, представящи се за чужди

Има едно нещо което може би не сте го срещали по книги или не сте се замисляли в/у него.
Не всички хора обичат публичност, имам предвид не искам целият свят да знае с какво се занимавам,още повече ако изкарвам много пари.
Предпочитам да не съм дискутиран по форуми/интернет/тв и пак да съм си влиятелен.
Разбирате ли ме какво искам да ви кажа.
 

Горе