SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Видими коментари за репутацията

nbsp

New member
Във връзка със зачестилите напоследък оплаквания с организацията на форума и липсата на желание в админа, да бъде бавачка, се въвеждат тестово следните новости: Плъгин за видими коментари на раздаваната репутация.

Очакван ефект е увеличаване активността по раздаване на репутация.

Веднага след това ще бъдат добавени някои екстри за хора, които тенденциозно губят репутация (хм, все още няма такива?!). С което се очаква тя да стане ценно притежание. Или по-скоро липсата и да стане голям проблем за пребиваването в този форум.

Въпреки демократичния характер на тези нововъведения имайте предвид, че админа има последната дума. Също така правилата на форума ще претърпят някои промени, а банлистата ще се запълва по-бързо.

Ъмм... май това е за днес.

ПП
Да, не се вижда от кой е оставена репутацията.
Да, ако пускате или получавате обиди в анонимките това е проблем. Такива постове могат да се рапортуват чрез системата на форума и може да има последствия (админа може да вижда).
Не, не давам сведения за кой ругае, какво му е IP-то, имейла или други данни.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Ами везните е само иконка, трябва да сложа малко по хубави иконки. Като допънение няма да изкача и благодарствения Alert....
 
Re: Видими коментари за репутацията

Ясно.

Как е идеята да се изписва с цифри репутацията под постовете?
На доста форуми има такава екстра и работи здраво.
 
Re: Видими коментари за репутацията

В момента, в който набере скорост раздаването на репутацията, ще почне да се променя броя зелени/червени квадратчета. С цифри... не знам колко е добра идея.
 
Re: Видими коментари за репутацията

В момента, в който набере скорост раздаването на репутацията, ще почне да се променя броя зелени/червени квадратчета. С цифри... не знам колко е добра идея.

по десетобалната система ли ще са, 10 квадратчета или как?

Да не е имало яко подривна дейност скрита от форумците и повече негативно оценяващи отколкото позитивно...не съм усетил..
Всяко зло, за добро, казали хората, добре ще е да е явно раздаването на репутацията. Добре си го измислил
 
  • Like
Реакции: gvv
Re: Видими коментари за репутацията

Квадратчетата се увеличават бавно, но с активизиране на раздаването, предполагам до няколко месеца някои ще съберат две зелени. Потребители с много репутация могат да раздават повече и процеса се ускорява. Общо взето настройките са по подразбиране за vBulletin.
 
Re: Видими коментари за репутацията

И двете показват дали е положителна, отрицателна или нулева. Горе глобална за потребителя а долу каква е получил. Долу може да са смайлита някакви, но май е по-добре да не е много шарено? :)
 
Re: Видими коментари за репутацията

Честно - не ме кефи.
Ще се повторя: изглежда като анонимен коментар и ще предизвика доста емоции на потребителите - "кво е тва червено/зелено?", "кой ми е редактирал
поста?" или факт - "кой ми написа, че съм тъп?". И понеже отрицателни емоции са по-силни, ще има
да се плюемеее във форума. Защото аз ще репвам :p

Лично чак след една година, може би, забелязах квадратчето за репа.

Няколко мисли за числата:

Като ранжиращ фактор гледам брой съобщения на потребителя. Гледам.

Смятам, че, ако има и словом написано "Репутация: -256", няма да се замислям много върху написаното. Но ако има мисъл в поста ще му дам +.

Пример: Радев, който тук има над 100 поста и половината са за минус.

Квадратчета са много абстрактни. Не се знае, кога едно зелено е близко до две зелени или - едно зелено близко до сивото, а то до червеното.
Един новак във форума с 50 поста за три седмици може да даде повече смислени коментари и от мен, пък ще се окаже с някво сиво-зелено.

Естествено, ще трябва да се следи.

nbsp, не искам да те моря, но това ще развее доста съмнения в общността, което е плюс. И съм насреща да помогна.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Цялото упражнение е опит да се вкара някакъв механизъм за регулация, който е диктуван от мнозинството. Репутацията е такъв механизъм, но не се изпозва особенно често тук. Именно за това реших да вкарам пак повтарям тестов вариант. За момента ще остане в този си вид. Имам съображения да не показвам цифри и кой седи зад коментарите. Което разбира се може да се промени в даден момент.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Да добавя, че да се вижда кой е оставил репутацията е нож с две остриета. Би се отворил фронт за отмъщения, вендети и допълнителни свади. А нямаме нужда от това тук.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Като покажеш числа, ще се ползва.

И аз не съм "за" да се показва коментатора.

Айде, кажи си съображенията срещу цифрите :).
 
Re: Видими коментари за репутацията

Като цяло подкрепям инициативата, но според мен трябва да е извън съдържението на поста за да е ясно откъде идва и защо е там. Сега както е преди подписа е много криво.

Например трябва да е под Quote бутона и да е с малко по различен фон. И да пише "Картони", "Поощрения/Наказания" или "Забележки" нещо от сорта.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Честно - не ме кефи.
Ще се повторя: изглежда като анонимен коментар и ще предизвика доста емоции на потребителите - "кво е тва червено/зелено?", "кой ми е редактирал
поста?" или факт - "кой ми написа, че съм тъп?". И понеже отрицателни емоции са по-силни, ще има
да се плюемеее

Аз съм съгласен, че трябва да има число, но не едно. Искам да е във функция от времето.
Аз наистина съм тъп, но само след месец от публикуването на поста, от който следва, че съм тъп, резултатите на Гугъл показаха, че не съм тъп.
 
Re: Видими коментари за репутацията

ето пример за подредбата
 

Прикачени файлове

  • webmaster.bg-rating.jpg
    webmaster.bg-rating.jpg
    21.3 KB · Преглеждания: 0
Re: Видими коментари за репутацията

Аз съм съгласен, че трябва да има число, но не едно. Искам да е във функция от времето.
Намаляваща с течение на времето. Ще е голям екстрим.

nbsp, ок. За това е тест - да се чуе мнението.
 
Re: Видими коментари за репутацията

Моето мнение е че с числа е по-правилно.
Така се вижда по-реалното състояние на нещата.
След това може да се въведе правило за забрана на коментарите относно репутацията.
На много форуми това е въведено и наказанието е бан за 1 седмица или 10 дни напр. за 1-ви опит за изясняване на отношения и за въпроси "Кой ми сложи минус?", а при 2-ро или системно нарушения доживотен бан.
Това работи и човек преди да попита, ще се замисли дали да го направи, особенно ако държи да бъде на този форум.
Така че проблем с това не виждам и няма да има флуд, ако се направи така.
А всеки има право да изкаже своета положителна или отрицателна оценка за този или онзи пост и това е правилно.
 
  • Like
Реакции: gvv
Re: Видими коментари за репутацията

След това може да се въведе правило за забрана на коментарите относно репутацията.
На много форуми това е въведено и наказанието е бан за 1 седмица или 10 дни напр. за 1-ви опит за изясняване на отношения и за въпроси "Кой ми сложи минус?", а при 2-ро или системно нарушения доживотен бан.
Нека си има коментари и да не са анонимни.
Интернет се критикува много заради анонимността, а това пречи за развитието на Гражданско Общество !

Нямам нищо против и да се псува, тъй като не считам, че псувните са сексуални закани.

Хората в някои краища на България не могат да композират изречението без да напсуват.
 

Горе