SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

exoexo

New member
Някой да е забелязал тази нощ от 1:00 насам до сега (поне при мен в тези часове) драстичен спад в посетители и трафик? Говоря за спад с над 50%. И то на всичките ми сайтове (над 30) накуп. Нещо, което не ми се е случвало - един или някколко да имат спад - да, но всички на куп и на двата сървъра - никога. Дори когато Пандата на Гугъл беснееше и ги бе изпосъборила, пак стана постепенно - днес 1-2, утре няколко. А сега всички!
Рових по сървърите, съпорта също ... нищо, никакво обяснение и причина. От където и както и да тествам сайтовете се отварят както винаги и без пробем, обаче потребителите са само 1/2 и трафика също:
Apache.png
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

С качествено съдържание :p
И така не става. Колко качествено съдържание можеш да има - 1000 статии, 2000 статии ... и те ще са "оптимизирани" по 1000 - 2000 думи и колко трафик ще получиш?? Разбирам да продавам реклама по 10 лева на 1000 импресии, но при 30-40 стотинки на /1000 импресии за какво качествено съдържание може да говорим.
При мен излизаше по около 50 стотинки на 1000 на банер и то при ctr около 3% което си е mfa, е как ще ме стимулират да правя качествено съдържание?
И в единия вече наказан сайт имам 190 000 статии уникално съдържание ама го наказаха целия сайт, дори и уникалното съдържание ...
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

В един MFA сайт вкарах 20 уникални статии, и след 2 дни отскубна мощно нагоре. Може би трябва да се редуват нещата? 50:50 или 30:70.... само уникален контент не става!
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Какво да правим, слаб пазар - малко пари.

И така не става. Колко качествено съдържание можеш да има - 1000 статии, 2000 статии ... и те ще са "оптимизирани" по 1000 - 2000 думи и колко трафик ще получиш??
На бгкулинар (сайта без форума) според аналитикса google sent 129,529 total visits via 2,459 landing pages via 31,068 keywords. Т.е. със 2500 страници прави по 4к уникални на ден и около 288 хил импресии.
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Какво да правим, слаб пазар - малко пари.

На бгкулинар (сайта без форума) според аналитикса google sent 129,529 total visits via 2,459 landing pages via 31,068 keywords. Т.е. със 2500 страници прави по 4к уникални на ден и около 288 хил импресии.
Мен 4к не ме устройват, 4к ще е супер ако продаваш директна реклама, ама от адсенс и easyads от 4к неможе да се правят пари.

moitenovini.com правеше по 35 - 40к на ден, онзи ден на новия домейн moitenovini.eu направи към 35 000 и на следващия ден пак си замина :)
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Явно не разбра, че вече не става с автоматизиран контент.
Проблема не е в "контента". Имах този проблем с пускането на Пандата, но си оправих ТоС (който бе еднакъв на всички страници на всичките ми 30 сайта и Пандата мислеше за дублиран контент). След поправката даже имах 250% покачване на трафика.
И както казах - Пандата предния път не отнесе всичките 30 сайта за 1 час, а почнаха да падат 1 по един в продължение на дни и седмици. А сега всичките 30 паднаха в рамките на 15-20 минути!
По-скоро си мислих да няма някакви мрежови проблеми - някоя оптика между континентите да е заминала (имаше случай преди години) и тогава имах подобен драстичен пад. Или Гугъл просто днес да се е побъркал и резнал всичко ... но не и панда и заради контент.

След доста ровене до тук 1 проблем открихме - РАИД-а на НС сървъра е заминал. Точно бе заменен и монтираха наново дисковете и заработи не от бекъп машината. Това вдигна посещенията и трафика с около 20%, но все още не съм на старото ниво. Явно ДНС проблемите на част от посетителите не са единственото. Все пак ми се струва, че проблема ще е по-скоро хардуерен, отколкото Гугъл и т.н. Особено след като имах на 3-4 пъти и внезапни спадове в даунлоад скоростите: от 1Мб/с падаше рязко на 5Кб/с и задържа така 10-15 мин, пак се оравя и само за 3-4 мин и пак пада ... проверява се всичко по мрежата сега и да видим дали и там няма да изкочи нещо. Поне Пандата няма как да ми влияе на скоростта на сваляне на файловете от сървърите, остава хардуерен проблем или в датацентъра или по трасета.

Някой колокиран в Colo4Dallas (Colo4), Texas? И да е забелязал подобни проблеми?
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Мен 4к не ме устройват, 4к ще е супер ако продаваш директна реклама, ама от адсенс и easyads от 4к неможе да се правят пари.
Напълно си прав и затова за адсенс сме се насочили към англоезични сайтове.
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Проблема не е в "контента". Имах този проблем с пускането на Пандата, но си оправих ТоС (който бе еднакъв на всички страници на всичките ми 30 сайта и Пандата мислеше за дублиран контент)......
И аз размишлявам над този въпрос няколко дни, имах доста "Дублирани маркери title" според Предложения за HTML на ГА..... сега всички са уникални, ще видим дали това е проблема! След това ще екпериментирам с премахването на малко линкове от блогрол. Междо другото махнах адсенса на един сайт изцяло, и без това не носеше нищо, и веднага дръпна с около 30%? Може ли Г да реже клона на който седи? Да забива сайтовете, които му носят приходи? Да не ги е подгонила съвеста, и да са решили да изкупят "грешките" които им донесоха стотици милиони през последните години.....
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Аз съм обещал да не се обаждам освен в пазар, ама това ми се струва .. важно. Твърдо .. имам сайтове на 14 езика, над 400 бр.. удара е по високият ecmp, като за всеки език(не за всяка държава) спада на трафика е спрямо някаква условно имислена сума. Достоверност 95..95%. Демек.. извода е ясен... Независимо от начина на осигуряване на трафик, бана и реиндексирането не ти мърда.
 
Re: Внезапен драстичен спад в посетители нощес?

Иска да каже че ако имаш висока ефективност на рекламата изчислена в пари на 1000 импресии , духаш супата и ядеш банана.
Но не ми се вярва, ама знае ли се.
 

Горе